Pokles rychlosti v síti LAN

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

Odpovědět
ipezlar
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. říj 2007

Pokles rychlosti v síti LAN

Příspěvek od ipezlar »

Obrázek

Zdravím, potřebuji radu, nevím už co s tím. Prosím viz. obrázek výše.

Celá síť jede na 1,0 Gb/s. Mezi (PC1 nebo PC3) a PC2 dochází při kopírování souborů znenadání k poklesu rychlosti na 100 Mb/s. Většinou po restartu buď hlavního routeru nebo routeru v módu přepínače (192.168.1.100) se rychlost vrátí na 1,0 Gb/s. Routování je samozřejmě zapnuté pouze na 192.168.1.1.

Mezi PC1 a PC3 je rychlost stálá 1,0 Gb/s.

Vyměnil jsem 100m kabel za kvalitní nový pro externí použití, pomocí zkoušečky pro RJ45 jsem ověřil, že vše je OK. Několikrát jsem měnil koncovky. Koupil jsem nové routery a různě je mezisebou prohazoval, instaloval do nich nové firmwary, dokonce i ty počítače byly vyměněný za nový s novými Windows 10 a stejně se rychlost zničeho nic přepne ze 100 MB/s na zhruba 10 MB/s. Dělá to i s vypnutým Print Serverem na 192.168.1.100. Přepínač 192.168.110 tam je jen pro testovací účely!

Někdy to funguje i celé dny, někdy to udělá několikrát za den.
Měl by někdo ještě nějaký nápad? Díky předem :(

Edit:

Teď to od rána zase normálně funguje- několik hodin, zkoušel jsem pozapínat snad všechny ele. zařízení, jestli nedochází k nějakýmu rušení, a ono to jede bez problémů. Mě už napadá jestli to třeba nějaký soused v bytovce neruší svým ele. zařízením, třeba špatná zem apod., přece to musí mít nějaký rozumný vysvětlení.

Kabel:

Kód: Vybrat vše

https://www.intelek.cz/product.jsp?artno=27655191
Sice není stíněný, ale krom počátečních dvou metrů vlastně ani není potřeba, leží na půdě mimo ele.
kabely. Koncovky jsou udělané dle předpisů, několikrát předělané, lepší než z výroby.
"Život je krásný, né že by byl, ale já ho tak vidím !"
ipezlar
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. říj 2007

Re: Pokles rychlosti v síti LAN

Příspěvek od ipezlar »

Do toho přepínače 192.168.1.100 mám zapojený PC a Playstation, obě zařízení s gigabotovými síťovkami. Potom tam mám připojenou ještě TV Samsung, která má ovšem jen stomegabitovou síťovku. Je možné, že se celý router v nějaký moment prostě jen přizpůsobí té nejpomalejší síťovce?
"Život je krásný, né že by byl, ale já ho tak vidím !"
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Re: Pokles rychlosti v síti LAN

Příspěvek od Holda »

Spíš bych řekl, že si na hraně se signálem pro GbE. Dle specifikace je maximum 100 metrů, ale může to podle kvality kabelu, konektorů, jejich nacvaknutí a trasy mít i víc.
Zkusil bych na tvrdo nastavit rychlosti portů, co to bude dělat. Když ti ta rychlost spadne, tak ti PC2 a ten switch píšou jakou vyjednanou rychlost na portu?
Co je to za routery
.
ipezlar
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. říj 2007

Re: Pokles rychlosti v síti LAN

Příspěvek od ipezlar »

Ono to bude cca tak 80 metrů, ale proč to celý den funguje a pak najednou většinou večer šup dolů, kdyby to bylo kabelem a vzdáleností, tak by to stálo za prd přece skoro pořád.
"Život je krásný, né že by byl, ale já ho tak vidím !"
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Re: Pokles rychlosti v síti LAN

Příspěvek od Holda »

Ne nutně, když to zatížis, tak se tam už může něco dít a sitovky to proto shodí na 100mbit.
Zkus fakt rucne nastavit rychlosti portu na 1 gbit.
A když se to zpomalí, která linka je 100 mbit, ta 80m, nebo ze switche k PC2?
.
ipezlar
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. říj 2007

Re: Pokles rychlosti v síti LAN

Příspěvek od ipezlar »

Vše běží na 1Gb/s, pouze ze switche 192.168.1.100 vede ještě 100 megabitová linka k TV, není to tam zakresleno.
"Život je krásný, né že by byl, ale já ho tak vidím !"
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Re: Pokles rychlosti v síti LAN

Příspěvek od Holda »

Ano, ale to, že je tam nějaká rychlost je výsledkem domluvy obou zařízení na konci. Ty si pomocí ethernet auto negotiation domluví mimo jiné duplex a rychlost. Ta 100 mbit linka je v tomhle případě irelevantní.
Je potřeba, abys udělal, co jsem napsal a postnul sem výsledek, pak se můžeme pohnout.
.
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“