Repro nebo soundbar k PC

Vše kolem srovnání a rad s nákupem zvukových zařízení.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
pre.vit
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. zář 2010
Bydliště: Jihlava

Repro nebo soundbar k PC

Příspěvek od pre.vit »

Ahoj,

zrovna jsem koupil nový monitor a repráčky v něm jsou už fakt strašné (2x2W, které zní hůř jako z notebooku). Proto řeším jak PC nově ozvučit.

Nejdříve jsem koukal na reprobedny, ale jak mám na stole fakt málo místa, tak volba padla na BOSE Companion 2 III (https://www.alza.cz/bose-companion-tm-2-iii-d445812.htm).
Ale pak jsem přemýšlel, že bych ušetřil místo na stole tím, že bych koupil soundbar, který bych připevnil na zeď za monitor (mezi zdí a stojánkem monitoru mám cca 10cm místa a vykukoval by pod monitorem). Myslíte, že je to dobrý nebo blbý nápad? A pokud vzít soundbar, tak Sony HT-SF200 s 80W RMS (https://www.datart.cz/Sony-HT-SF200.html), který zvládne jen Dolby Digital anebo jít rovnou do Sony HT-X8500 se 128W RMS (https://www.datart.cz/soundbar-sony-ht- ... běr+zdarma), který umí i Dolby Atmos a DTS:X a pouští dál HDR?
Občas totiž koukám na filmy na PC a jestli to správně chápu, tak filmy s Dolby Atmos by ten levnější soudbar prostě nepřehrál. Plus ve Windows mám zaplé HDR.

A chápu to správně tak, že zapojení u toho Sony HT-X8500 by bylo HDMI z PC do soundbaru a další HDMI ze soundbaru do monitoru?
Nějvětší chybou člověka je, že má spoustu malých chyb..
.
PC: AMD Ryzen 9 5900x, Fractal Design Celsius S36, MSI MPG B550 Gaming Edge WIFI, Manli GeForce RTX 3080 10GB , 2x16GB Kingston FURY DDR4 3600MHz CL18 Beast Black, Solidigm P44 PRO 2TB + Samsung 970 PRO 1TB (a Samsung 960 EVO 1TB v záloze), Corsair RM850i 850W, Fractal Design Define R6, 32" Asus ProArt PA328CGV, Asus DRW-24F1ST
Mediacentrum: Raspberry Pi2 model B, Onkyo TX-SR605, Philips 65OLED806 65", NAS QNAP TS-453D-4G
pre.vit
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. zář 2010
Bydliště: Jihlava

Re: Repro nebo soundbar k PC

Příspěvek od pre.vit »

Tak odpovím si sám. 😉
Nakonec jsem šel do soundbaru Sony HT-X8500 s tím, že je na zdi hned za monitorem a vykukuje pod obrazovkou. Propojení s PC optikou, protože jsem si chtěl zachovat 2k HDR obraz se 165Hz a to už HDMI 2.0 nedává..

Hraje opravdu dobře, vypadá to dobře, nepřekáží to, takže za mě jen plusy. Přehrává všechny formáty, tzn. DTS:X atd. si už PC zřejmě přechroupá do formátu, který lze poslat po optice.
Nějvětší chybou člověka je, že má spoustu malých chyb..
.
PC: AMD Ryzen 9 5900x, Fractal Design Celsius S36, MSI MPG B550 Gaming Edge WIFI, Manli GeForce RTX 3080 10GB , 2x16GB Kingston FURY DDR4 3600MHz CL18 Beast Black, Solidigm P44 PRO 2TB + Samsung 970 PRO 1TB (a Samsung 960 EVO 1TB v záloze), Corsair RM850i 850W, Fractal Design Define R6, 32" Asus ProArt PA328CGV, Asus DRW-24F1ST
Mediacentrum: Raspberry Pi2 model B, Onkyo TX-SR605, Philips 65OLED806 65", NAS QNAP TS-453D-4G
Trek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. kvě 2008

Re: Repro nebo soundbar k PC

Příspěvek od Trek »

Taky jsem si pořídil k PC soundbar, protože ty repráky k PC jsou předražený. Já si pořídil Panasonic SC-HTB490, protože má i mocný aktivní subwoofer a je to hodně levný, bylo to i pod 4k o vánocích. Optické připojení maj všechny soundbary i ty nejlacinější snad.

Dolby Atmos je k PC zbytečný se domnívám, pokud nebudeš mít další repráky (ale nechám se rád poučit k čemu ti to jako je). K PC lze koupit i laciný soundbar, protože v PC máš libovoný ekvalizér narozdíl od televize, takže si zvuk pošteluješ jak chceš (ty soundbary na default mají idiotsky nastavený zvuk)

Na hry je to každopádně vynikající a hlavně láce.

Jo hlavně co se dívám ty ceny některých repro k PC jsou šílený a navíc ty repráky k PC dost často maj brum, protože to trafo je blízko zezadu reproduktoru, to byl i jeden z hlavních důvodů proč jsem šel do sounbaru. Mám takový starý repráčky celkem ok, ale hroznej brum právě kvůli trafu a to se nedá odstínit. Určitě dedikované repro k PC nekupovat, nesmysl, soundbar je mnohem lepší, má vstupy i bluetooth takže lze použít např. i s mobilem jen tak při párty např.
pre.vit
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. zář 2010
Bydliště: Jihlava

Re: Repro nebo soundbar k PC

Příspěvek od pre.vit »

Trek píše: čtv 3. úno 2022, 09:37 Dolby Atmos je k PC zbytečný se domnívám, pokud nebudeš mít další repráky (ale nechám se rád poučit k čemu ti to jako je).
Tak podle všeho by tento soundbar měl být schopný emulovat další repro odrazem od zdí. A hlavně jsem se bál toho, že bez možnosti dekódování Dolby Atmos budou všechny filmy s tímto formátem pro mě bez zvuku. Ale jak jsem psal předtím, PC si tyto vícekanálové formáty asi přechroupá sám do něčeho, co lze poslat i po optice, tzn. moje obavy byly zbytečné.

Jen je škoda, že se soundbar neumí sám zapnout jakmile by detekoval signál na optice a člověk si ho musí pokaždé pouštět sám. Ale s tím se asi nedá nic dělat..
Nějvětší chybou člověka je, že má spoustu malých chyb..
.
PC: AMD Ryzen 9 5900x, Fractal Design Celsius S36, MSI MPG B550 Gaming Edge WIFI, Manli GeForce RTX 3080 10GB , 2x16GB Kingston FURY DDR4 3600MHz CL18 Beast Black, Solidigm P44 PRO 2TB + Samsung 970 PRO 1TB (a Samsung 960 EVO 1TB v záloze), Corsair RM850i 850W, Fractal Design Define R6, 32" Asus ProArt PA328CGV, Asus DRW-24F1ST
Mediacentrum: Raspberry Pi2 model B, Onkyo TX-SR605, Philips 65OLED806 65", NAS QNAP TS-453D-4G
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“