APC Back-UPS ES 700 - problém

Problémy, rady a vše ostatní k PC zdrojům, UPS, napájení a voltážím, wattmetrům i počítání spotřeby.
Odpovědět
Jonka
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. říj 2009

APC Back-UPS ES 700 - problém

Příspěvek od Jonka »

Zdravím,
používám na své domácí sestavě starší, avšak udržovaný APC Back-UPS ES 700 - baterku jsem měnil nedávno.

Poslední dobou se mi častěji stává dost nepříjemná věc (hlavně od té doby, co mám nové LCD, se to stává častěji):
APC začne z ničeho nic dělat dlouhé "crrrrrrrrrrrrrrrrrrrr" (žádné přerušované pípání) a LCD a PC začnou problikávat, jako kdybych je rychle zapínal a vypínal.
Musím vypnout LCD, vypnout PC na zdroji, pak se to ustálí a pak opět zapnout.

Přijde mi to, jako kdyby si zrovna APC dělal nějaký "self-test" a vyhodnotil přepětí nebo asi už odchází elektronika v APC nebo ?
Dá se self test nějak natvrdo vypnout ?

V každém případě je to dost nepříjemné a nevím, jestli pořídit silnější nebo teda jet bez APC nebo ho nechat jen na externí HDD, případně semtam zapnutý NAS nebo co s tím ???

Ještě doplním, že od té doby, co mám nové LCD, jsem kompletně překopal elektřinu: všechny repráky, tiskárny, externí HDD, zdroje od NAS atd. mám zvlášť v zásuvkách, které zapínám dle potřeby a normálně jsou vypnuté, aby to nežralo.

Dneska se mi to zrovna stalo(po delší době od přepojení el.), když jsem měl zapnuté jen LCD,PC,Repro, switch a externí HDD na 2x 3.5 HDD - zrovna při kopírování - grrrrr :-(

Poradí někdo, co s tím, prosím ???
Mám ten LCD dát úplně pryč ?

configurace:
LCD Dell S2721DS, zdroj Seasonic S12III-550, 550W, i7-6700k - bez OC, bez GFX

Za každou radu dopředu děkuji !
Odpovědět

Zpět na „Počítačové a záložní zdroje“