SSD funguje jen při "studeném startu"

Vše kolem disků bez pohyblivých částí - SSD, flash, nand, atp.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
effrcz98
Nováček
Nováček
Registrován: 19. bře 2022

SSD funguje jen při "studeném startu"

Příspěvek od effrcz98 »

Ahoj,

mám notebook MSI GL72 6QD, už roky v něm jede původní HDD bez problémů.

Po čase jsem přikoupil tento ssd WDS250G2B0C.

Podotýkám, že problém je od prvního zapojení SSD do notebooku. Zkoušel jsem to tenkrát diskutovat na nějakých poradnách, bez reálného řešení, teď budu kompletně reinstalovat a tak se na to zkusím zeptat znovu a zde.

Jde o to, že když zapnu notebook, vše běží v pořádku, když notebook jen restartuji, jakoby SSD nebylo. A je jedno o jaký restart se jedná, z Windowsu, z Linuxu, restart při instalaci jakéhokoli OS, restart při opouštění BIOSu, všechno to má stejný účinek, SSD nenaskočí. A to nikde, nevidí ho žádný OS, nezobrazí se v BIOSu. Samozřejmě ho používám jako úložiště pro operační systémy, takže každý restart končí tím, že po "znovunaskočení" napájení, probliknutí diod a zobrazení loga MSI při startování PC přidržím tlačítko napájení abych pc opravdu vypnul a pak ho znovu zapnu. Jinak se samozřejmě dočkám jen hlášky o chybějícím bootovacím médiu. Notebook má jednu pozici pro klasický HDD a jednu pozici pro tento typ SSD. Ohledně zapojení tedy není moc co zkoušet. A funguje to jak švýcarské hodinky, princip je vždy stejný. Žádné občas tak, občas tak..

Čím to může být?

Díky, errf
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: SSD funguje jen při "studeném startu"

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Na 90% je to nekompatibilita SSD a desky. Na 10% je to vada SSd nebo boardu kde se při resetu něco nedovede korektně odpojit a pak zase připojit. Řešení prakticky neni. Leda zkusit prostě jiné SSD s jinym řadičem (třeba ňákej Samsung) jestli to tam bude taky nebo ne.
Odpovědět

Zpět na „SSD a flash disky“