Elden Ring - From Software

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

djstudio
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Elden Ring - From Software

Příspěvek od djstudio »

Hele jak si na PC verzi dám meč do obou rukou. Dvakrat se mne to takhle prehodilo ale nemuzu prijit jak se to stalo. Mnel vetsí damage a chci to tak zkusit. Klavesiy mam skoro defaultne co hra sama nastavovala a aji 6tlac. myš.
MB: ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING Bios 2214 CPU: AMD RYZEN 9 7900X + NZXT Kraken X52 240mm GPU: ASRock AMD Radeon RX 7900 XTX Phantom Gaming 24GB OC RAM: 2x16GB - 32GB G.SKILL Trident Z5 NEO DDR5 6000MHz CL30 SSD SYSTEM: SAMSUNG 990 PRO Gen 4 NVMe 2TB SSD DATA A TESTY: KINGSTON RENEGADE, GIGABYTE AORUS Gen 4 NVMe SSD 1TB ZDROJ: FRACTAL DESIGN ION+ 860W PLATINUM Modular CASE: CORSAIR 7000D AIRFLOW Black Bigtower MONITOR: MSI 28" OPTIX IPS FreeSync 4ms - 4K NET: VODAFONE Kabel 500 Mb/s - 30Mb/s SYSTEM: Windows 11 PRO 64BIT Build 23H2 FOTO PC: https://cz.pcpartpicker.com/b/pdvfrH
TankGeorge
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2011

Re: Elden Ring - From Software

Příspěvek od TankGeorge »

Hraju na gamepadu, tak klávesy neporadím, ale jedno/obouruč přepínáš stiskem dvou tlačítek. Interaktivní tlačítko pro sbírání předmětů - asi "E" na klávesnici + tlačítko pro lehký útok - "LMB" levé na myši pravděpodobně.

Jinak hru jsem dohrál klasicky longsword + shield (STR scaling) naslepo poprvé (minul jsem Deeproot Depths s Lord of Blood bossem, všechno ostatní cleared) a mám rozehráno podruhé (jiná postava od začátku) za INT mage už 3/4 hry. První dohrání okolo 140+ hodin, celkem mám 220h. Hodnotit to není úplně jednoduché, ale TLDR bych tomu dal 85/100. Vyhnu se spoilerům dále.
========

ER je v rámci Souls žánru velká evoluce jiným směrem, a to přináší značná pozitiva, ale i nemalou dávku negativ. Velké plus už jsem zmiňoval a je to jednoduše princip openworld. Narazíte-li na překážku, tak můžete jít prostě dělat něco jiného ve hře. V předchozích Souls hrách holt člověk zahodil ovladač a šel se třeba ven projet na biku :> ER dává možnost si překážky vybírat, tím pádem se zábavnost hry drží téměř pořád vysoko a hodiny jen plynou, ani nevíte jak.
Stylizace je velmi povedená, mraky bossfightů jsou velká šou a podívaná včetně gradujícího finále, takže hra zanechá takový ten wow pocit bezprostředně po dohrání. Naprostý kontrast třeba s Cyberpunkem (a většinou openwolrdů), který jsem dohrál s pocitem "konečně to můžu vypnout a mít klid". Že jsem po 140ti hodinách hraní otočil hned novou postavu (cheessy sorcerrer laser of doom x)) na dalších 80h+ abych dal hru téměř na 100% 2x po sobě svedčí samo za sebe.

Má to ale pár zásadních negativ:
- Recyklace assetů degraduje jeden z nejsilnějších aspektů Souls her - unikátnost a propracovanost prostředí. Že ER recykluje méně, než sračky od Ubisoftu neznamená, že to není otravné mínus. S open worldem si ukousli velké sousto, a fakt bije do očí, že jsou ve hře nakopírované katakomby, ruiny či celé pevnosti a hrady. Ačkoliv je ve hře mraky věcí, dojem přifouknutosti je všudypřítomný. Něco, co se v DS3 takto nestane.
- Balanc hry je velký krok zpět. Síla hráče se utrhla ze řetězů s možností přivolávat AI spirity. Zbraně se upgradují až na +25 (v předchozím DS3 bylo max +10). Weapon arts jsou přenositelné mezi zbraněmi. ER tohle kompenzuje stupidní obtížností, aby hra nebyla příliš lehká. Stejně ale, když použiju všechny prostředky, co mám k dispozici, tak hra je velmi lehká, a když si hraju na gigachad s mečem bez spiritů a magie, tak je to naopak nefér brutus.
Uvítal bych mnohem menší scope player power, protože tím mizí kouzlo Souls her, že mají jen "jednu" obtížnost a všichni hráči čelí podobným překážkám. Mage dokáže upálit velkého bosse comet azur laserem během pěti vteřin - dost neporovnatelné s kýmkoliv, kdo máchá zbraní nablízko.


Každopádně dohraju druhou postavu a počkám si na datadisky + RT patch, než se do toho vrhnu znova. Skvělá a zábavná hra to je, ale DS3 u mě pořád vede jako č1 (s datadisky). ER je nepříjemně na rozcestí, kdy se jedním směrem může začít Souls formule sesypávat a cesta pro utaženější a kompletnější herní zážitek není úplně lehká.
Ryzen 7800X3D + Kingston 2x32GB 6000/36 + RTX 4090 sociální Gainward + ROG B650E-E
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
djstudio
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Elden Ring - From Software

Příspěvek od djstudio »

TankGeorge - dík s tím mečem je to Interakce klávesa E a pak utok - Strong Attack
Jinak si hezky popsal pocity z hry a dohrání řekl bych že si to vystihl.

A mimmo jiné dnes vyšel patch 1.0.4
MB: ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING Bios 2214 CPU: AMD RYZEN 9 7900X + NZXT Kraken X52 240mm GPU: ASRock AMD Radeon RX 7900 XTX Phantom Gaming 24GB OC RAM: 2x16GB - 32GB G.SKILL Trident Z5 NEO DDR5 6000MHz CL30 SSD SYSTEM: SAMSUNG 990 PRO Gen 4 NVMe 2TB SSD DATA A TESTY: KINGSTON RENEGADE, GIGABYTE AORUS Gen 4 NVMe SSD 1TB ZDROJ: FRACTAL DESIGN ION+ 860W PLATINUM Modular CASE: CORSAIR 7000D AIRFLOW Black Bigtower MONITOR: MSI 28" OPTIX IPS FreeSync 4ms - 4K NET: VODAFONE Kabel 500 Mb/s - 30Mb/s SYSTEM: Windows 11 PRO 64BIT Build 23H2 FOTO PC: https://cz.pcpartpicker.com/b/pdvfrH
madPav3L
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. pro 2005
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Elden Ring - From Software

Příspěvek od madPav3L »

TankGeorge píše: úte 19. dub 2022, 13:09Mage dokáže upálit velkého bosse comet azur laserem během pěti vteřin - dost neporovnatelné s kýmkoliv, kdo máchá zbraní nablízko.
Tak to asi nevíš, že i se zbraní na blízko můžeš zabít bosse jedním seknutím nebo na několik do několika sekund, na youtube je toho dost, viz třeba https://youtu.be/XlJ4n213Aj0?t=100 - Radahn oneshot.
CPU: i7-12700KF MB: ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4 RAM: T-FORCE XTREEM 2x16GB DDR4 3600 MHz@CL14 GPU: Palit RTX 4090 GameRock FAN: Noctua NH-D15S SSD: 1x Samsung 960 Pro M.2 512GB, 1x Samsung 960 Pro M.2 1TB, 1x Samsung 840 Pro 256GB, 1x Samsung 850 EVO 1TB HDD: 3x Seagate Barracuda 7200 3TB Display: Dell AW3423DWF 3440x1440 165 Hz OLED PSU: Seasonic Prime SSR-750PD 750W Mouse: Logitech G602 Keyboard: Cherry MX-Board 6.0 UPS: CyberPower Professional Tower 1000VA/900W CASE: Fractal Design Meshify 2 XL Audio: Creative Sound Blaster Z + Logitech Z906
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Elden Ring - From Software

Příspěvek od HEAD »

CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
djstudio
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Elden Ring - From Software

Příspěvek od djstudio »

Tak já zase po vikendu kdy jsem hře věnoval dost času zpracovávám zase v hlavě kolik tam toho je a jak je to rozlehlé. Spousta zbraní a podpůrnejch věcí až z toho jde hlava kolem. Levelování postavy to je kategorie sama pro sebe. Tohle se dá hrát dost dlouho. Fakt je to super hra. Skoda ze nevysla v cestine bylo by víc hráčů co by to snad ocenilo. Za mně je to TOP zábava.
MB: ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING Bios 2214 CPU: AMD RYZEN 9 7900X + NZXT Kraken X52 240mm GPU: ASRock AMD Radeon RX 7900 XTX Phantom Gaming 24GB OC RAM: 2x16GB - 32GB G.SKILL Trident Z5 NEO DDR5 6000MHz CL30 SSD SYSTEM: SAMSUNG 990 PRO Gen 4 NVMe 2TB SSD DATA A TESTY: KINGSTON RENEGADE, GIGABYTE AORUS Gen 4 NVMe SSD 1TB ZDROJ: FRACTAL DESIGN ION+ 860W PLATINUM Modular CASE: CORSAIR 7000D AIRFLOW Black Bigtower MONITOR: MSI 28" OPTIX IPS FreeSync 4ms - 4K NET: VODAFONE Kabel 500 Mb/s - 30Mb/s SYSTEM: Windows 11 PRO 64BIT Build 23H2 FOTO PC: https://cz.pcpartpicker.com/b/pdvfrH
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“