Pripojenie vlastného routera za UPC router

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

Odpovědět
l2ysho
Nováček
Nováček
Registrován: 23. led 2022

Pripojenie vlastného routera za UPC router

Příspěvek od l2ysho »

Zdravim, pokúšam sa zapojiť vlastný router (TP-Link Archer C7 s openwrt) za UPC Compal bielu škatuľu.

Scenár 1 ktorý funguje -> UPC v router móde spojený s TP linkom cez wan port, interface na tp-link nastavený ako dhcp, všetko funguje.

Scenár 2 ktorý nejde -> UPC v modem móde inak všetko rovnako zapojené. Keďže v modem móde nemá dhcp tak na tp-link nastavená static IP na wan interface. Ide iba vnútorná sieť, dopingam sa iba na UPC router, nejde ani IP ani doména dovonka. Ak ale vedľa tp-link zapojím do UPC routera počítač so statickou IP všetko opäť ide.

Rátam že niečo zle bude v tom openwrt ale nemám zatiaľ tušenia čo…
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: Pripojenie vlastného routera za UPC router

Příspěvek od Weslo »

na UPC router se nemáš dopingat ne? zkus napsat IP, jak to máš, pokud je modem bridge tak by prví pingnutelný zařízení měla bejt brána providera, určitě ne modem UPC....
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
l2ysho
Nováček
Nováček
Registrován: 23. led 2022

Re: Pripojenie vlastného routera za UPC router

Příspěvek od l2ysho »

TP-link
- LAN interface => 192.168.69.1/24 (router ma .1, zariadenia cez dhcp medzi .100 a .150)
- WAN interface => static 192.168.100.69, default gateway 192.168.100.1

UPC Compal
- tu sa v modem mode neda nastavit absolutne nic, dhcp aj wireless su vypnute by default, ip address 192.168.100.1/24
- ak pripojim pocitac napriamo so static ip napr 192.168.100.200 konektivitu do vonka mam

Prepoj je Compal eth0 port 1 <=> TP-link wan port

K tym modom, mam na vyber len 2, router a modem, router je to co tam je default so spustenym dhcp a wireless, po prepnuti do modem uz neviem nastavovat nic, ako som spominal dhcp a wireless su vypnute, nevidim tam uz ani pripojene zariadenia, IP rozsah sa sam prepne na 192.168.100.1/24 bez ohladu na to co tam mam nastavene v router mode.
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: Pripojenie vlastného routera za UPC router

Příspěvek od Natural »

Compal přepni do bridge (E: =modem) a na WAN u tp-linku nastav automatickou adresu (asi označené jako Dynamic).
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Pripojenie vlastného routera za UPC router

Příspěvek od zsdx »

Ano, WAN rozhodne ziskat DHCP.
Po jedne z aktualizaci (uz za VF) mi prestala jit fixni verejna IP rucne nastavena na Mikrotiku za jejich Technicolorem v bridge modu. Pomohlo az zapnuti DHCP klienta pro WAN.
l2ysho
Nováček
Nováček
Registrován: 23. led 2022

Re: Pripojenie vlastného routera za UPC router

Příspěvek od l2ysho »

Natural píše: ned 23. led 2022, 14:22 Compal přepni do bridge (E: =modem) a na WAN u tp-linku nastav automatickou adresu (asi označené jako Dynamic).
Ked prepnem Compal do bridge (modem) tak sa automaticky vypne DHCP takze na tp-linku ak nastavim WAN ako dhcp tak nedostanem ziadnu pridelenu IP.
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Pripojenie vlastného routera za UPC router

Příspěvek od killerek »

Pokud mas na WANu u Vodafone modemu IPv6, tak myslim nefunguje korektne bridge mod. Zahledl jsem to v nejakem vlakne, kdyz sem zjistoval, jestli uz konecne dodelali podporu bridge pro ty nejnovejsi modemy. Po zazadani o IPv4 mod by to melo fachat, ale zase uz tam nerozdavaji verejne IPv4 (dokoupitelne snad jen pro firemni zakazniky), takze sem nakonec nechal modem, tak jak prisel, protoze mi zatim vse facha tak, jak bych ocekaval (teda po vypnuti toho integrovaneho firewallu v modemu a jeho wifi).
l2ysho
Nováček
Nováček
Registrován: 23. led 2022

Re: Pripojenie vlastného routera za UPC router

Příspěvek od l2ysho »

killerek píše: ned 23. led 2022, 19:01 Pokud mas na WANu u Vodafone modemu IPv6, tak myslim nefunguje korektne bridge mod. Zahledl jsem to v nejakem vlakne, kdyz sem zjistoval, jestli uz konecne dodelali podporu bridge pro ty nejnovejsi modemy. Po zazadani o IPv4 mod by to melo fachat, ale zase uz tam nerozdavaji verejne IPv4 (dokoupitelne snad jen pro firemni zakazniky), takze sem nakonec nechal modem, tak jak prisel, protoze mi zatim vse facha tak, jak bych ocekaval (teda po vypnuti toho integrovaneho firewallu v modemu a jeho wifi).
UPC mi to muselo prepnut na IPv4 na ziadost
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: Pripojenie vlastného routera za UPC router

Příspěvek od Natural »

Aha, tohle je zase ta ipv6... To mě teda nenapadlo, že to cpe zákazníkům i UPC. I když mi něco říká, že to přišlo až s převzetím vodafonem. Každopádně je dobře, že se to dá aspoň změnit.
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“