Kolize basy a vokálů

Zvukové karty, reproduktory, mikrofony, zesilovače a další.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
Ankar_23
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. kvě 2014

Kolize basy a vokálů

Příspěvek od Ankar_23 »

Ahoj,
mám doma 2 reproduktory Oskar Heil Kithara napojené na receiver a audio pouštím skrz digital->analog converter. Hrajou dobře, ale problém je v tom, že jakmile se v písni objeví vokály dohromady s basou, tak hlas zpěváka začne vibrovat a je poněkud "níž", takže pravděpodobně dochází k nějaké interferenci mezi basy a vokály? Reproduktory jsou sice asi metr od sebe, ale tenhle jev nastane i když pustím zvuk pouze z 1 repráku.

Nevíte, čím by to mohlo být? Nevím, co víc bych dodal, kdyžtak se doptejte a můžu zkusit nahrát úryvek, jak to zní. Díky moc!
CPU AMD Ryzen 5 5600X MB ASRock B550 Pro4 RAM Corsair Vengeance LPX Black 16GB SSD Samsung 860 EVO 250GB GK MSi GTX 1660Ti PSU Seasonic S12II 620W Case Fractal Design Define R4
PET5
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2006
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolize basy a vokálů

Příspěvek od PET5 »

Nejprve bych ověřil, zda se není problém ve zdroji zvuku. Čili converter a koncový zesilovač. Ten první by se dal otestovat sluchátky a koncák jen jinými repro.
CPU: Intel i9-10900K, MB: NZXT N7 Z590, AIO: NZXT Kraken X63 RGB, RAM: Kingston 2× 32GB DDR4 3200MHz CL16 Fury, Disky: 1× SSD 1TB + 2x WD HDD 3TB, GPU: EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, PSU: Cooler Master V1200 Platinum, CASE: NZXT H7 FLOW, OS: Windows 10 PRO 64 bit, Repro: Creative GigaWorks T20 Series II, Monitor: DELL UltraSharp 30" PremierColor UP3017 2560x1600. Alternativně: Apple MacBook Air / iPad Pro + Apple Pencil / iPhone 12 Pro Max
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Kolize basy a vokálů

Příspěvek od crashPC »

Asi s křížkem po funuse, ale přece...
Nekoukal jsem moc na detail soustavy, ale přijde mi to jako buď ovlivňování pásem nebo Dopplerův efekt - do některého reproduktoru co má hrát středy, lezou i basy, tím se mu silně zvyšuje výchylka, a tím je zvuk rozechvělý. Možná nějaká závada, jako vadná nebo zbastlená výhybka. Nebo žádná, já nevím...
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Odpovědět

Zpět na „Zvuk“