iTX do 30k

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
Spuxy
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 30. lis 2011

iTX do 30k

Příspěvek od Spuxy »

Ahojte šéfíci. Mám problém se skládáním počítače, tohle bude můj první iTX počítač a potřebuji radu ohledně nejlepších střev do PC.

účel počítače je hlavně programování (tudíž co nejtišší) a poté casual hraní 2k (budu rád).

Jediné co si přetahuji ze starého počítače bude RX580 (dokud nevyjdou nove gpu, poté si "koupím" buďto zbytek co scalpeři nechají nebo starši gpu z 3x série.). Mohu si ještě vzít chladič Noctua-DH 14 ale chtěl bych co nejvíce fungl nový pc pro lepši pocit.

case mám tuto objednanou https://www.ssupd.co/products/meshlicious.

Preferuji tichost před výkonem. Moc děkuji :inlove:

Bohužel hledal jsem co nejvíce podobné téma/sestavu na forku, které by se shodovalo s tím mým ale jsou to už zastaralé vlákna.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: iTX do 30k

Příspěvek od python.p »

Chceš ticho a chceš to zavřít do krabice od bot? Já ti nevím, ale fyzika mluví docela jasně.

Neříkám, že to nejde, ale ... Jak bys tam tu D15 chtěl jakože narvat?

A GPU je jaká? Model?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Spuxy
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 30. lis 2011

Re: iTX do 30k

Příspěvek od Spuxy »

Tak krabice od bot májí někdy lepši výsledky v chlazení celkově než když jí máš v midtower.

Ten chladič jsem řekl jen že mám tu možnost ale nebráním se pořídít si AIO.

GPU mám tuhle Sapphire Radeon RX 580 Nitro+ ale plánuji upgrade na cokoliv co bude za přijatelnou cenu.

Vím že "tichý" pc je strašne subjektivní téma a chápu že nemůže být tichý kvůli určitým limitacím ale psal jsem to obecně co nejtišší v rámci možností :)
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: iTX do 30k

Příspěvek od Shaquille »

Mam DanCase a v klidu umi byt naprosto nehlucny. Se zatezi je to uz horsi, ale neni to nic strasneho. Python je trosku narocnejsi uzivatel. Me obecne nejaky hluk nevadi, kdyz nehraji tak mam v 99% pustenou hudbu. A pri hrani hraju a nesoustredim se, jestli ma vetrak 1800 nebo 2400 otacek ;)
Uz ale nejsem zadny velky paran, proparenych vikendu bylo letos jen par.
All in one bych urcite poridil, pokud mas moznost a neomezi te to v nicem jinem. Ta skrin je pomerne velka, tak by to nemel byt zadny problem. Jen si vse dobre prostuduj a promysli. A zkontroluj si podle compatible listu, ze ti tam vejde to co chces...

Pokud chces doporucit streva, tak idealne napis rozpocet... a taky popis vyuziti, pod pojmem programovani se da predstavit mnoho.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: iTX do 30k

Příspěvek od python.p »

Jak píše Shaq... asi to mám fatk trošku jinak.

Nicméně popiš to programovní a dá se něco určitě vymyslet. :)

Malá skříň může fungovat, ale tišší jak skříň s pořádným airflow úplně neumí být. A taky není MiniITx jako miniITX... Sám mám Fractal Nano 9700kf + 3070 a troufnu si říct, že to je tišší jak většina běžných PC, ale je to tak na hraně v menším balení by to na mě už bylo "hlučné".

Nitro se dá taky poladit.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Spuxy
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 30. lis 2011

Re: iTX do 30k

Příspěvek od Spuxy »

Rozpočet je v popisku 30 000kč.

Programování jsem jen napsal že buďto dělám nenáročné věci (c,c++ a virtualizace) + Linux, spíš bych to bral jako kancelářské věci nic co by mi ani můj notebook neutahl.

Co se týče her tak budu upřímný je to spíše na csgo a starcraft 2 :D proto jsem štastnej i s rtx580.

Já jsem přemýšlel i o Dan case ale netušil jsem že jí prodávají v čr. Tudíž možná přepíšu popis původního dotazu z Meshcilious na Dan case a zruším objednávku na tu mesh.

https://www.caseking.de/en/lian-li-a4-h ... i-901.html
nebo
https://www.mironet.cz/dan-cases-a4sfx- ... +dp451082/ (ale tahle má menší prostor pro GPU a i pro chlazení)

Omlouvám se že jsem takhle nerozhodný ale šlo by mi moc prosím poradit spíše specifika do té "A4-H2O" ?
riXo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. bře 2007
Bydliště: Bratislava

Re: iTX do 30k

Příspěvek od riXo »

My 2 cents:

DAN A4 v4.1 by som neodporucal na zaciatok, najvacsi problem je uchladit CPU a zhanat kvoli tomu 92mm AIO sa fakt neoplati.
A4-H2O bude lepsia volba, alebo kldune aj povodna SSUPD, pri oboch teda AIO. Nemam to az tak nastudovane, ale Arctic Liquid Freezer II alebo NZXT Kraken v prislusnom rozmere by mali stacit.

Co sa tyka samotneho HW, tak momentalne je to trochu blba situacia.
Teraz by som bral Intel, konkretne 12600KF, podla tvojho popisu by mal byt absolutne dostatocny a myslim ze aj do buducna nieco vydrzi.
Problem je ale v ITX doskach, cenovo vyssie + maju DDR5. Zohnat Gigabyte Z690I ddr4 alebo nieco podobne asi nebude az tak easy, alebo napr B660

AMD by si kupoval uz 'staru' platformu ale vies usetrit.
5600X alebo 5800X najdes aj bazarovky, dosku by si mohol brat novu. 5800 sice vedia poriadne vypekat, ale to vies odladit v BIOSe. 5600 je na zvazenie, kedze to ma len 12 threadov, co sice teraz staci ale do buducna pre istotu by sa 16 hodilo.
Gigabyte X570S je asi najlepsi ITX AM4 board, ale daju sa kludne aj ine, zalezi ake konektory potrebujes, pripadne layout.
Bal som sa tych vrtul co davaju na chipsety, sam to mam na doske.. zregulovany ten maly fan na 1500 - 2500 RPM nie je pocut. Prinajhorsom to odpojis.

Disky verim ze si najdes, zdroj urcite Corsair SF600 alebo SF750 ale platinove verzie, kedze maju sleeved kable. Ovela lepsie sa s nimi pracuje.

Posledne Optimum Tech na YT a subreddit r/sffpc su celkom uzitocne studne informacii ak sa rozhodnes ist do tohto formatu. Bacha, je to navykove :lol:
SFF1 - Ryzen 9 5900X@4.5GHz@1.1V + NH-U12A, MSI B550i, 32GB 3600MHz CL16, MSI 3080Ti, 2TB NVMe, 4TB SSD, 3TB HDD, Corsair SF750, NR200P, LG 27GL850 + EIZO EV2750 + LG C1 55, Onkyo A-9010, Quadral SM120 II
SFF2 - Ryzen 7 2700, MSI GTX970, Raijintek OPHION EVO SFF3 - Intel i7 8700k, MSI RTX2080, Dan A4 SFX v4.1
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: iTX do 30k

Příspěvek od python.p »

https://www.czc.cz/311751b1,252270,2918 ... 24457/kody

AC F9 dáš na tu GPU co máš po deshroudu.

Freezer se nahoru vejde a bude ti ofukovat aspoň VRM na desce.

Ale říkám, tohle konkrétní jsem dohromady neskládal, tak ti to nemůžu 100% potvrdit, ale dle datasheetu by to mělo fakčit.

JO a kdybys chtěl brblat, že chceš novej Intel, tak na ten nemáš rozpočet, bo nejlevnější deska stojí 5 500 ,- Kč. :)

viz výše.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Spuxy
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 30. lis 2011

Re: iTX do 30k

Příspěvek od Spuxy »

Děkuji pánové za tipy.

Jinak ten budget jsem asi špatně napsal.

Těch 30k mám naplánované na
CPU, PSU, AIO, SSD m2, MOBO.

GPU si nechavam a budu upgradovat az vyjde nova rada a nasel jsem jeste RAMky "Corsair Vengeance LPX DDR4 16gb (2x8GB) 3200Mhz CL16.
Takže si můžu dopřát lepší komponenty :D ha.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: iTX do 30k

Příspěvek od python.p »

Jen si nejsem tak nějak jistej jestli 16GB bez možnosti rozšíření je dostatečný...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Spuxy
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 30. lis 2011

Re: iTX do 30k

Příspěvek od Spuxy »

Bez jake moznosti rozsireni ? RAM si muzu koupit kdykoliv a 16 gb by melo bohate stacit ne ?
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: iTX do 30k

Příspěvek od python.p »

Tak budeš prodávat v budoucnu DDR4 když budou běžné DDR5, ale proč by ne. Je to tvůj boj. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Spuxy
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 30. lis 2011

Re: iTX do 30k

Příspěvek od Spuxy »

Né jsem hloupej já že jsem je našel v mém starším počítači, takže je nemusím teď kupovat. Sorry já to psal bez kontextu :-/
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“