Disk_windows11_dynamický

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
zblamak
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. lis 2007

Disk_windows11_dynamický

Příspěvek od zblamak »

Zdar,

přešel jsme na windows 11. V Pc mám 3 disky.

1, systémový ssd m.2
2. starý ssd na SATA
3, stará plotna na SATA https://www.czc.cz/seagate-barracuda-72 ... 75/produkt

a právě starý plotnový se tváří jako dynamický. Co to znamená netuším, ale při snaze ho převést by se formátoval. Je nějáká možnost zprovoznit bez ztráty dat?
obrázek_2021-12-15_152945.png
Ideálně přímo v pc. Připojit na jiný a data si zazálohovat zvládnu., ale rád bych se tomuto vyhnul.

díky
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Disk_windows11_dynamický

Příspěvek od DOC_ZENITH »

No, připojit na jiný, je otázkou zdali by to pomohlo. Dynamický disk totiž obvykle znamená že byl součástí ňákého SW raidu. Chtělo by ho to připojit tam kde byl a vytahnout z něj data tam.

Jako SW raid může bejt chápána i ňáká SSD nebo Optane cache.
zblamak
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. lis 2007

Re: Disk_windows11_dynamický

Příspěvek od zblamak »

aha, no on byl připojený na tomto pc tak jak je. Před instalací windows 11 běžel v pohodě.

Kvůli windows 11 jsem aktualizoval bios a s tím tam přenastavil tcp, aby se win 11 chytly.

Tím se mi smazala zaváděcí tabulka, nebo jak se to jmenuje. Tím pádem jsem si řekl, že už není cesty zpět, nebo aspOń pro mě a ty windows 11 naisntaloval natvrdo na systémovej disk, kterej jsem předtím zformátoval. Vše ok, windows běží jak mají, druhý ssd disk taky, ale tento se jaksi pokurvil a teď nevím co s ním. Ztratit data na něm by mě docela mrzelo.

že je v raidu, není to otázka toho že jsem přenastavil biosu a tím, že je druhej na sata se to něják dojebalo?

Díky za odpovědi
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Disk_windows11_dynamický

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Mohlo taky v případě že jsi měl zapnuté ňáké šifrování co bylo vázané na TPM + tim flashed a přenastavenim a nainstalováním win11 jsi změnil svůj kód a k datům už se nedostaneš. To samé se ti bude ihmo dít v budoucnu kdyby ti třeba umřel board a tvůj novej OS disk jsi strčil jinam. Jseš pak v háji ne jak u win10 kde prostě nabootuješ jen se ti refreshnou drivery. Nebude sedět šifra na TPM = smůla, game over. Pokud jsi to fakt instaloval dle win11 požadavků s TPM a všim tak se ti to takhle nahrálo a jsi dost někde.

Tohle jsou ultra secure vlastnosti co MS s win11 tlačí, dle mého názoru je to cesta do pekel a hodně lidí přijde o svá data.
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“