Izolace vibrací

Cokoli okolo skříní, jejich výběru, doporučení a problémů. Úpravy se řeší v sekci Casemodding.

Moderátor: L4mka

Odpovědět
Octopuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2007

Izolace vibrací

Příspěvek od Octopuss »

Mám v obýváku menší rack a na něm domácí server. Jsou v něm jen tři WD Red disky, a stejně rezonujou do racku, což je občas otravný. Server je ve Fractal Node 804 skříni, která má "nohy" z poměrně tlustý gumy, plus disky jsou přišroubovaný přes gumový podložky, a stejně to nestačí.
Zítra budu měnit ty Redy (5400ot) za SAS (7200ot), takže očekávám, že to bude významně horší.
Potřebuju ty vibrace nějak utlumit, ale nic moc mě nenapadá. Možná nějakou tlustší desku z měkký gumy, ale netuším, co je to za kategorii zboží, a kde se něco podobnýho obvykle prodává.
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Re: Izolace vibrací

Příspěvek od Holda »

Zkus třeba podložku pod pračku, ale ideální by bylo to izolovat už v case. Ten case nemá nějaký silent bloky?
.
Octopuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2007

Re: Izolace vibrací

Příspěvek od Octopuss »

Vždyť to píšu, že disky jsou přišroubovaný přes gumový podložky...
Slezman
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. led 2004
Bydliště: u lesa

Re: Izolace vibrací

Příspěvek od Slezman »

Jakmile jsou šroubovaný, tak to bude rezonovat furt. Pokud se s case nehejbe, tak bych je položil buď na nějakou lehkou pěnu (jednou jsem měl disk na houbičce na nádobí, nebo pro stabilnější řešení pichnout do děr na disku tohle a pak lepidlem připlesknout na dno case (nebo ještě lépe na výstřižek z gumové podložky pod pračku, to dno je schopno rezonovat i tak):
Obrázek
Doma: i5-10600K, 32GB RAM, RTX 3060 Ti ********* Chalupa: i7 920, 24GB RAM, RTX 3060 ********* Děti: Q6600, 8 GB RAM, GTX 1050Ti
Lion_K
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. pro 2005
Bydliště: Olomouc

Re: Izolace vibrací

Příspěvek od Lion_K »

Když jsem měl HDD v PC tak byly uzavženy v "Silentmaxx - Hard Disk" a byly uloženy na měkkých podložkách na dně skříně.
Pak byl klid.
Přešel jsem na NAS a ani uložení na měkkých podložkách nepomohlo. NAS musel jít mimo "obývanou" místnost.
case.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
PC 1 - AMD Ryzen 9 5900X - ASUS ROG STRIX B550-A GAMING - NZXT Kraken X62 - Crucial Ballistix Sport 32GB DDR4 3200MHz@3600MHz CL16 - GIGABYTE AORUS NVMe Gen4 SSD 1TB - GAINWARD GeForce RTX 3080 Phantom+ GS LHR - MSI Optix MAG274QRF - LED monitor 27" - Seasonic Prime PX-850 - 850W
PC 2 - AMD Ryzen 5 5600X - ASUS TUF Gaming B550M Plus - Scythe Ninja 5 - Patriot Viper Steel 16GB KIT DDR4 4400Mhz@4000MHz CL16 - Transcend MTES-22 - M.2 1TB - MSI GeForce RTX 3070 GAMING X TRIO - Dell S2721DGF - LED monitor 27" - Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum
Octopuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2007

Re: Izolace vibrací

Příspěvek od Octopuss »

Slezman píše: pon 10. led 2022, 17:41 Jakmile jsou šroubovaný, tak to bude rezonovat furt. Pokud se s case nehejbe, tak bych je položil buď na nějakou lehkou pěnu (jednou jsem měl disk na houbičce na nádobí, nebo pro stabilnější řešení pichnout do děr na disku tohle a pak lepidlem připlesknout na dno case (nebo ještě lépe na výstřižek z gumové podložky pod pračku, to dno je schopno rezonovat i tak):
Obrázek
To tady nejde, disky jsou v rámečku, kterej visí od "stropu".
Obrázek
(z netu)

Můžu ty šrouby max. zkusit lehce povolit, ale jinak s umístěním nic udělat nejde. Ono by stačilo, aby to nerezonovalo do racku, kterej je z dost tenkýho plechu, proto ten nápad s gumovou deskou.
Odpovědět

Zpět na „Počítačové skříně“