FHD vs. 4k

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
dexx narsil
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. bře 2005
Bydliště: Vlkoš u Přerova
Kontaktovat uživatele:

FHD vs. 4k

Příspěvek od dexx narsil »

Zdravim,
mozna to bude noobovskej dotaz, ale moje zkusenosti se 2k nebo 4k jsou proste 0. Koupil jsem 4k TV. Moje predstava byla, ze mi rozliseni 4k umozni toho videt vice. Treba u strategie uvidim vetsi herni plochu nez u FHD, v FPS se mi zvetsi zorne pole atd. Jenze se tak nestalo. Po nastaveni rozliseni na 4k ve hre se zobrazi stejne velka hraci plocha jako na FHD. Takhle je to spravne? To 4k je zjednodusene jen o tom, ze je obraz ostrejsi/hezci a diky tomu muzu mit teda vetsi obrazovku? Domnenka, ze se mi zvetsi herni plocha byla ta hlavni proc jsem to 4k chtel, takze tet jsem ztoho trochu rozcarovan :(
Predem dekuji za objasneni.

TV je Samsung 50'' QN90A a zatim GF 1080Ti.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: FHD vs. 4k

Příspěvek od Shaquille »

Nezvetsi se ti herni plocha, je to jak pises, bude to ostrejsi.
Mel bys velkou vyhodu, kdybys treba v onlinovkach videl vice, nez jini... Jedina moznost, jak videt vice, je ultra wide monitor, kde skutecne uvidis vice, ale kvuli pomeru stran, ne rozliseni.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: FHD vs. 4k

Příspěvek od DOC_ZENITH »

To co jsi očekával se stane jen u 2D spritovejch her co neškálujou s rozlišenim. Můžeš to očekávat třeba u Heroes 3 nebo Age of Empires 2. Proto má třeba AOE2-DE 2 verze remaster spritů, jednu optimalizovanou pro 1080p a druhou pro 4K, aby nebyl příliš velkej či malej "zoom" a v nastavení si vybereš kterou chceš používat. Ale 3D hry s pevnym field of view budou prostě jen renderovaný ve většim rozlišenim = menší pixely = větší kvalita.
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“