Po updatu ovladačů černá obrazovka a nefunkční čelní panel, ale počítač se normálně zapne

Vše týkající se základních desek. Od problémů, výběru, informací, BIOSů, ovladačů a další.

Moderátoři: Eddward, PKBO

Odpovědět
martin-23
Nováček
Nováček
Registrován: 24. pro 2021

Po updatu ovladačů černá obrazovka a nefunkční čelní panel, ale počítač se normálně zapne

Příspěvek od martin-23 »

Počítač jde zapnout, ale nesvítí indikace toho zapnutí na čelním panelu (jinak je to tahle pc skříň Zalman Z11 NEO, modrá/černá.) počítač se zapne větráky se roztočí logo na grafické kartě MSI 960 gaming se rozsvítí, prostě všechny ventilátory se rozvítí, ale černá obrazovka a na základní desce MSI Z170A GAMING M3 která, má led indikátory chyb tak červeně svítí indikátor CPU což v manuálu je popsáno jako CPU is not detected or fail, což není chyba nepodporovaného procesoru, protože ten šel (Intel Core I7 6700K 4.0 GH 8 mb LGA 1151) dokavaď jsem to driver boosterem nepokazil. Nemůže to být tímhle?

1.) Uptade Biosu se nezdařil a musím s tím do servisu ať to přeprogramují jelikož deska nemá backflash button? (tím se vlastně flashne bios aniž bych musel mít na základní desce nainstalovaný procesor grafickou kartu či pamět ram?)
2.) Uptade Biosu se zdařil ale už nevidí ten "starý" procesor a počítač se zapne, ale jen černá obrazovka?
3.) Stačí na celý den vyjmout baterii biosu protože se třeba uptade zdařit mohl, ale updatovaný bios má se stávající pamětí problém a je třeba jí vyjmutím baterie vymazat?
Jinak budu když tak vděčný za jakoukoli pomoc. Deska nemá žádné blikací či pípací kódy jenom ty debbug ledky vga (nefunkční grafická karta CPU nefunkční procesor, DDRAM nefunkční ram paměti)
Banana
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. led 2004

Re: Po updatu ovladačů černá obrazovka a nefunkční čelní panel, ale počítač se normálně zapne

Příspěvek od Banana »

tys updatoval bios?
dostaneš se do biosu?
zkusil bych clear cmos
martin-23
Nováček
Nováček
Registrován: 24. pro 2021

Re: Po updatu ovladačů černá obrazovka a nefunkční čelní panel, ale počítač se normálně zapne

Příspěvek od martin-23 »

tys updatoval bios?
no dle obrázku na tom driver bostru byl zobrazený šváb což měla asi být ikona biosu nebo chipsetu. můj chipset: Intel® Z170 Express

dostaneš se do biosu?
Ne vůbec ani Ň. Jenom černá obrazovka USB konektory mi jinak jedou. Poznal jsem to tak že mi svítila klávesnice a myš.

zkusil bych clear cmos
Ten jsem nezkoušel a nachází se někde pod grafickou kartou ale myslím si že by to pomohl a ještě má základní deska slow boot mode. ale nevím jak se ten clear cmos na těch jumperech provádí. Musím najít dva kovové předměty a spojit to?

Ještě mě jinak napadá to flashnout nazpět "naslepo" když se na obrazovce nic nezobrazí. Jako počkat 5 minut a pak třeba kliknout šipkou 3x doprava pak 3x doleva a tak nějak. Ale nevím jestli by to fungovalo.
Banana
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. led 2004

Re: Po updatu ovladačů černá obrazovka a nefunkční čelní panel, ale počítač se normálně zapne

Příspěvek od Banana »

ukaž link co jsi dělal a podle čeho
clear cmos - postupuj dle návodu co je uvedený v manuálu tvé základové desky
martin-23
Nováček
Nováček
Registrován: 24. pro 2021

Re: Po updatu ovladačů černá obrazovka a nefunkční čelní panel, ale počítač se normálně zapne

Příspěvek od martin-23 »

Manuálu je to popsané takhle:
power off the computer and unplug the power cord
use a jumper cap to short JBAT1 for about 5-10 seconds
remove the jumper cap from JBAT1
plug the power cord and power on the computer
Z čehož jsem pochopil, že u toho 2 kroku to mám tak cca na 5-10 sekund podržet ale nevím co je to ten jumper cap. Jestli to je nějaký kovový předmět nebo se pohne nějakou destičku. Jinak já jsem vyjmul baterii , což by mělo mít podobný efekt jako clear CMOS ale fakt nevím, nechal jsem to přes den bez té baterie, ať se kompletně ten pc vybije kondenzátory atd a pak ho zkusil zapnout, bez úspěchu, nevím jestli clear CMOS pomůže.
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Po updatu ovladačů černá obrazovka a nefunkční čelní panel, ale počítač se normálně zapne

Příspěvek od HEAD »

Asi jsi nahral spatnej bios.Vyjmuti baterky staci na 1-2min a pak se resetuje cmos.Jestli to nepomohlo, tak je deska KO,
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-RTX 4080Super 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Re: Po updatu ovladačů černá obrazovka a nefunkční čelní panel, ale počítač se normálně zapne

Příspěvek od Holda »

Asi je deska dead, ale zkus ještě ten jumper jbat1 na 5-10 s zkratovat. Čímkoliv vodivym, šroubovák, nůžky, mince, jumper cap, je to jedno.
.
martin-23
Nováček
Nováček
Registrován: 24. pro 2021

Re: Po updatu ovladačů černá obrazovka a nefunkční čelní panel, ale počítač se normálně zapne

Příspěvek od martin-23 »

KO důležitě být nemusí v servisu mi ho můžou nafleshovat zpět za cenu té desky nebo jsem ještě na youtube viděl něco takového https://www.youtube.com/watch?v=ixqgLv7 ... nnel=Luumi kde ten chlap díky tomu ten bios naflešoval uspěšně zpět a zachránil desku. A díky těm kleštičkám při dodržení pinů to nemusel z desky odpájet. Dá se to sehnat na ebay ale nevím. Stačilo mu k tomu tohle správné pořadí pinů program a na jinačím počítači. Ale to je práce pro profíky. Mě by to jako nedělalo problém jenom se tam musí dodržet piny a navíc ani nevím jak ten bios na základní desce vypadá.
Banana
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. led 2004

Re: Po updatu ovladačů černá obrazovka a nefunkční čelní panel, ale počítač se normálně zapne

Příspěvek od Banana »

jen tak ze zvědavosti, co jsi tedy stáhnul a odkud?ukaž link.
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Re: Po updatu ovladačů černá obrazovka a nefunkční čelní panel, ale počítač se normálně zapne

Příspěvek od Holda »

Jestli nepomohlo ani resetování přes JBAT1, vzal bych to a hodil do červené popelnice. Deska stará kolem 6 let, to máš fakt levnější něco vzít z bazaru, než řešit servis.
Je to zkušenost, že driver boostery a podobný bomby nemají v počítači co dělat.
.
martin-23
Nováček
Nováček
Registrován: 24. pro 2021

Re: Po updatu ovladačů černá obrazovka a nefunkční čelní panel, ale počítač se normálně zapne

Příspěvek od martin-23 »

Banana
Byl to Driver Booster ten mi to stáhnul. Kdybych nerestartoval počítač nic by se nestalo, akorát pak bych ho nemohl vypnout vůbec a nebo odinstalovat driver booster ať mi to neudělá aktualizaci, kterou nechci. Ale ja to aktualizoval proto, že hry které mi jely na 60 fps tak se začal občas zatrhávat obraz a když jsem ukládal záznam hry jako replay tak to trvalo i 5 minut, ale vím že disk je v pohodě, protože on se na záložním médiu načetl. A některé hry které se předtím spustily v pohodě se nespustily vůbec. Takže z toho důvodu. A driver booster ten nikdy víc. Jinak pokud bude možno tak zůstanu u MSI nejlépe na patici LGA 1151 protože kupovat nový procesor nechci a ještě aby podporovala ten můj intel i7 6700k protože pak by ten procesor bios zase nerozpoznal a musel bych ho flashovat a to nechci. Ten šváb do mojí desky na ebay stojí kolem 265 korun. Teď ale otázka jestli je přímo napájený na základní desce nebo vyjimatelný. Ale tahle stará deska to bude mít asi napájené na sobě takže jedině přefleshovat. Jinak sice je to 6 let stará deska ale na moje účely a na nahrávání a hraní her stačí. Takže žádnou drahou nechci. Nejlépe patice lga 1151 a aby uměla rozpoznat ten procesor. Výkon stejně ovlivňuje grafická karta procesor a paměti ram, základní deska tak moc ne.
Odpovědět

Zpět na „Základní desky“