Raspberry Pi a další jednodeskové počítače

Vše ostatní - tiskárny, skenery, zdroje, klávesnice, myši, herní zařízení, skříně a další.

Moderátor: L4mka

Odpovědět
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Raspberry Pi a další jednodeskové počítače

Příspěvek od Holda »

Zaujalo mě, jakým tempem tu v bazaru mizí Raspberry Pi a podobné. Jaké a jak je využíváte?
Já jich mám mnoho, ze zajímavějších je to třeba:

RPi4 - home server - mqtt broker, influxdb, nodered, grafana, homeassistant, hardwario hub, smb, komunikace s ESP32 a senzory...
Obrázek Obrázek

RPi4 - ntopng - sběr a analýza síťového flow
Obrázek Obrázek Obrázek

RPi4 - venkovní stroj na příjem ADS-B komunikace
Obrázek Obrázek

RPi4 - meteostanice přes grafana kiosk
Obrázek Obrázek

RPi3 - Octoprint
Obrázek

RPi3 - Unifi controller

Pi0W - mqtt client, meteosenzory, node-red

Android box s S905W - pihole, unbound
Obrázek

A další, no nechutně mě to chytlo :)

Skvělé kanály - Jeff Geerling, ExplainingComputers
.
LukášST
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. led 2009
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Raspberry Pi a další jednodeskové počítače

Příspěvek od LukášST »

RPi 3 B - pouze pro RDP na docházkový systém
RPi 4 1GB - octoprint
RPi 4 4GB - unifi controller
RPi 4 8GB - testlab :D

mít víc volných kousků, láká mě cluster, ale taky mít ten čas na to :)

dřív jsem přes raspička měl prtg, to mě bavilo hodně.. ale sledovat provoz pár zařízení byl nudnej :D
líbí se mi meteostanice + smarthome + ovládání zahradní závlady apod. to mě láká výhledově ze všeho nejvíc.. jen ten čas :oops:
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Re: Raspberry Pi a další jednodeskové počítače

Příspěvek od Holda »

Je někde více k tomu PRTG? Zrovna přemýšlím, jak na pár lokalitách udělat remote probes, tohle by bylo super.
.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Raspberry Pi a další jednodeskové počítače

Příspěvek od python.p »

Mě X let jeli rPi jenom jako HTPC. Pak nějakou dobu jeko RetroPie a teď čeká na sběr dat z chytré domácnosti, ale to bude ještě chvilku asi trvat. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
LukášST
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. led 2009
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Raspberry Pi a další jednodeskové počítače

Příspěvek od LukášST »

Holda: ty zkušený, najdeš nějaký návod :D jak jsem to kdysi dělal já, si přesně pamatuju.. návod, step by step a stejně to byl samej fail.. už přesně nevím proč, ale bojoval jsem tehdá s mysql.. přitom si taky přesně pamatuju, že to tehdá byla super drobnost v configu mysql :D jak to prtg funguje dneska a zda je to nějaká jednoduchá app netuším... ale nedávno jsem někde četl, že prtg je overkill a přežitek a jsou mnohem lepší/jednodušší nástroje..
Srandista
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2009
Bydliště: Brno

Re: Raspberry Pi a další jednodeskové počítače

Příspěvek od Srandista »

Mam doma 3B+ a po novom Zero 2 W. Na RPi 3B+ tocim viac SD kariet, bud Raspbian, RetroPie alebo mt32-pi k retro PC. Zero 2W som si kupil prave preto, abych mohol mt32-pi delegovat na samostatny HW.

A po novom som zas hodil par penazi do Kickstarteru, na tuto kamerku s autofocusom, tak som zvedavy, co z toho vylezie.
MTB: MSI MAG B550 Tomahawk, CPU: AMD Ryzen R5 3600 + Scythe Mugen 4, RAM: Corsair 32GB DDR4 3600MHz CL16, GPU: AMD RX 6800 16GB RAM, SSD: Corsair MP600 PRO LPX 1TB + Corsair MP510 1TB, SC: Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional, PSU: Corsair RM650x, Case: Fractal Design Define C, Monitor: Dell S2721DGFA
Google Pixel 4a, Nexus 7 (2013) 32GB
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hardware“