DDR5 k 12700f

Paměťové moduly DDR5 pro stolní PC i pro notebooky.
Odpovědět
logingame
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. kvě 2015

DDR5 k 12700f

Příspěvek od logingame »

Dobrý den,
plánuji upgrade na i7 12700f z Haswell :oops: , a zatím nevím jaký ramky vybrat. Mám Asus Strix B660 G, která podporuje pouze DDR5. Našel jsem zatím tyto Kingston FURY 16GB DDR5 6000MHz, bohužel single a 16Gb mi stačí. Je to vhodný či mám si vzít něco jiného. budget je >5000 kč.
Díky

Kód: Vybrat vše

https://www.alza.cz/kingston-fury-16gb-ddr5-6000mhz-cl40-beast-black-d6927663.htm
fmx rider
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2006

Re: DDR5 k 12700f

Příspěvek od fmx rider »

Desku vrátit a vzít B660 s DDR4, vyjde tě to o hodně levněj. Nevím jestli někdo měřil výkon alder lake s jednou ramkou, ale ten výkon půjde dost do háje.
logingame
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. kvě 2015

Re: DDR5 k 12700f

Příspěvek od logingame »

Já jsem tuto desku vzal hlavně kvůli možnosti taktování Non-K CPU pomocí BLCK. Zajímalo by mě kam se posune 12700f, zatím nejsou nikde testy
fmx rider
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2006

Re: DDR5 k 12700f

Příspěvek od fmx rider »

To mi došlo, nebo když vezmeš ASUS PRIME Z690-P D4 + 12700KF + kvalitní DDR4, tak budeš mít ram v dual channel které tě nebudou brzdit a nemusíš se bát, že vyjde nějaký update windows, který ti zakáže taktování (o tom že to bude zakázané v dalším biosu nepochybuju).
logingame
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. kvě 2015

Re: DDR5 k 12700f

Příspěvek od logingame »

ano, o téhle variantě jsem také uvažoval. Ten bios se dá zálohovat a stačí, když člověk automatický neaktualizuje. Je tam akorát nejistota s windows updatem co s tím udělají. Počkám ještě chvílí, jestli se oficiálně vyjádří intel atp. Díky
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: DDR5 k 12700f

Příspěvek od DOC_ZENITH »

U windows stačí přejmenovat mcupdate_genuineintel.dll v system 32 a win ti pak nemůžou aktualizovat mikrokód tzn timhle to fakt neforcnou, nemaj prostě jak, jen u nově vyrobenejch boardů co se budou už dodávat s přiliš novym biosem, ale zpětně tohle prostě nezatrhnou.

+ se tohle bude fixovat celkem těžko protože FSB se nastavuje jště před postem, nemůžeš jí během bootu "vrátit" na default. Tzn ten fix by musel bejt stylu "FSB přiliš vychílená = shutdown" a tim by si dost přitopili pod vlastnim kotlem + power useři by to stejně obešli viz co jsem napsal předtim.
Odpovědět

Zpět na „DDR5“