volba rozlišení (1080p vs 1440p ) k mé sestavě

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: volba rozlišení (1080p vs 1440p ) k mé sestavě

Příspěvek od Ache »

Ano, aby sis zajistil přesných 6500 potřebuješ sondu, ale když se podíváš na všechny recenze (kromě rtings, kde vyměnili původní graf za sRGB mód který je bohužel ze všech nejhorší co se týče grayscale) tak ty kusy se moc neliší a v defaultu to má kolem 6600K (nehledě na to, že kvůli kvalitě podsvícení se jen v rámci stejného kusu může teplota v rámci plochy lišit klidně o víc než 300K - na to pak už mají zase až ty super profi monitory kalibraci nerovnoměrnosti. :-)

Tedy tu poslední větu nechápu - v defaultu je to MSI dobře nastaveno (nemá přesný průběh gammy 2,2, ale spíš je to něco kolem 2,1 kvůli světlejším odstínům). Když chceš přesný barvy, musíš kalibrovat každý monitor. A to zrovna u toho MSI smysl moc nemá. Já ten profil používám jen proto, že tak automaticky mam v prohlížeči webu sRGB rozsah a je to barvami (spíš grayscale) trochu lepší než ten MSI sRGB profil v monitoru.

Mimochodem takový poslední detail: při hraní her ICC profily nefungují... já jen abys to přesné nastavení neřešil zbytečně :)
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Pepa07
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. bře 2013

Re: volba rozlišení (1080p vs 1440p ) k mé sestavě

Příspěvek od Pepa07 »

Aha, tak to jsem netušil, že ICC profily nefungují ve hrách. To znamená, že barvy ve hrách jsou obecně přesycenější a člověk s tim už moc neudělá kdyby mu to náhodou vadilo?
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: volba rozlišení (1080p vs 1440p ) k mé sestavě

Příspěvek od Ache »

Pepa07 píše: sob 26. úno 2022, 21:29 Aha, tak to jsem netušil, že ICC profily nefungují ve hrách. To znamená, že barvy ve hrách jsou obecně přesycenější a člověk s tim už moc neudělá kdyby mu to náhodou vadilo?
udělá - co třeba GeForce Experience filtry? ALT+Z, a v té a té hře si pak z barvama můžeš dělat co chceš... nebo updatnout firmware v monitoru a vybrat si DCI gamut, nebo ubohé sRGB (tedy on je to standard, ale ve hrách mam radši barevnější podání :lol: ).

Mimochodem je docela vtipný, jak se z DCI gamutu (většina monitorů ho umí kolem 90-95%, tenhle quantum dotovej má 116% DCI volume - přesahuje jej -viz nativní gamut) stal dneska u herních monitorů standard, ale obsah je stále tvořen s ohledem na sRGB (což je cca 75% DCI gamutu). víceméně tak jsou "přesaturovány" všechny dnešní herní monitory. Tenhle teda extrémně a takový barevný rozsah je v téhle cenovce unikát - proto ho mam... že i v odezvě nakonec dopadá mezi těmi nejlepšími... beru jako takový bonus.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Fox_25
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. lis 2008

Re: volba rozlišení (1080p vs 1440p ) k mé sestavě

Příspěvek od Fox_25 »

Tak může použít no video srgb, mě bez toho táhnou pleťovky do žluta což mi vadí i u her, takže jsem nucen se spokojit s sRGB.
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: volba rozlišení (1080p vs 1440p ) k mé sestavě

Příspěvek od Ache »

Tak zkouším to... a jo funguje to - umí to i načíst ICC profil, takže lze použít kalibrovaný profil a používat tak i ve hrách/filmech kalibrované sRGB, DCI, Adobe. Dotazů na to jak si parádní Widegamut ořezat ve hrách a videích zpět na vyblité sRGB se vyskytuje dost, takže proč ne. Sám ty hry spíš hraju na DCI než na ten nativ... a možnost využít kalibrovaný... porovnám co schválně vypadá lépe, de to aktivovat deaktivovat za chodu hry (ten ořez). Takže naprosto jednoduše lze porovnat například i to DCI (v monitoru) vs DCI (clampnutý z nativu a ICC profilem rtings upravený)
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: volba rozlišení (1080p vs 1440p ) k mé sestavě

Příspěvek od Ache »

Tak sem dám link, kdyby to ještě někdo hledal. Že přímo nvapi tohle podporuje sem fakt netušil... spíš o to nechápu, proč to není v ovladačích. AMDčko clamp gamutu podle EDID podporuje přímo v control panelu... No nic, tohle je super i v tom že to bere ten ICC profil a lze si tím snadno upravit i gammu. Dost hodivé na filmy se spíš hodní ta gamma dle BT.1889 (tedy 2,4). Aplikaci je možný po aktivaci zavřít.

Co se týče porovnání - je fakt vidět že je to MSI solidně nastaveno z výroby, protože nijak výrazně to barvy neovlivní. Nejvíce průběh gammy, kdy nastavení USER + clamp (sRGB nebo DCI) lépe prokresluje nejtmavší místa. Ale sumasumárum ten obraz je až na pár detailů stejný (s RTINGS profilem).

Tady je link: https://github.com/ledoge/novideo_srgb

Možná by to chtělo hodit do nějakých obecných tipů než sem, tohle se může hodit i k jiným monitorům. S tímhle monitorem to ale funguje bezvadně, protože lze používat 3 kalibrované profily: sRGB, AdobeRGB a hlavně DCI - všechny je umí pokrýt minimálně z 97%. Díky za tip.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Fox_25
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. lis 2008

Re: volba rozlišení (1080p vs 1440p ) k mé sestavě

Příspěvek od Fox_25 »

Je to nvidia, prostě někdo usoudil že to není potřeba. Mě zase štve že si nemůžu rovnou v ovladačích nastavit negativní LOD pro textury, musím kvůli tomu používat nvidia inspector, přitom to mírně řečeno hodně pomůže s ostrostí vzdálenějších textur. Nebýt NVENC a toho LOD tak už jsem dávno u AMD. Teď pro změnu řeším proč jsou úplně v háji gradienty, budu muset zkusit staré ovladače protože takové pruhy v gradientech nepamatuju.

A mimochodem, o no video srgb jsem ti psal tuším už před rokem. Mě tam už jenom k dokonalosti chybí možnost šestiosého nastavení barev.
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: volba rozlišení (1080p vs 1440p ) k mé sestavě

Příspěvek od Ache »

Tak před rokem se ještě měl ten Philips co měl cca 90% DCI gamutu, takže tam sem nějaký ořez ve hrách neřešil, to spíš bylo takový decentně boostnutý sRGB, a já sRGB moc rád nemam - nemá to tu správnou šťávu a "čistá" červená nebo zelená je prostě moc vypraná. :-) Takže sem tuhle apku asi z hlavy rychle vypustil pokud si o ní psal :-)

Jinak mě docela překvapuje, že se liší gamma 2,2 a sRGB - já měl za to, že je to to samé, ale při 2,2 to dělá podobný "black crush" efekt jako sRGB v monitoru a to samé platí i pro DCI (adobe neřešim, to je gamut tak nějak k hovnu). Na druhou stranu díky tomuto efektu působí ty profily v monitoru jakoby kontrastněji. Ale ty rozdíly jsou tam minimální, že to nemá smysl vůbec řešit - barevně jsou ty profily stejný (sRGB i DCI). To bych musel mít side-by-side, abych si všimnul nějakých rozdílů a to znamená jen jedno - je to MSI z továrny kalibrováno dobře a ICC profil už s tim moc neudělá.

Jediná zásadní výhoda tak asi je, že si lze v DCI, sRGB rozsahu upravovat teplotu barev (to MSI v těch režimech neumí - pouze v USER), a lze si případně hrát s gamma (MSI má pouze možnost "nightVision" v OSD). Hodivé, nikoliv nezbytné... respektive, tuhle aplikaci lze doporučit v případě, že se bojíte upgarde firmware (pokud už nový kusy fw 15 nebo 16 nemají) protože ořezání tím profilem je safe.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Fox_25
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. lis 2008

Re: volba rozlišení (1080p vs 1440p ) k mé sestavě

Příspěvek od Fox_25 »

Jo, koukal jsem dnes na PC u otce že ten philips má v pořádku i pleťovky, a ty poz. úhly proti tomu aoc s pandou, škoda mluvit, takže tam to fakt nebylo potřeba řešit.

Budu se na to MSI muset kouknout na živo, jenže já bych zase rád full HD a nebo 1920x1200, což je scifi, zvlášť když chci i nízkou odezvu.

Mě zase vadí ta svítící červená, proto bych rád u širšího gamutu i šestiosé barvy, u starého LG IPS 234 jsem si to díky tomu doladil k dokonalosti. U toho sRGB mi taky chybí ta zelená.
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: volba rozlišení (1080p vs 1440p ) k mé sestavě

Příspěvek od Ache »

Fox_25 píše: ned 27. úno 2022, 22:54Mě zase vadí ta svítící červená, proto bych rád u širšího gamutu i šestiosé barvy, u starého LG IPS 234 jsem si to díky tomu doladil k dokonalosti. U toho sRGB mi taky chybí ta zelená.
Pokud nemáš rád červenou, ale chceš sytou zelenou... tak pak je tu AdobeRGB, to má sytost červený na cca úrovni sRGB (mě přijde spíš oranžová), ale zelená je ještě sytejší než v DCI gamutu. blbnul sem stim taky, ale nakonec podle nálady a hry (jak moc saturovaný barvy má samotná hra) přepínám mezi nativem a DCI. :)
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Pepa07
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. bře 2013

Re: volba rozlišení (1080p vs 1440p ) k mé sestavě

Příspěvek od Pepa07 »

Hodně pěkné info o monitoru :) , ale popravdě už se v tom docela ztrácím :D
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: volba rozlišení (1080p vs 1440p ) k mé sestavě

Příspěvek od Ache »

Tak pustím PC... a to nastavení ořezu a kalibrace přes ten prográmek už zůstalo zapsáno v nvapi. super. Ten program tedy ani nemusí běžet.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Pepa07
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. bře 2013

Re: volba rozlišení (1080p vs 1440p ) k mé sestavě

Příspěvek od Pepa07 »

Ache píše: pon 28. úno 2022, 18:11 Tak pustím PC... a to nastavení ořezu a kalibrace přes ten prográmek už zůstalo zapsáno v nvapi. super. Ten program tedy ani nemusí běžet.
Tak zkoušim ještě MAG274QRF-QD. Stáhnul jsem si profil z rtings, musim tam ještě měnit nějak nastavení dle jejich tabulky, jako je RGB settings atd?

Viz. https://ibb.co/Bs2qTJb

A ještě tu mám porovnání jedné stejné fotky. Vlevo je Mag a vpravo Full HD AOC 24G2u. Proč mě přijde, že má o půlku levnější AOC lepší kontrast nebo černou. Viz. fotka. Zkoušel jsem stáhnout jas a měnit kontrast, ale na kvalitu AOC se nemůžu dostat.

https://ibb.co/DMV0Dhs?fbclid=IwAR3XpQh ... y4HDpze7hM
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: volba rozlišení (1080p vs 1440p ) k mé sestavě

Příspěvek od Ache »

Fotka to dost zkreslí (MSI je jasně přepálený - nesedí i jas), ale spíš než kontrast (ten AOC měl větší) to zasahuje IPS glow, protože si to vyfotil z úhlu. A ten AOC měl naprosto minimální glow i z úhlu, ale za cenu výrazně horších úhlů - rychle tmavnul při změně úhlu. Nicméně v tom GLOW byl nepřekonatelný.
EDIT: každopádně podle fotky poznáme prd - sám vidíš, že na MSI je to přepálené a světlé detaily nejsou vidět - nastav si jas tak aby na fotce obojí vypadalo stejně :) (barevně to stejné nebude kvůli rozdílným gamutům)

Co se týče profilu, tak to ruční nastavení není úplně potřeba - jde jen o to jak vyváženou bílou chceš a to se může mírně lišit kus od kusu, už sem to to někde psal - žádný kus není stejný.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Pepa07
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. bře 2013

Re: volba rozlišení (1080p vs 1440p ) k mé sestavě

Příspěvek od Pepa07 »

Ache píše: pon 18. dub 2022, 01:18 Fotka to dost zkreslí (MSI je jasně přepálený - nesedí i jas), ale spíš než kontrast (ten AOC měl větší) to zasahuje IPS glow, protože si to vyfotil z úhlu. A ten AOC měl naprosto minimální glow i z úhlu, ale za cenu výrazně horších úhlů - rychle tmavnul při změně úhlu. Nicméně v tom GLOW byl nepřekonatelný.
EDIT: každopádně podle fotky poznáme prd - sám vidíš, že na MSI je to přepálené a světlé detaily nejsou vidět - nastav si jas tak aby na fotce obojí vypadalo stejně :) (barevně to stejné nebude kvůli rozdílným gamutům)

Co se týče profilu, tak to ruční nastavení není úplně potřeba - jde jen o to jak vyváženou bílou chceš a to se může mírně lišit kus od kusu, už sem to to někde psal - žádný kus není stejný.
Tak jsem zmenšil u MSI jas ze 40 na 10 a už to bylo trochu lepší, u AOC vynikl víc ten přechod ze tmy do světla vypadá to takto:
https://ibb.co/gTT3vZR?fbclid=IwAR3yVXa ... qqXoW_GoZ8
https://ibb.co/CbwNZVQ?fbclid=IwAR3YXdJ ... Tad2f8oURk
https://ibb.co/bdHhv32?fbclid=IwAR30JAO ... RndGIM8v2U

Co se barev týče, "přesycené" barvy mají svoje kouzlo, když jsem si dal profil z rtings, přišlo mi, že o něco přicházím :D . Jinak mi přišlo praktičtější, když nechci až moc výrazné barvy, tak si dát místo jiného profilu spíše mód Display P3 a už to nepůsobí tak nasyceně, ale barvy jsou stále OK.
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: volba rozlišení (1080p vs 1440p ) k mé sestavě

Příspěvek od Ache »

No vidíš - jak to nastavíš podobně, tak i bude podobný obraz (kromě sytosti, když MSI má výraznější červenou i zelenou kvůli QD) a opravdu mírnějšímu glow u AOC (nicméně i v tomhle je to MSI nadprůměr)

Já už tyhle integrovaný profily nepoužívám - od doby co sem dostal tip na to novideo RGB, tak ICC profilem si omezuju u her gamut na P3 (u těch kde mi nativ přijde až moc přesaturovaný - viz farcry 6) a ještě díky tomu barvy jsou přesně kalibrovaný (hlavně gamma, která v sRGB, DCI a Adobe RGB je v tmavých místech ujetá a dělá "blackcrush" efekt)
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Pepa07
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. bře 2013

Re: volba rozlišení (1080p vs 1440p ) k mé sestavě

Příspěvek od Pepa07 »

Ache píše: pon 18. dub 2022, 11:20 No vidíš - jak to nastavíš podobně, tak i bude podobný obraz (kromě sytosti, když MSI má výraznější červenou i zelenou kvůli QD) a opravdu mírnějšímu glow u AOC (nicméně i v tomhle je to MSI nadprůměr)

Já už tyhle integrovaný profily nepoužívám - od doby co sem dostal tip na to novideo RGB, tak ICC profilem si omezuju u her gamut na P3 (u těch kde mi nativ přijde až moc přesaturovaný - viz farcry 6) a ještě díky tomu barvy jsou přesně kalibrovaný (hlavně gamma, která v sRGB, DCI a Adobe RGB je v tmavých místech ujetá a dělá "blackcrush" efekt)
Přesně :) . Jinak ty jsi zkoušel i nějaké jiné 1440p monitory?
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: volba rozlišení (1080p vs 1440p ) k mé sestavě

Příspěvek od Ache »

Ty poslední modely nijak moc detailně, i IPS jen to LG (nanoIPS), kde ten kontrast a glow je dost bídný a Samsung VAčko (27" oddysey).Nic z toho není pořádný soupeř pro QD-IPS panel. LG IPSka jsou akorát stejně rychlé + i barevný gamut je dost silný. LG (nebo cokoliv s LG nanoIPS - třeba ten oblíbený 27" dell) bych nebral kvůli kontrastu. VA - u nich mi vždy vadila odezva a hlavně ty úhly, kdy moderní VA na tom jsou ještě hůř než kdysi S-PVA.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Pepa07
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. bře 2013

Re: volba rozlišení (1080p vs 1440p ) k mé sestavě

Příspěvek od Pepa07 »

Ache píše: pon 18. dub 2022, 11:45 Ty poslední modely nijak moc detailně, i IPS jen to LG (nanoIPS), kde ten kontrast a glow je dost bídný a Samsung VAčko (27" oddysey).Nic z toho není pořádný soupeř pro QD-IPS panel. LG IPSka jsou akorát stejně rychlé + i barevný gamut je dost silný. LG (nebo cokoliv s LG nanoIPS - třeba ten oblíbený 27" dell) bych nebral kvůli kontrastu. VA - u nich mi vždy vadila odezva a hlavně ty úhly, kdy moderní VA na tom jsou ještě hůř než kdysi S-PVA.
Takže nic lepšího než to MSI za stejnou nebo menší cenu se asi sehnat nedá no. Jen mě občas přijde, že je na tom menší ostrost, ale to se mi asi jen zdá.

Jak vlastně funguje to novideo RGB . To si stáhneš a nahraješ tam profil? Nebo to de nějak bez profilu?
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: volba rozlišení (1080p vs 1440p ) k mé sestavě

Příspěvek od Ache »

Pepa07 píše: pon 18. dub 2022, 15:14Takže nic lepšího než to MSI za stejnou nebo menší cenu se asi sehnat nedá no. Jen mě občas přijde, že je na tom menší ostrost, ale to se mi asi jen zdá.

Jak vlastně funguje to novideo RGB . To si stáhneš a nahraješ tam profil? Nebo to de nějak bez profilu?
To neřikam, ale z toho co sem kdy viděl je to asi nejlepší kompromis. Mě u toho učarovalo slušný podání černý na IPS poměry (aoc v tom byl o chlup lepší, ale ten měl zase další mouchy), luxusní gamut a odezva. Ostrost se dá zvolit v menu (sharpnes a image enhancemend - obojí v praxi celkem k ničemu)
já to mam nastavený takhle: https://ctrlv.cz/9aWM (jas podle okolí)

Jo do toho novideo sRGB nahraješ třeba ten kalibrovaný rtings profil a pak už jen na monitoru používáš custom režim a barevný prostor si clampneš přes novideo SRGB. Jde to i bez profilu, ale to pak nejde kalibrovat gamma (ideální je stejně sRGB gamma)
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“