Elden Ring - From Software

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

TankGeorge
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2011

Elden Ring - From Software

Příspěvek od TankGeorge »

WEB oficial

overview video - Sony PS kanál

Příští týden 25.2. vychází na všech platformách. Pro Dark Souls a From Software fans v podstatě povinnost a kandidát na hru roku. Po vlažném Sekiro Shadow Dies Twice návrat ke kořenům mysteriózní dark fantasy. Probíhal větší betatest, takže je všude mraky materiálu, ale klasicky je lepší se vyhýbat videím, protože kouzlo těchto her spočívá v objevování a prozkoumávání světa. I když bude armáda fanatických fanoušků velebit hru až do nebes, určitě to nebude sedět každému, jak u všech předchozích From Software počinů. Pár postřehů:

- Na příběhové struktuře světa se podílel JRR Martin (autor ságy Písně Ledu a Ohně - Hra o Trůny), ale je to spíš jen takový marketing. V podstatě je to převlečený Dark Souls. Elden Ring je jakási relikvie, která byla zničena a starý řád světa začal upadat. Hráč reprezentuje linii předků, kteří byli starým řádem utlačeni do pozadí - Tarnished ("zašlý"). Dá se očekávat, že hráč se bude moci připojit k různým frakcím a nastolit nový řád, nebo obnovit ten starý. Dá se očekávat, že se v tom nikdo nevyzná, dokud se nepodívá na několikahodinová YT lore videa =) Taková From Software klasika, že příběh hry si musí hráč interpretovat a není mu předkládán na talíři.

- Soubojový systém se vrací k Dark Souls 3. Zřejmě to bude bez gamepadu zase nehratelé, protože klíčový prvek byl vždy v pozici postavy a analogová páčka bude vždycky v tomto lepší než WASD. Dá se to hrát na M+K, ale výstrahu si neodpustím =)

- Má to být přístupnější novým nezkušeným hráčům. Dá se předpokládat, že je to lež, jako věž a nebude nouze o prokopnuté televize a z oken lítající periferie. Nicméně mapa světa by měla být rozčleněná do několika dungeonů propojených The Lands Between. Lands by měly být jednodušší a sloužit jako místo k přípravě do dungeonů. Farmení XP a výbavy. Dungeony by pak měly být ta pravá výzva a měly by vyžadovat specifickou výbavu a přípravu - třeba poison ressit =)

- Zdá se, že ve From Software zaregistrovali existenci PS4 (ano, čtyřka!) a pozdvihli ten jejich PS3 vizuál o pár let dopředu. Dá se čekat 4k UI a dokonce snad i dynamické osvětlení, střídání dne a noci s efekty počasí (bude ovlivňovat i monstra). FS hry nikdy technicky moc nevynikaly, ale Elden Ring velmi posunul jejich tvorbu. Scope hry je taky úplně jinde, než DS3 nebo Sekiro. Bohužel má studio špatnou historii s technickými nedostatky a může nepříjemně překvapit nějakým stupidním 60FPS lockem, input lagem na myši v případě použití M+K a hloupým UI. Ultrawide podpora je podle počasí a s HDR bych vůbec nepočítal...

=====

Nicméně pro DS3 nadšence to budou vánoce =)
Ryzen 7800X3D + Kingston 2x32GB 6000/36 + RTX 4090 sociální Gainward + ROG B650E-E
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Elden Ring - From Software

Příspěvek od Paul »

Včera jsem viděl ten overview trailer a jo, furt to vypadá lastgen a o ligu níž než dnešní high-end hry. A je to prostě Dark Souls v open worldu. Což mě osobně trošku zklamává, chtěl bych od From vidět RPGčko kde by bylo širší pole interakce než jen mlácení potvor. Ale pro fanoušky jejich her to určitě bude pecka, já si to taky nakonec koupím, ikdyž po dohraných DS1, DS2 a Bloodborne už mě tenhle žánr tolik nebere.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
madPav3L
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. pro 2005
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Elden Ring - From Software

Příspěvek od madPav3L »

Vizuál o pár let dopředu... no mně to pořád přijde několik let pozadu.
https://youtu.be/JldMvQMO_5U?t=564 venku má postava alespoň stín a je to jakž takž k světu.
https://youtu.be/JldMvQMO_5U?t=609 ale v podzemí, totálně bez náznaků jakýchkoliv stínů, to vypadá příšerně. Kdyby to běželo na enginu Metra, to by byla podívaná.
Až to bude za rok ve slevě, tak to asi vyzkouším, ale plnou cenu za to dávat teď nebudu, naštěstí teď vychází dost jiných her.
CPU: i7-12700KF MB: ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4 RAM: T-FORCE XTREEM 2x16GB DDR4 3600 MHz@CL14 GPU: Palit RTX 4090 GameRock FAN: Noctua NH-D15S SSD: 1x Samsung 960 Pro M.2 512GB, 1x Samsung 960 Pro M.2 1TB, 1x Samsung 840 Pro 256GB, 1x Samsung 850 EVO 1TB HDD: 3x Seagate Barracuda 7200 3TB Display: Dell AW3423DWF 3440x1440 165 Hz OLED PSU: Seasonic Prime SSR-750PD 750W Mouse: Logitech G602 Keyboard: Cherry MX-Board 6.0 UPS: CyberPower Professional Tower 1000VA/900W CASE: Fractal Design Meshify 2 XL Audio: Creative Sound Blaster Z + Logitech Z906
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Elden Ring - From Software

Příspěvek od Paul »

Ta absence stínů je fakt vtipná, když si vzpomenu na Severance Blade of Darkness z roku 2001 a ty úžasný dynamický stíny, dynamickou krev, oddělování končetin, možnost vzít jakejkoliv předmět (včetně useknutý nohy nepřítele) a hodit jí po něm....From Software by si to měli zahrát a trochu se inspirovat :twisted:
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Re: Elden Ring - From Software

Příspěvek od Sobo »

Tak From Software hry se opravdu nehrajou kvuli grafice, od toho tady jsou jine omalovanky. :)
Nejake stiny jsou mi putna, realne me hrozne vic stve nekonecna arogance tech Japonskych vyvojaru, kdy naprosto ignoruji v dnesni dobe zakladni veci:

- Unlocked framerate
- Podpora ultrawide (21:9)
- Podpora HDR etc.

Nedelam si iluze, ze Elden Ring cokoliv z toho implementuje, takze to bude jako vzdycky na komunite, aby udelala patche / fixy na veci, co tam davno mely byt v zakladu...
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
TankGeorge
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2011

Re: Elden Ring - From Software

Příspěvek od TankGeorge »

Tak framerate je locked na 60 a pěkně to dropuje pod 40 občas. HDR je totální joke. Dělá to snad přesný opak - desaturace, snížení kontrastu a brightness beze změny. UW nemůžu otestovat. Prý tam chtějí eventuelně přidat RT o.O tak jsem zvědavý. Hraje se to jako DS3 a svět je mnooohem zajímavější. Zkusil jsem hejbat myší a to je teda peklo. Pocitově 20 FPS, nechápu, controller nutnost.

Na druhou stranu se nedá říct, že hra není hezká a že se nedá hrát. Naopak, hraje se to skvěle, nenarazil jsem na jediný glitch, nebo broken věc. Nejlepší prvek "soulsborne" her je bloncání světem a objevování skrytých zákoutí. From Soft leveldesign je absolutní špice v celém herním průmyslu a Elden Ring nasadil laťku o mega vejš. To se nedá popsat nějakými frázemi - open world, ale FS style.
Ryzen 7800X3D + Kingston 2x32GB 6000/36 + RTX 4090 sociální Gainward + ROG B650E-E
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
madPav3L
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. pro 2005
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Elden Ring - From Software

Příspěvek od madPav3L »

Tak jsem vyzkoušel demo a i na PC se to dá hrát v pohodě.
Ultrawide hra nemá, ale dá se to fixnout použitím http://www.flawlesswidescreen.org/. Stejně tak se s tím dá zbavit ohavného vignette efektu (ztmavení okrajů obrazovky), odemknout fps (při 60 je to pro mě hrůza) a zvětšit FOV.
FlawlessWidescreen_2022-02-26_15-16-37.jpg
S myší a klávesnicí se mně to hrálo v pohodě, ale chce to přenastavit klávesy a nepoužívat defaultní, protože pak skilly nefungují správně.
Každopádně to nechám uležet a minimálně počkám na RT patch, snad tím přidají stíny minimálně u postavy a nepřátel a lepší nasvícení, protože bez toho to pro mě vypadá hodně blbě a ztrácí to atmosféru v podzemí.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
CPU: i7-12700KF MB: ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4 RAM: T-FORCE XTREEM 2x16GB DDR4 3600 MHz@CL14 GPU: Palit RTX 4090 GameRock FAN: Noctua NH-D15S SSD: 1x Samsung 960 Pro M.2 512GB, 1x Samsung 960 Pro M.2 1TB, 1x Samsung 840 Pro 256GB, 1x Samsung 850 EVO 1TB HDD: 3x Seagate Barracuda 7200 3TB Display: Dell AW3423DWF 3440x1440 165 Hz OLED PSU: Seasonic Prime SSR-750PD 750W Mouse: Logitech G602 Keyboard: Cherry MX-Board 6.0 UPS: CyberPower Professional Tower 1000VA/900W CASE: Fractal Design Meshify 2 XL Audio: Creative Sound Blaster Z + Logitech Z906
riXo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. bře 2007
Bydliště: Bratislava

Re: Elden Ring - From Software

Příspěvek od riXo »

11 hodin za sebou, zatial uplna parada, mix vsetkych From Soft hier a v open world svete, toto bude na dalsich 500+ hodin..

Verejne priznavam, ze mam tiez 'demo' verziu pretoze ma v piatok rano dost odradili mixed reviews na steame kvoli zlemu performance na PC. Za to by si zasluzili po papuli, hru roku sprznit takouto blbostou hned v den vydania. Japonci no, pre nich je PSko primarny system. Nejak som sa na to nalepil, ze uz asi pockam kym vydaju par patchov a potom to kupim.. aspon sa dovtedy trosku otukam, lebo nejako som stratil svoje DS skills :lol:

Na mojom PC to bezi 95% na locked 60, ale su tam stuttery v niektorych lokaciach. Zrovna hned 1. boss, Tree sentinel sposobuje pravidelne stutter co je dost blba vizitka kedze je to v podstate to prve co clovek vidi ked dokonci 'intro / tutorial'.

Velmi som sa bal toho otvoreneho sveta, vsetky tieto horizony, wildlandsy, mad maxovia a neviem este ake ine reskiny povodneho far cry 3 (ci kto zacal tuto eru) sa mi uz absolutne hnusia. V tomto pripade to ale celkom pekne rozbilo dynamiku souls hier, aj ked je otazne ze ci je to dobre. Teraz ked sa niekde zaseknem, tak proste idem inde a objavujem ten nadherny fantasy svet.

No idem ja dalej na to.. :-D
SFF1 - Ryzen 9 5900X@4.5GHz@1.1V + NH-U12A, MSI B550i, 32GB 3600MHz CL16, MSI 3080Ti, 2TB NVMe, 4TB SSD, 3TB HDD, Corsair SF750, NR200P, LG 27GL850 + EIZO EV2750 + LG C1 55, Onkyo A-9010, Quadral SM120 II
SFF2 - Ryzen 7 2700, MSI GTX970, Raijintek OPHION EVO SFF3 - Intel i7 8700k, MSI RTX2080, Dan A4 SFX v4.1
TankGeorge
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2011

Re: Elden Ring - From Software

Příspěvek od TankGeorge »

DF https://www.youtube.com/watch?v=5EtcrUrsl38

Dneska byl v poledne patch na Steamu, co hodně zredukoval ty FPS dropy, ale pořád to není ideál. Může za to skvělý anticheat systém - motivace hru upirátit. Po patchi jsem hned dal dva bosse, na kterých jsem zkysl večer předtím. HDR se mi podařilo rozchodit a vypadá to dobře proti SDR. Je ale nutné zapnout HDR ve Windows (10) i ve hře a v případě vyblitých barev hru restartovat, dokud nemá správnou saturaci.

A je to kurevsky těžké, nebo už jsem asi zapomněl na začátky DS3. Přijde mi to jako začít rovnou na úrovni Ringed City. Nesehnal jsem zbraň, která by mi sedla ani po 20+ hodinách, což je dost na nervy, ale odolávám spoilerům. Za sebe to vidím na 1000h monstrum a letos asi nic jinýcho už nebudu mít čas hrát x) Open world se tomu beztak říká jen proto, že je to příliš velké na označení "koridor". Architektura se nezjednodušila, ale naopak umocnila tou rozsáhlostí.

Si prostě jdete podívat do truhly ve sklepě ruiny a skončí to jako dvouhodinový horror. A nikdy nevíte, kde narazíte na dveře, či jeskyni, za kterou se schovává dungeon, jak půlka DS hry. Taky je svět daleko celistvější a promakaně pospojovaný proti až příliš ulítlé pestrosti DS3.

Nicméně pro BFU hráče to musí být naprosto nestravitelné. Mezi normálníma lidma a těma, co jsou schopní do Elden Ring nastoupit je slušná propast. To nepíšu s elitistickým podtónem, ale s tím, že hrát tuhle hru už je docela diagnóza .)
Ryzen 7800X3D + Kingston 2x32GB 6000/36 + RTX 4090 sociální Gainward + ROG B650E-E
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Elden Ring - From Software

Příspěvek od HEAD »

Japonská společnost dala zaměstnancům volno, aby mohli hrát Elden Ring
https://www.idnes.cz/hry/novinky/elden- ... ovinky_srp
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-RTX 4080Super 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
riXo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. bře 2007
Bydliště: Bratislava

Re: Elden Ring - From Software

Příspěvek od riXo »

Nemal som az tolko casu, furt praca a ine ptakoviny.. tak zatial len 70 hodin za sebou, ale fakt velka spokojnost.

Technicky len v kratkosti, najnovsi patch a performance je uplne v pohode, padlo mi to iba raz a to pri loadingu pocas fast travelu.

Je to velmi pekny mix vsetkych From soft hier + vela quality of life vylepseni, kvoli ktorym je to podla mna napristupnejsia hra od nich (zacinajuc od Demons souls). DS3 je najviac podobne, ale toto sa v podstate posuva v kazdom aspekte dopredu.

Bossov som cheesol len dvoch (fire giant + draconic tree sentinel), zvysok bol relativne v pohode a zatial ma najviac nasral Radahn :evil:
Ale neni to az tak ako Kalameet, Iudex Gundyr, Orphan of Kos a iny smejdaci co ma pripravovali o rozum. Aspon zatial, uvidime na koho este natrafim.

Momentalne level 115, primarne INT build. Som zvedavy kolko budem mat na konci.. na zaciatku mi to tak neprislo, ale od urciteho momentu zacina pribudat strasne vela run. Zaujimalo by ma kolko predpokladali/ratali/ocakavali ze bude za jeden playthrough.
SFF1 - Ryzen 9 5900X@4.5GHz@1.1V + NH-U12A, MSI B550i, 32GB 3600MHz CL16, MSI 3080Ti, 2TB NVMe, 4TB SSD, 3TB HDD, Corsair SF750, NR200P, LG 27GL850 + EIZO EV2750 + LG C1 55, Onkyo A-9010, Quadral SM120 II
SFF2 - Ryzen 7 2700, MSI GTX970, Raijintek OPHION EVO SFF3 - Intel i7 8700k, MSI RTX2080, Dan A4 SFX v4.1
djstudio
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Elden Ring - From Software

Příspěvek od djstudio »

Jak je udelane ve hre sejf hry. Kdyz budu hrat a za mesic chci delat novou instalaci Windows. Nepridu o postup ve hře a o postavu kterou bych si skiloval.
Byla by to STEAM verze. Abych po nove instalaci nemusel zase zacinat znovu.
MB: ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING Bios 2214 CPU: AMD RYZEN 9 7900X + CORSAIR iCUE LINK H170i 420mm GPU: ASRock AMD Radeon RX 7900 XTX Phantom Gaming 24GB OC RAM: 2x16GB - 32GB G.SKILL Trident Z5 NEO DDR5 6000MHz CL30 SSD SYSTEM: SAMSUNG 990 PRO Gen 4 NVMe 2TB SSD DATA A TESTY: KINGSTON RENEGADE, GIGABYTE AORUS Gen 4 NVMe SSD 1TB ZDROJ: FRACTAL DESIGN ION+ 860W PLATINUM Modular CASE: CORSAIR 7000D AIRFLOW Black Bigtower MONITOR: MSI 28" OPTIX IPS FreeSync 4ms - 4K NET: VODAFONE Kabel 500 Mb/s - 30Mb/s SYSTEM: Windows 11 PRO 64BIT Build 23H2 FOTO PC: https://cz.pcpartpicker.com/b/pdvfrH
madPav3L
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. pro 2005
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Elden Ring - From Software

Příspěvek od madPav3L »

Jestli máš na Steamu povolený cloud savy, tak by to mělo být bez starostí, hra je podporuje, ale vždy je lepší si pro jistotu udělat zálohu. Umístění savu najdeš tady https://www.pcgamingwiki.com/wiki/Elden_Ring.
CPU: i7-12700KF MB: ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4 RAM: T-FORCE XTREEM 2x16GB DDR4 3600 MHz@CL14 GPU: Palit RTX 4090 GameRock FAN: Noctua NH-D15S SSD: 1x Samsung 960 Pro M.2 512GB, 1x Samsung 960 Pro M.2 1TB, 1x Samsung 840 Pro 256GB, 1x Samsung 850 EVO 1TB HDD: 3x Seagate Barracuda 7200 3TB Display: Dell AW3423DWF 3440x1440 165 Hz OLED PSU: Seasonic Prime SSR-750PD 750W Mouse: Logitech G602 Keyboard: Cherry MX-Board 6.0 UPS: CyberPower Professional Tower 1000VA/900W CASE: Fractal Design Meshify 2 XL Audio: Creative Sound Blaster Z + Logitech Z906
djstudio
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Elden Ring - From Software

Příspěvek od djstudio »

Dneska vysel malej patch Ver. 1.03.2
Mám odehráno přes 20hodin baví mně to ale je to náročnější ty souboje jsou s vypětím všech sil. Ten limit FPS max 60 ten mně štve.
MB: ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING Bios 2214 CPU: AMD RYZEN 9 7900X + CORSAIR iCUE LINK H170i 420mm GPU: ASRock AMD Radeon RX 7900 XTX Phantom Gaming 24GB OC RAM: 2x16GB - 32GB G.SKILL Trident Z5 NEO DDR5 6000MHz CL30 SSD SYSTEM: SAMSUNG 990 PRO Gen 4 NVMe 2TB SSD DATA A TESTY: KINGSTON RENEGADE, GIGABYTE AORUS Gen 4 NVMe SSD 1TB ZDROJ: FRACTAL DESIGN ION+ 860W PLATINUM Modular CASE: CORSAIR 7000D AIRFLOW Black Bigtower MONITOR: MSI 28" OPTIX IPS FreeSync 4ms - 4K NET: VODAFONE Kabel 500 Mb/s - 30Mb/s SYSTEM: Windows 11 PRO 64BIT Build 23H2 FOTO PC: https://cz.pcpartpicker.com/b/pdvfrH
TankGeorge
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2011

Re: Elden Ring - From Software

Příspěvek od TankGeorge »

Jedu si svým tempem a stylem a zbývá mi odhadem tak 20% hry. Played 130+h, level 140, zbraň +22 a rozhodně spokojenost. Bez chyb to není ani náhodou, ale určitě bych to doporučil každému, kdo není vyloženě časem limitovaný casual, který nemůže pár hodin týdně něco pařit. Nebudu zatím řešit spoilery a dám sem pár dojmů:

- Obtížnost je vyloženě volitelná stylem hraní. Já si začátek hry brutálně ztížil tím, že jsem si vybral naháče s dřevěným kyjem a až po 20+ hodinách jsem to vzdal a koupil "U Kulaťáku" klasiku meč + štít, zbroj na medium load a jedu s tím celou hru. Od levelu 80+ už jsem měl ideálně rozdělené body, postava začala fungovat podle mých představ a obtížnost se postupně změnila z horroru na napínavou. Jak jsem zařazoval nějaké bomby, mazání zbraně a tunil spirita, tak už z toho je celkem škodlivý relax.
Asi 50x jsem zdechl zpočátku s kyjem jen na Tree Sentinel a Margrit (FPS lagy v tom taky hrály roli), ale Godrik s meč + štít oneshot, Radahn půlhoďka a další 80-90% hry jsem málokde zdechl víc jak 2x. Teď mám tak silného spirita, že ty vedlejší bosse pomalu zabije sám.
Je vidět, že velikost hry se negativně podepsala na obtížnosti a tvůrci se ke konci musí uchýlit k nějakým BS postupům, aby se ze hry nestala procházka.

- Čímž se dostávám dalšímu velkému problému a tím je recyklace monster/bossů/dungeonů. Jeskyně, hrobka a důl na milion způsobů mi až tolik nevadí. Komplexita těch prostředí časem roste tak akorát aby se z toho nestala rutina. U monster a minibossů je to ale docela špatné. Draci jsou mechanicky všichni úplně stejní, akorát jim roste damage až do stupidních výšin. Minibosové to samé a když už damage nemůže růst vejš, tak prdnou do arény s minibossem pár monster navíc, nebo rovnou dva minibosse na kvalitní gangbang.
Když teď vidím dveře do podzemí, tak prdnu do mapy značku "navštívit, až budu mít náladu" a mažu dál.

= Já se ve hře často kochal a kochám i po 100h hraní, protože když se sejde hudba, světlo, prostředí, příběh - tak to má zkrátka boží atmosféru a nějaké FPS, technologie stínů, osvětlení, polygony vás v tu chvíli vůbec nezajímají. Hra převážně vypadá nádherně, jen tak se neomrzí a nepotřebuje k tomu next-next-next-gen tech.
Elden Ring krásně ukazuje, jak přeceňovaná je technologická stránka her. Na Twiteru byla mela, když developer Ubisoftu fňukal, že ER má 10/10 na Metacritics, i když stále místama nedrží ani těch 60FPS na RTX3080, a přibrečel si tam i týpek z týmu Horizon Forbiden West, že ER nemá "quest design". Je to přes kopírák situace z 2011, kdy vyšel Skyrim a stal se kultovním hitem, přestože by se dalo napsat několik článků typu "101 důvodů, proč je Skyrim špatný"
Elden Ring má šanci překonat Forbiden West a v prodejích už překonal Cyberpunk. Těžko se to bude svádět na fanatické Dark Souls fans a trh se stokrát zkopírovanými open worldy by se mohl přiučit, že je možná důležitější, jak se hra hraje, než to, že má fetišisticky detailní mech na šutrech.

+ Open world shift Souls žánru velice prospěl a přes všechnu nedopilovanost s tím spojenou se ve výsledku Elden Ring skvěle hraje. Podobně, jako před lety Witcher 3 udržoval napětí díky nepředvídatelnému vyprávění i po desítkách hodin hraní, tak stejný princip funguje i u ER. Prostě po 100+ hodinách to není úplná nuda, jako všechny ostatní hry po 100+ hodinách díky napětí, které je spojené se Souls žánrem.
Zároveň odpadá značná část frustrace ze Souls žánru, kdy je hráč zaseklý někde, kde ho to štve, protože v ER si prostě ze stupidního jedovatého hradu můžete odskočit na týden jinam.

=============

Jak jsem psal v úvodu, za mě převažuje spokojenost a doporučení. Souls nikdy nebyly pro každého, ale Elden Ring má zatím největší potenciál oslovit "skoro každého". Osobně si myslím, že kdo hraje hry pár let a je to jeho koníček, tak se vyhýbáním Souls hrám připravuje o vyjímečný zážitek.
Ryzen 7800X3D + Kingston 2x32GB 6000/36 + RTX 4090 sociální Gainward + ROG B650E-E
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
Stricekfido
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. čer 2006
Bydliště: Klatovy
Kontaktovat uživatele:

Re: Elden Ring - From Software

Příspěvek od Stricekfido »

Mám to vlastně podobně, tohle byla mone první zkušenost se soulslike, je to úplně paráda.

Ano souboje jsou výzva, je to náročný ale tak nějak mě to baví.

Na Xboxu series X se to hýbe celkem obstojně a zatím nepozoruji nějaký větší propady fps.

Takže se těším ma další toulání světem a ty šílený bosse
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Elden Ring - From Software

Příspěvek od HEAD »

CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-RTX 4080Super 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
djstudio
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Elden Ring - From Software

Příspěvek od djstudio »

Neskutečně obsáhlá hra. Dát za to ty peníze tak budete hrát pěkně dlouho. Pořád mně to baví odehráno 100hodin.
MB: ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING Bios 2214 CPU: AMD RYZEN 9 7900X + CORSAIR iCUE LINK H170i 420mm GPU: ASRock AMD Radeon RX 7900 XTX Phantom Gaming 24GB OC RAM: 2x16GB - 32GB G.SKILL Trident Z5 NEO DDR5 6000MHz CL30 SSD SYSTEM: SAMSUNG 990 PRO Gen 4 NVMe 2TB SSD DATA A TESTY: KINGSTON RENEGADE, GIGABYTE AORUS Gen 4 NVMe SSD 1TB ZDROJ: FRACTAL DESIGN ION+ 860W PLATINUM Modular CASE: CORSAIR 7000D AIRFLOW Black Bigtower MONITOR: MSI 28" OPTIX IPS FreeSync 4ms - 4K NET: VODAFONE Kabel 500 Mb/s - 30Mb/s SYSTEM: Windows 11 PRO 64BIT Build 23H2 FOTO PC: https://cz.pcpartpicker.com/b/pdvfrH
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Elden Ring - From Software

Příspěvek od orgasmic »

TankGeorge píše: pát 25. bře 2022, 18:31Jak jsem psal v úvodu, za mě převažuje spokojenost a doporučení. Souls nikdy nebyly pro každého, ale Elden Ring má zatím největší potenciál oslovit "skoro každého". Osobně si myslím, že kdo hraje hry pár let a je to jeho koníček, tak se vyhýbáním Souls hrám připravuje o vyjímečný zážitek.

No vidíš, mě třeba Demons Souls na PS5 chytl na začátku a přestal bavit po pár hodinách, tyhle mechaniky s opakováním do zblbnutí mě iritují, opět jsem se svezl na hype a ER koupil, odehrál pár hodin a pokaždé, když mám chuť hrát se musím do této hry nutit a stejně ji nezapnu a dám raději DayZ :D

Ale přitom třeba Returnal jsem dohrál, to mělo neskutečnou atmosféru a parádní gameplay.
Asus Rog Strix G18
djstudio
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Elden Ring - From Software

Příspěvek od djstudio »

Ha ha sekl jsem Katanou do obchodníka a je pěkně naštvanej pokud sem poblíž něj sedá na oslika a jde po mně. Koupit si od něj nic nemůžu ještě že je jich ve hře spousta. Přemýšlím jestli ho mám dodělat jestli z něho něco fajn padne ale asi ho ušetřím.

Jinak se dělá i čeština jen nejspíš nebude funkční v online režimu. I popisky zbraní budou v CZ menu a tak dále. To ale ještě zabare čas.
MB: ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING Bios 2214 CPU: AMD RYZEN 9 7900X + CORSAIR iCUE LINK H170i 420mm GPU: ASRock AMD Radeon RX 7900 XTX Phantom Gaming 24GB OC RAM: 2x16GB - 32GB G.SKILL Trident Z5 NEO DDR5 6000MHz CL30 SSD SYSTEM: SAMSUNG 990 PRO Gen 4 NVMe 2TB SSD DATA A TESTY: KINGSTON RENEGADE, GIGABYTE AORUS Gen 4 NVMe SSD 1TB ZDROJ: FRACTAL DESIGN ION+ 860W PLATINUM Modular CASE: CORSAIR 7000D AIRFLOW Black Bigtower MONITOR: MSI 28" OPTIX IPS FreeSync 4ms - 4K NET: VODAFONE Kabel 500 Mb/s - 30Mb/s SYSTEM: Windows 11 PRO 64BIT Build 23H2 FOTO PC: https://cz.pcpartpicker.com/b/pdvfrH
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“