samsung odyssey g5 32 problém s HDR

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
TUNN
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. zář 2012
Bydliště: Kryry

samsung odyssey g5 32 problém s HDR

Příspěvek od TUNN »

Zdravím. Mam problém s povolením HDR na tomto monitoru. Win 11 mi píše ze HDR není podporováno.
Vubec nechápu proč.
Monitor:.samsung odyssey g5 32
GK:GTX 970 gigabyte
Kabel: Displayport ver 1,4

Co je zvlastní ze když propojím kartu s Hdmi 2.1 tak HDR funguje ale s Displeyportem ne. Vubec to nechápu
Dekuji za rekce.
TUNN
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. zář 2012
Bydliště: Kryry

Re: samsung odyssey g5 32 problém s HDR

Příspěvek od TUNN »

Na HDMI 2.1 to HDR sice funguje ale jen na 60HZ. Takže to vypadá na GK GTX 970. S HDR si asi neumí poradit na 144HZ.
Samozřejme mam v planu jinou koupit
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: samsung odyssey g5 32 problém s HDR

Příspěvek od DOC_ZENITH »

GTX970 má display port jen 1.2

Tam se obávám že s HDR moc nepočítej. I HDMI 2.0 neni ideální. Jinými slovy chtělo by to moderní GPU.
TUNN
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. zář 2012
Bydliště: Kryry

Re: samsung odyssey g5 32 problém s HDR

Příspěvek od TUNN »

Ten monitor má taky DP jen 1.2 a HDMI 2.0. Ale myslím si že to není portama na monitoru ale GK. Už jsou to na ni moc nové technologie.
Nic méně výrobce GK píše že tato karta umí HDR ale jen DP a monitor musí být G Sync HDR .
A co je zvláštní co mi hlava nebere je to že v ovládacích panelech GK není položka G Sync.
keistown
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 16. srp 2009

Re: samsung odyssey g5 32 problém s HDR

Příspěvek od keistown »

Protoze ten monitor nema gsync modul, je "jenom" gsync compatible a to funguje od 1000 a novejsich.
TUNN
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. zář 2012
Bydliště: Kryry

Re: samsung odyssey g5 32 problém s HDR

Příspěvek od TUNN »

Ano to vom. Ale mě jde spíše o to HDR.
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: samsung odyssey g5 32 problém s HDR

Příspěvek od dexterav »

DP 1.2 nepodporuje HDR
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, LG 42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
TUNN
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. zář 2012
Bydliště: Kryry

Re: samsung odyssey g5 32 problém s HDR

Příspěvek od TUNN »

dexterav píše: čtv 31. bře 2022, 17:32 DP 1.2 nepodporuje HDR
jenomže já mám DP 1.4. A monitor má vstup DP 1.2. To jako samsung dá porty do monitoru ktery to nepodporují???
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: samsung odyssey g5 32 problém s HDR

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Vždyť řikáš že máš GTX970 a ta nemá DP 1.4.

Display porty byly na starejch Nvidiích dost ořezaný, neuměly adaptive sync a vůbec bych se nedivil kdyby ani HDR mapping. Fungovaly jakžtakž slušně jen když na druhém konci byl monitor s HW Gsync modulem. U AMD spousta těhlech features fungovala dříve, protože se nepokoušeli budovat uzavřenej proprietální ekosystém kolem gsync a na bázi jejich 28nm GCN grafik byly založené i konzole PS4 generace, které HDR mapping uměly.

DP u NV začal bejt good až od GTX1000 řady co přinesla DP1.4 se všemi potřebnými funkcemi. I tak je ale NV držela pod pokličkou a až zpětně SW aktivovala roky po jejich vydání, v době kdy konečně uznali že Gsync nemá budoucnost. Sorry ale na HDR máš trošku too old grafiku.
TUNN
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. zář 2012
Bydliště: Kryry

Re: samsung odyssey g5 32 problém s HDR

Příspěvek od TUNN »

DOC_ZENITH píše: čtv 31. bře 2022, 21:38 Vždyť řikáš že máš GTX970 a ta nemá DP 1.4.

Display porty byly na starejch Nvidiích dost ořezaný, neuměly adaptive sync a vůbec bych se nedivil kdyby ani HDR mapping. Fungovaly jakžtakž slušně jen když na druhém konci byl monitor s HW Gsync modulem. U AMD spousta těhlech features fungovala dříve, protože se nepokoušeli budovat uzavřenej proprietální ekosystém kolem gsync a na bázi jejich 28nm GCN grafik byly založené i konzole PS4 generace, které HDR mapping uměly.

DP u NV začal bejt good až od GTX1000 řady co přinesla DP1.4 se všemi potřebnými funkcemi. I tak je ale NV držela pod pokličkou a až zpětně SW aktivovala roky po jejich vydání, v době kdy konečně uznali že Gsync nemá budoucnost. Sorry ale na HDR máš trošku too old grafiku.

To já vím že na to nemam GK ze je stará. Ale bohužel nemohu vyzkoušet lepší. Mám v plánu koupit Rx 6700xt nebo 3060ti. Takže doufám že s těmito kartami nebudu mít problém s HDR před displejport 1.4 na Samsungu G5. Samozřejmě že vím že to HDR je poměrně špatné ale i tak bych uvítal kdybych ho mohl používat.
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“