Ať mi windows nevytváří složku recycle.bin

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 10.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
effrcz98
Nováček
Nováček
Registrován: 19. bře 2022

Ať mi windows nevytváří složku recycle.bin

Příspěvek od effrcz98 »

Funkci Odpadkového koše nepoužívám. V možnostech mám u všech disků a oddílů zaškrtnuto aby se soubory místo přesunu do koše rovnou mazaly. Koš je prázdný. Ručně z určitého oddílu smažu složku $RECYCLE.BIN, systém si ji hned vytvoří znovu. NECHCHI!

Jak na to?

Neobtěžuje mě to v normálním průzkumníku, tam mám systémové soubory skryté. Takže tohle řešení mě nezajímá. Mám oddíl B jako localhost pro vývoj webových aplikací a tam nemá jakákoli nežádoucí složka navíc co dělat. (se složkou System Volume Information jsem se už vypořádal)
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Ať mi windows nevytváří složku recycle.bin

Příspěvek od zsdx »

A se Sys Vol jsi se vyporadal jak?
Udelej tam soubor stejneho jmena a slozka se nemuze vytvorit.
effrcz98
Nováček
Nováček
Registrován: 19. bře 2022

Re: Ať mi windows nevytváří složku recycle.bin

Příspěvek od effrcz98 »

Já tam nechci žádný nežádoucí soubor, či složku.

----

No, poznámky jsem si nedělal.. Takže zalovím v paměti, snad se někde neseknu.

Co se týká samotného přístupu ke složce a jejího smazání.

Požívám program "Easy Context Menu v1.6", dájí se pomocí něho přidat ruzné nástroje do kontextového menu pravého tlačítka myši. Jedním z těchto nástrojů je "Získat plný přístup" při kliknutí na jakýkoli soubor. Zpřístupní to opravdu jakýkoli systémový soubor, takže určitě nenechávat zaplé na počítači, kam můžou třeba zvědavé děti.

I přesto, že teď můžete procházet obsah složky, systém vám ještě nedovolí ji smazat. To lze z příkazové řádky.
Win + R -> cmd -> levý Shift+ levý Ctrl + Enter (aby se cmd spustil pod adminem).
V mém případě jsem potřeboval vyčistit oddíl B, používám jej jako localhost pro Wamp..
B: - abych se dostal na požadovaný oddíl
rmdir "System Volume Information" /s /q - smaže složku...
každopádně systém si ji opět vytvoří...

... část souborů je určená pro obnovení systému, nebo předchozích verzí souborů.
Takže Win + i -> About v levé nabídce -> System protection -> vybrat konkrétní disk a tlačítko Configure -> Disable system protection -> Delete, Apply, OK
Pro systémový oddíl je asi vhodné nechat zaplé.

Soubor WPSettings.dat je generován službou Storage Service,
takže Win + R -> services.msc -> Storage Service -> dvojklik -> startup type na Disabled -> Stop, Apply, OK
jedna z věcí kterou to znefunkční je "výpis využití disku" (Win + i -> System -> Storage), kde se zapnutou službou vidíte kolik místa zabírá systém, kolik apliakce, multimediální obsah, dočasné soubory atd.. osobně tenhle přehled považuji za zbytečný, programy odebírám skrze Win + R -> appwiz.cpl ..
možná souvisí i s dalšími věcmi, ale třeba disk cleanup zůstává funkční..

Soubor tracking.log je zase generován službou Distributed Link Tracking Client
takže Win + R -> services.msc -> Distributed Link Tracking Client -> dvojklik -> startup type na Disabled -> Stop, Apply, OK
co jsem se dočetl, win by měl s touto službou umět třeba to, že pokud si dám do nabídky start nějakého zástupce k souboru nebo aplikaci a tu pak přesunu, tento zástupce by měl sám od sebe vést do nového umístění.. za mě opět zbytečnost..

tohle jsou věci, které jsem dělal teď v posledních dnech a úzce souviseli s adresářem System Volume Information.. předpokládám, že tu budou i další nastavení, které s tímto adresářem souvisí a které jsem teď nemusel brát v potaz, protože jsem je vypínal už v minulosti po instalaci systému.. jedním z těchto nastavení bude nejspíš "Indexace", Win + E -> pravým na určitý disk -> Properities -> Unkliknout Allow files on this drive to have content indexed ... Pro všechny soubory a podadresáře.. Stejně jako mám vypnutou službu "Windows Search" a nahrazenou programem "Everything" .. a možná tu budou i další věci, jelikož už ani nevím, co všechno System Volume Information obsahuje, nevím co dalšího je potřeba vypnout..
effrcz98
Nováček
Nováček
Registrován: 19. bře 2022

Re: Ať mi windows nevytváří složku recycle.bin

Příspěvek od effrcz98 »

Začíná mě to fakt štvát. I když u oddílu odeberu veškerá práva jak systému, tak skupině adminů, nechám tam jen svůj účet pod kterým jsem přihlášený, složka se stále vrací. Google je plný odkazů jak koš odebrat z plochy a co dělat, když zmizí, jak ho přejmenovat, jak se zbavit potvrzovacího dialogu a já nevím co všechno.. no, třeba jen nevím jak se správně zeptat..
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Ať mi windows nevytváří složku recycle.bin

Příspěvek od zsdx »

Odpoved uz mas. V cem ti tam vadi jeden (klidne skryty) soubor zabirajici jednu alokacni jednotku disku?
Windows na NTFS jinak nepreperes...
effrcz98
Nováček
Nováček
Registrován: 19. bře 2022

Re: Ať mi windows nevytváří složku recycle.bin

Příspěvek od effrcz98 »

Prostě vadí :)
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Ať mi windows nevytváří složku recycle.bin

Příspěvek od zsdx »

Hm, tvuj boj...
Odpovědět

Zpět na „Windows 10“