starou zvukovku na novou !

Zvukové karty, reproduktory, mikrofony, zesilovače a další.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
J4REK
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. srp 2006
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

starou zvukovku na novou !

Příspěvek od J4REK »

Zdravím IT, prosím vás mam problém a už sem se nasral tak že nová zvukovka poletí z okna nejspíš! Muj problém, mam v PC Sound Blaster Z (i7 8700k, Asrock Z370 Extrem4) a furt mam problemy s ovladaci a kdyz ne s ovladaci nejede zvuk a když to ne tak zas mi hraji slabe a skreslene zadni repraky na LG Z5500 oproti prednim ! Zlata Sound Blaster X-Fi stou nikdy žadny problemy jsem nemel a i laucher a prostredi je mnohem lepsi na stelovani reproduktoru! Muj dotaz zní lze X-FI dostat do te nove mrdky bez PCI 2 slotu? Dekuji

Obrázek
Obrázek
ToxicTears
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2009
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: starou zvukovku na novou !

Příspěvek od ToxicTears »

Nikdy jsem to nezkoušel, ale teoreticky https://www.mironet.cz/delock-riser-car ... +dp214600/

Ale za tu cenu si můžeš zkusit spíše pořídit nějaký USB DAC, pokud se ti opravdu nepodaří rozjet to "zetko".
discord IT & racing: https://discord.gg/JaGehGp
PC1: PC1: R7 5700X|X470 Taichi|32GFlareX@3200CL14|6900XT Red Devil|6xSSD|1xNVME|CustomLoop EKWB feat Alphacool///NAS: Synology 1515+ a DS513 expanze
J4REK
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. srp 2006
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: starou zvukovku na novou !

Příspěvek od J4REK »

moc drahe za to je druha zvukovka
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: starou zvukovku na novou !

Příspěvek od DOC_ZENITH »

ToxicTears píše: úte 21. pro 2021, 10:21 Nikdy jsem to nezkoušel, ale teoreticky https://www.mironet.cz/delock-riser-car ... +dp214600/

Ale za tu cenu si můžeš zkusit spíše pořídit nějaký USB DAC, pokud se ti opravdu nepodaří rozjet to "zetko".
Ne, tohle se zvukovkama fungovat nebude, odzkoušeno.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: starou zvukovku na novou !

Příspěvek od zombux »

proč nepoužiješ integrovanou zvukovku? cokoliv bude fungovat líp a současně nebude mít horší zvuk než shit od creative labs :roll:
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
J4REK
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. srp 2006
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: starou zvukovku na novou !

Příspěvek od J4REK »

taky pouzivam! ale zadny zazrak od realteku ani software na ovladani repro neni, jen ovladace.... chybí mi Creative Console Launcher kde si muzu pridavat bas,treble a hlavne X-Fi CMSS-3D Coz udela surround !
J4REK
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. srp 2006
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: starou zvukovku na novou !

Příspěvek od J4REK »

nevim co delam spatne ale realtek kdyz spustim a pustim si nejakou mp3 tak zadky mi nehrajou
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: starou zvukovku na novou !

Příspěvek od zombux »

J4REK píše: čtv 23. pro 2021, 15:23 nevim co delam spatne ale realtek kdyz spustim a pustim si nejakou mp3 tak zadky mi nehrajou
logicky - je to stereo a ne surround.
tohle by možná mohlo fungovat https://linustechtips.com/topic/1120773 ... und-sound/
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
J4REK
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. srp 2006
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: starou zvukovku na novou !

Příspěvek od J4REK »

nepomohlo, pomohlo mi reproduktory připojit optikou a nainstalovanim starych ovladaču a postupu podle zde na forum a sprovozneni Dolby Digital live (5.1 Surround) vic odkaz https://www.techpowerup.com/forums/thre ... 12/page-18
Konečně hrají všechny repra !
Obrázek
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: starou zvukovku na novou !

Příspěvek od zombux »

hezky! netušil jsem že existujou modnutý Realtek drivery.
mno, tím je to vyřešeno a Shitblaster může jít do kontejneru na elektroodpad, kam patří.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: starou zvukovku na novou !

Příspěvek od DOC_ZENITH »

On je to spíš starej driver kterej se štěstim ještě funguje. Tenhle nešvar mizejících ovládacích prvků za které neni náhrada je celkem obecnej, u audia kor. Jako kdyby došlo (alespoň na win platformě) na kompletní rezignaci na cokoliv mimo standard sterea. Kdyby win samotné tyhle funkce nahrazovaly a uměly 2.0 to 5.1 expanzi a pod tak jo, ale ono ne. Tyhle věci byly potřeba aby se vše správně nakonfigurovalo a fungovalo ale ne, tak jemu se povedlo nahrát 8 let starej driver pro win8 no. Hmm, jako řešení to je ale neměl by to bejt takovej stav. Kor když funkčnost starejch audio driverů u většiny zvukovek vzala za své s win 1903 updatem. Těch pár co to přežilo, jako tenhle, je spíš menšina.

Ty říkáš že creative je shit ale aspoň vydal upgradnutý drivery na nový win, i pro staré PCI karty.
Odpovědět

Zpět na „Zvuk“