Klonování android mezi telefonem a PC

Linux, Unix, Solaris, OS/2 atp.
Odpovědět
effrcz98
Nováček
Nováček
Registrován: 19. bře 2022

Klonování android mezi telefonem a PC

Příspěvek od effrcz98 »

Zdar, snad to patří sem. Dotaz se týká především androidu. Jde mi o zkušenosti uživatelů, ne o odkazání na google, nebo nějakou aplikaci, která umí přenést/zálohovat jen část dat. A to ještě stylem, tady exportuji do souboru a tady zase importuji...

- Budu kompletně reinstalovat PC.
- Jeden ze systému co chci v multi-bootu zprovoznit je i Android. Na výběr je spousta distribucí - ReactOS, PhoenixOS, x86 project a další.. rád si nechám doporučit!
- Mám telefon Umidigi X, verze androidu 9, je rootlý.

Důvod? Nejsem totiž moc fanoušek různých synchronizací, cloudových záloh a podobně. A hlavně nechci svá data mít roztříštěná po různých webových službách, i když uznávám, k většině z nich se dnes člověk přihlásí pomocí jednoho google účtu. Já si v telefonu ale raději většinu těchto aplikací odříznu od internetu pomocí firewallu a skladuji data lokálně, i když se tím bohužel vzdám hromady reklam a nabídek placené verze..

Takže idea je taková, že na svém PC zprovozním plnohodnotný Android, do kterého třeba jednou týdně bootnu, připojím telefon přes usb a provedu kompletní zálohu telefonu. Nepotřebuji přímo klonovat android z telefonu do PC, záloha dat může probíhat pomocí nějaké aplikace. Věřím, že je to možné. Mám třeba aplikaci na poznámky (ne od Googlu), je jednoduchá až primitivní, má super widget, hádám, že na androidu 9 i 11 si svá data ukládá ve stejném formátu a na stejném místě. Jen zahrnout její přenos včetně dat do nějaké hromadnější akce na pár kliků.

... už jsem dřív zkoušel podobné zálohy telefon -> telefon, nějaké apliakce jsou, hlavně na kontakty, smsky, kalendář od googlu apod., mě jde ale i o to, když teď mám zprovozněný root, přenést i aplikace včetně jejich nastavení a dat. A hlavně nějak hromadně a ne sytlem, že mi z každé aplikace v telefonu vyrobí samostatné .apk, které si můžu jinde nainstalovat. A samozřejmě v případě, že mě telefon opustí, to provést i obráceně, PC -> telefon.

Snad mi rozumíte. Věřím, že se najde alespoň jeden uživatel, co to vidí podobně a má už něco takového odzkoušené.

Vím, že některé novější telefony mají v samotném menu něco jako "přenést data do nového telefonu". Můj umidigi X, android 9 tohle v menu nenabízí.

Díky, errf
Odpovědět

Zpět na „Operační systémy Linux a podobné“