Monitor na upravu fotek do 10K

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
primax
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. lis 2011

Monitor na upravu fotek do 10K

Příspěvek od primax »

Ahoj vybírám nový monitor do 10K na upravu fotek.

Základní barevné prostory jsou sRGB a NTSC.
Mezi profesionální barevné prostory pak patří Adobe RGB a DCI-P3 (vhodnější pro úpravu fotek).

Pak nevím zda-li využít 10 bitovou hloubku nebo vyšší.
HP ProBook 455 G6
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Monitor na upravu fotek do 10K

Příspěvek od python.p »

Jestli nevíš, tak asi nepotřebuješ...

Do čeho to budeš připojovat?
Jakou velikost?
Jaký rozlišení?
Spousta otázek...


Nicméně limit není kdo vi jaký...

Ale v limitu je to třeba Dell S2722QC a nebo větší a trochu nad limit ASUS TUF Gaming VG34VQL1B či Gigabyte M27Q.

Ale osobně ten 4k od Dellu, je podle mě za ty prachy asi top.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
primax
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. lis 2011

Re: Monitor na upravu fotek do 10K

Příspěvek od primax »

Dnes jsem si udelal jasno co se tyce rozliseni tak by to melo byt QHD s 27 palci.

Pripojeno to bude kabelem hdmi.

Nevim jestli je tohle dobry monitor dell S2721DGFA podle recenzi

Vim ze na upravu fotek bych mel sahnout asi hloubeji do kapsy ale teprve se s tim zacinam seznamovat co se tyce grafických programu.
HP ProBook 455 G6
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Monitor na upravu fotek do 10K

Příspěvek od AllowedCry »

Já si pořídil jako takový univerzál tohle, fajn se mi na něm i hraje.
https://monitory.heureka.cz/philips-288e2a/#prehled/

qhd je na fotky málo.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Monitor na upravu fotek do 10K

Příspěvek od python.p »

Mrkni na recenze toho Dellu :) Myslím, že lepší monitor na tvou potřebu do 10k nenajdeš. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Monitor na upravu fotek do 10K

Příspěvek od Ache »

Tak na fotky to stejně hlavně chce pak mít sondu a nakalibrovat to přesně v rámci požadovaného prostoru (sRGB, AdobeRGB...DCI je filmové, to se na fotky snad ani nepoužívá). V rámci sRGB limitu poslouží defakto cokoliv.

V rámci QHD, LIMITU 10k a podpory AdobeRGB... je dost zajímavou volbou třeba i Gigabyte M27Q, který AdobeRGB umí. Má sytejší zelenou, než "bežné" hení monitory s DCI gamutem. Ale zase méně sytou červenou (kterou AdobeRGB prostor nevyžaduje)

U těchhle levným monitorů hlavně musíš počítat i s kvalitou podsvícení, která je velká loterie (na hry je to celkem šumák). Nad 10K je tu třeba parádní MSI MAG274QRF-QD, který díky quantum dot má gamut, do kterého se vejde vše zde jmenované (včetně NTSC - který mimochodem je širší než DCI.P3 - červená podobná, ale zelená je stejná jako u Adobe), a lze jej tak snadno zkalibrovat na jakýkoliv z těchto prostorů (z těch dnešních umí pokrýt 97%DCI, 99%Adobe, 100%sRGB).
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“