Instalace Win 10/11 na NVME nevidí disk

Instalace, nastavení, řešení problémů, rady... apod.
Odpovědět
Rodeo65
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2006
Bydliště: Cerveny Ujezd
Kontaktovat uživatele:

Instalace Win 10/11 na NVME nevidí disk

Příspěvek od Rodeo65 »

Ahoj, už jsem zoufalý.

Zkouším už několik dní metody jak nainstalovat wokna na disk kde jsem měl MacOS. Neúspěšně.

Vytvořil jsem Etcherem ISO v MacOS, bohužel nemám wokna ale můžu ještě zkusit udělat ISO woken z Linuxu přes dd, ale nevím.

Desku v podpisu a disk Samsung 970 Evo.

Bios nastaven na uefi, cms off. I na Legacy neúspěch.

Když nabootuju do instalátoru, chce to ovladače. Žádný to ale nebere.
Přes Diskutil disk vidím, můžu ho naformatovat apod.

Zkoušel jsem všechny usb.

Otázka je zda to chce ovladače pro disk, nebo co. To nevím.

Díky za rady.
Honza
PC Desktop Intel i9 | Laptop M2 Pro | PS5 | Xbox Series X | Switch hacked | retro 2x 3DS XL
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Instalace Win 10/11 na NVME nevidí disk

Příspěvek od zsdx »

Aktualni ISO stahnes primo od MS, nemusis ho pokoutne vyrabet. Lepsi varianta (nez Etcher) je ale vytvorit flesku primo na nejakych Windows jejich nastrojem, pak je 'obojetna'.
Kdyz ti instalator nenabidne disk, potrebuje ovladac k jeho radici. S 21H1 na B560 ani H410 jsem ale problem nemel.
Rodeo65
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2006
Bydliště: Cerveny Ujezd
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace Win 10/11 na NVME nevidí disk

Příspěvek od Rodeo65 »

zsdx píše: úte 8. úno 2022, 20:55 Aktualni ISO stahnes primo od MS, nemusis ho pokoutne vyrabet. Lepsi varianta (nez Etcher) je ale vytvorit flesku primo na nejakych Windows jejich nastrojem, pak je 'obojetna'.
Kdyz ti instalator nenabidne disk, potrebuje ovladac k jeho radici. S 21H1 na B560 ani H410 jsem ale problem nemel.
No já ISO stáhl z MS stránek, jenže nemám Windows nikde.
Ja zkoušel jak 21H1 tak W11 a oboje špatně.
PC Desktop Intel i9 | Laptop M2 Pro | PS5 | Xbox Series X | Switch hacked | retro 2x 3DS XL
Rodeo65
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2006
Bydliště: Cerveny Ujezd
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace Win 10/11 na NVME nevidí disk

Příspěvek od Rodeo65 »

Tak vyreseno, bylo to vytvorenym ISO obrazem na flashku. V linuxu a v MacOS je dost problem udelat instalacni usb. Musel jsem ten install.wim rozdelit na 2 a pak to vzalo.

Takze to ze to nevidelo disky, bylo chybnym instalacnim USB.

Jako fakt?? Mno MS
PC Desktop Intel i9 | Laptop M2 Pro | PS5 | Xbox Series X | Switch hacked | retro 2x 3DS XL
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Instalace Win 10/11 na NVME nevidí disk

Příspěvek od Shaquille »

MS? Co s tim ma MS spolecneho?
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Instalace Win 10/11 na NVME nevidí disk

Příspěvek od zsdx »

Ze na jinem OS nevytvoris tu flesku korektne - na to si tu stezuje. Nikdo neprizna, ze to bylo jeho rukama.

Takze se ta instalace predtim zastavila na tom, ze nevidi (resp. nenacte) install.wim? Nebo jsi dosel po vyberu edice az k tomu, kam to instalovat?
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Instalace Win 10/11 na NVME nevidí disk

Příspěvek od Krteq »

Rodeo65 píše: čtv 10. úno 2022, 09:25...V linuxu a v MacOS je dost problem udelat instalacni usb...
Ne, není.

Zkonvertovat .iso na .img a pres dd nacpat na flash je otazka dvou příkazů a 2 minut
Rodeo65
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2006
Bydliště: Cerveny Ujezd
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace Win 10/11 na NVME nevidí disk

Příspěvek od Rodeo65 »

Krteq píše: čtv 10. úno 2022, 15:43
Rodeo65 píše: čtv 10. úno 2022, 09:25...V linuxu a v MacOS je dost problem udelat instalacni usb...
Ne, není.

Zkonvertovat .iso na .img a pres dd nacpat na flash je otazka dvou příkazů a 2 minut
Ano pres DD jsem to delal, nicmene ofiko iso mi pak nebootovalo. Nebo proc je v MacOS problem s .iso a to narvat pres dd na /Volume/cokoliv?
Mozna to je ten problem, iso vs img
Naposledy upravil(a) Rodeo65 dne čtv 10. úno 2022, 15:48, celkem upraveno 1 x.
PC Desktop Intel i9 | Laptop M2 Pro | PS5 | Xbox Series X | Switch hacked | retro 2x 3DS XL
Rodeo65
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2006
Bydliště: Cerveny Ujezd
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace Win 10/11 na NVME nevidí disk

Příspěvek od Rodeo65 »

zsdx píše: čtv 10. úno 2022, 15:36 Ze na jinem OS nevytvoris tu flesku korektne - na to si tu stezuje. Nikdo neprizna, ze to bylo jeho rukama.

Takze se ta instalace predtim zastavila na tom, ze nevidi (resp. nenacte) install.wim? Nebo jsi dosel po vyberu edice az k tomu, kam to instalovat?
Bylo to urcite rukama, nepopiram to. Kdyz jsem udelal pres Etcher, nebo dd v linuxu iso, tak porad to neslo.

Instalace se zastavila na tom ze nema ovladace, ale nenapsalo to vubec nic na co a proc. Jak jsem to udelal pres nejaky wimtool kde jsem rozdelil wim na 2 mensi - bo fat32 - tak to slo. Kdyz jsem ale zkousel dd tak jsem tam ten wim o velikosti 4.3Gb normalne videl, tak nevim.

Kazdopadne je to a jede to...jen to srani s tim, moje blbost evidentne, ale nebyl jsem schopen prijit na to co to chce, protoze okno nejsou ovladace mi opravdu "hodne" rekne kde je chyba.
PC Desktop Intel i9 | Laptop M2 Pro | PS5 | Xbox Series X | Switch hacked | retro 2x 3DS XL
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Instalace Win 10/11 na NVME nevidí disk

Příspěvek od Krteq »

Flash ve FAT32 formátu
  • Zkonvertovat xxx.iso na zzz.img

    Kód: Vybrat vše

    geteltorito -o zzz.img xxx.iso
  • nacpat obsah zzz.img na flash (sda - muze byt jakykoliv dev)

    Kód: Vybrat vše

    dd if=zzz.img of=/dev/sda bs=64K status=progress
Rodeo65
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2006
Bydliště: Cerveny Ujezd
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace Win 10/11 na NVME nevidí disk

Příspěvek od Rodeo65 »

Krteq píše: čtv 10. úno 2022, 15:48 Flash ve FAT32 formátu
  • Zkonvertovat xxx.iso na zzz.img

    Kód: Vybrat vše

    geteltorito -o zzz.img xxx.iso
  • nacpat obsah zzz.img na flash (sda - muze byt jakykoliv dev)

    Kód: Vybrat vše

    dd if=zzz.img of=/dev/sda bs=64K status=progress
Dekuji za todle, to vim jak udelat, vim jak, ale nevim proc je problem ze kdyz natlacim iso na /dev/cokoliv nebo v macos na /Volume/cokoliv tak to nejde
Ted jsem se docetl, ze ISO je standard a IMG je Windows OS standard...tak uz rozumim, ze jsou 2 standardy. Globalni a Microsoft

Akorat nevim od kdy FAT32 podporuje soubory vetsi jak 4Gb (install.wim presneji 4.3Gb)
PC Desktop Intel i9 | Laptop M2 Pro | PS5 | Xbox Series X | Switch hacked | retro 2x 3DS XL
Odpovědět

Zpět na „Ostatní programy“