Kontrola low cost PC sestavy

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Kontrola low cost PC sestavy

Příspěvek od Atapi »

Zdravím, prosím zdejší guru o kontrolu, určitě mají mnozí mnohem větší přehled než já.
Mělo by jít o studentský PC, to znamená hlavně MS Office a semtam nějaká hra ve Full HD stylu Fall Guys, Life is Strange nebo WoW.
Bedna by měla mít slot pro mechaniku a obecně to bude PC na několik dalších let bez většího upgradu (snad kromě grafiky).

https://www.alza.cz/nakupni-seznamy.htm ... 0706F63790
Fractal Design Focus G Mystic Red 1 299 Kč
Intel Core i5-12400F 4 749 Kč
ASUS PRIME B660-PLUS D4 3 599 Kč
Seasonic G12 GC-550 Gold 1 499 Kč

A k tomu košíku ještě
SSD Kingston A2000 1 TB 2 399 Kč

Paměti jsou - použité 2x8 GB 3200 CL16, mechanika je taky.

Grafiky samozřejmě největší problém, cenově se vejde jen GTX 1650 nebo RX 6500 XT, která bude asi lepší volba (aktuálně je v akci pod 6 tisíc), ta by na nenáročné hraní na full HD mohla stačit.

Dotaz hlavně na bednu, má s ní někdo zkušenosti? Fractal Design v téhle cenové hladině je pro mě docela překvapení. SSD není nějaká lepší varianta a zbytek ok?
Naposledy upravil(a) Atapi dne pon 21. bře 2022, 11:33, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrola low cost PC sestavy

Příspěvek od Natural »

Vypadá to v pohodě... Snad zdroj bych nebral 500W, ale rovnou 600.
Bednu mám "mini" verzi, původně jako dočasné řešení, ale zůstanu u ní, dost se mi zalíbila. Pevný plechy (větší skříň může být horší), cable management, bohatý prostor pro chladič CPU / GPU, prachové filtry, odnímatelná klec na HDD... Akorát tam je otravná status ledka (přelepená :D ) a nic moc větráky, kterým ani nejde vypnout osvětlení. Taky konfigurace USB na front panelu je ošizená.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Kontrola low cost PC sestavy

Příspěvek od Atapi »

Super, právě i kvůli těm filtrům jsem vybral to, ono za 1100,- stejně asi není co řešit (ještě tam je aktuálně akce -10%). :roll: Zdroj asi jo, 650 zatím bude overkill, ale koukám že je jen stovka příplatek, to je už nic, dík.
Obrázek
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Kontrola low cost PC sestavy

Příspěvek od Atapi »

Tak sestaveno. :-D Jakože ve srovnání s mojí Define 7 Compact je ta low cena u skříně znát - čištění filtrů není tak easy a odstrojená se trochu kroutila, ale jak se to osadilo tak v pohodě. A ano diody vypalují oči i za dne. :lol:
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“