Počítače v síti

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 10.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
termixnator
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. lis 2012
Bydliště: Praha

Počítače v síti

Příspěvek od termixnator »

Ahoj, mám takový problém s počítači v síti, je možné, že se to děje po nějaké aktualizaci (nejsem si jistý). V síti mám cca 50 zařízení Nasy, kompy se sedmičkama a desítkama (drtivá většina desítky), některé počítače vidí 20 pc v síti a některé jen 20 PC, kontroloval jsem nastavení na dvou počítačích vedle sebe a nevšiml jsem si žádného rozdílu v nastavení :( (klasika privátní síť a zapnuté sdílení). Antivir máme AVGčko, nicméně i když tam není nebo je komplet vypnutý tak žádný rozdíl.

Je možné, že by za to mohl například router od Mikrotiku který by některým PC zamezoval "rozhled" v sítí? Celkem mi to komplikuje život tak bych to rád nějak vyřešil, ale už nevím po čem jít :( aktuálně mi na pár PC zmizel i NAS s nějakými soubory :( další věc co mě štve je, že si PC nepamatuje heslo síťových disků (aktuálně jsem na to udělal batak, ale není to řešení) :(


Předem díky za nakopnutí.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Počítače v síti

Příspěvek od python.p »

Tak prvotní nakopnutí by mohlo třeba vézt k pořádnému popsání problému... Tím myslím něco víc jak "PC a NASy, problém s sítí" ...

Jak to máš zasíťované? Routery? Switche? Další síťové prvky? Máš definované IP? Nebo jedeš DHCP? Nemáš tam nějaký konflikt? Když si zjistíš IP jednoho stroje a druhého, ping jde? Pokud nejde co říká tracert? Doména? Pracovní skupina? Spousta otázek.

Aktuálně jde napsat asi jediné. Máš to rozbitý.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
termixnator
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. lis 2012
Bydliště: Praha

Re: Počítače v síti

Příspěvek od termixnator »

Hlavní Router je tu Routerboard 450G od mirkotiku, pak klasické velké switche v racku a v jednotlivých místnostech klasické malé switche jako TL-SG105. Drtivá většina zařízení má DHCPcko a jen pár pevné adresy.

Dva na pohled stejně čistě nainstalované počítače se chovají rozdílně jak jsem psal, jeden zařízení vidí a druhý ne. (používám jen jeden síťový kabel, takže HW cesta se neliší).

Například, když vím IP Nasu tak mi na ping normálně odpovídá. Nicméně v "Síť" a zařízení ho nevidím. Když dám do cmd tracert a IP toho nasu tak je cesta normálně přímá odezva 1ms, ale není v řazeních což moc nechápu.
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Re: Počítače v síti

Příspěvek od Holda »

A Win FW? Sít mají win jako privátní nebo veřejnou?
.
termixnator
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. lis 2012
Bydliště: Praha

Re: Počítače v síti

Příspěvek od termixnator »

Vyřešeno.... Chybějící povolení starého protokolu na widlích.
Odpovědět

Zpět na „Windows 10“