Pády GK AMD RX6800XT

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

Odpovědět
Mayki
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2004
Bydliště: Nejmladší město ČR

Pády GK AMD RX6800XT

Příspěvek od Mayki »

Ahoj, začínám už být trochu zoufalý. Asi rok jsem provozoval kartu RX6800XT ref. na konfiguraci v podpisu. Vše bylo rock stable, bez jediného zamrznutí, jediného pádu. Monitor byl 2K 144Mhz. Minulý týden jsem upgradoval nějaké komponenty a to konkrétně:
CPU: Ryzen 5900X
MB: Asus ROG Strix X570-E Gaming
MEM: G.Skill Ripjaws V Black 32GB(2x16GB) 3600MHz
PSU: ASUS ROG-THOR-850P 850W
MON: Monitor Gigabyte M32U (32" 4K 144hz IPS)

Vše jsem dal dohromady (je to na vodě), poskládal a začaly se dít věci. Zjistil jsem, že mi počítač zamrzá i třeba v prohlížeči, bez jakékoliv zátěže. Prostě vytuhl obraz a pomohl jen tvrdý restart. Rozhodl jsem se přeinstalovat Win, abych vyloučil nějakou nekompatibilitu předchozích ovladačů. Aktualizoval jsem BIOS na desce na poslední dostupnou verzi, nahodil čistý Win, poslední ovladače všeho. Pády v prohlížeči zmizely, ale radoval jsem se předčasně. Zjistil jsem, že mi padá hra Chorus, častěji když hraju v DX12, sporadicky v DX11. Chybová hláška byla Ovladač zobrazení amdwddmg přestal odpovídat a byl úspěšně obnoven. Znovu jsem smazal ovladače přes DDU v nouzovém režimu, nechal tam defaultní co si natáhl Win, beze změny, jen tahle hláška zmizela. Zkusil jsem test 3DMark time spy. Někdy projde, někdy to spadne při zahájení druhého testu GPU, z 5 pokusů asi dvakrát spadne. Odzkoušel jsem jiné adrenalin ovladače. Vždycky to chvíli vypadá, že je to OK, pak to opět spadne. Zkusil jsem Furmark stress test, grafika ho projde v pohodě. Zkusil jsem Unigine , jednou spadne, třikrát projde. Odzkoušel jsem jet pouze na jednu paměť (na střídačku), u jedné hned pád ve hře, druhá držela cca 40 minut ve hře, už jsem si říkal že jsem doma, pak jsem zkusil Timespy, opět pád u druhého testu. Nějak se mi nechce věřit, že by to bylo grafikou, když na jiné konfiguraci mi jela úplně v pohodě. Problém je s vyzkoušením jinde, mám na ni full cover block. Když to spadne ve hře, hra vyhodí hlášku kde píše něco jak dxgi_error_device_removed. Je pravda, že teď je grafika více vytížená, protože jsem přešel z 2K na 4K, ale i tak. Rok nic a hned po zapojení do druhé desky pády? Nevím jak zdroj, předtím jsem tam měl BeQuiet 700W, na kartě celkem dost pískaly cívky. Teď je tam větší, silnější zdroj. Napájení jsem rozdělil na dvě větve, cívky pískají daleko měně. Teploty GK jsou do 50°C.
Máte někdo ještě nějaký nápad, něco co můžu vyzkoušet? Karta je v záruce, ale mám strach, že tahle chyba se na jiném PC nemusí projevit. Navíc tam mám ten blok, že... :evil:
Ryzen 9 5900X, Asus ROG Strix X570-E, G.Skill Ripjaws V Black 32GB(2x16GB) 3600MHz, RX 6800XT a to vše pod vodou
Nějaké info : http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=68&t=259257 a fotky : https://imgur.com/a/S5C76
Alien Arcade Cabinet : https://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=68&t=270645
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Pády GK AMD RX6800XT

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Tak napřed bych na grafice underclocknul jádro o 100Mhz a sledoval co se změní. Pokud nic, tak bych underclocknul RAM případně je zkoušet separé modul po modulu. Ale začal bych na GPU když ti padá GPU.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Pády GK AMD RX6800XT

Příspěvek od python.p »

Všechno Stock? Teploty?

Prime95 to projde?

Memtestem to projde?

Furmark drží?

Mining to zvládá (hezký vytěžuje RAM, něj stress test)?

Až vyloučíš každou jednu komponentu, můžeš řešit nějaký jejich komba.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: Pády GK AMD RX6800XT

Příspěvek od Natural »

No vidím DDU, takže jsi asi s výměnou CPU a desky nepřeinstaloval windows? Zkusil bych si bokem udělat novou instalaci, abys vyloučil sw problém, když to tuhne (tuhlo) i ve 2D.
E: Ještě bys mohl posunout GK do druhého pcie slotu
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Pády GK AMD RX6800XT

Příspěvek od python.p »

Mayki píše: úte 12. dub 2022, 15:31Rozhodl jsem se přeinstalovat Win, abych vyloučil nějakou nekompatibilitu předchozích ovladačů.
Ehm...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Pády GK AMD RX6800XT

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Psal že to reinstallnul...

Jinak pokud jsi ještě nevyhodil ten starej zdroj se kterym chodila stable, zkusil bych ho. Člověk nikdy neví.
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: Pády GK AMD RX6800XT

Příspěvek od Natural »

Jojo, sorry :)
Pak bohužel to vypadá na tu grafiku. Zkusil bych třeba snížit rozlišení / refresh rate monitoru nebo použít ten starší, nebo zkusit ten underclock, případně přidat napětí na GK. BIOS na default, možná zkusit forcnout pcie gen3...
Je toho spousta, fakt nezávidím.
djstudio
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pády GK AMD RX6800XT

Příspěvek od djstudio »

Mám taky 6800XT a hry ve 4K my po čase spadly třeba po hodině hraní. Microsoft Flight Simulator 2020 nejvíc. Snížení detailů pomohlo třeba na hraní 2hodky. Pak jsem se naštval udělal novou instalaci Win 10 a testoval. Pořád to padalo. Ve 2K to ale jelo klidně 5hodin v tahu.
Byl jsem nucen v Radeon ovladačích snížit takt jádra grafiky na max. 2100Mhz a otačky ventilátorů cca na 1500ot. a na 4K už mně to normálně jede i u jiných her. Já mám Asus TUF 6800XT OC a pokud jsem to manuálně neuškrtil tak to taky blblo. Teploty okolo 45stupnů ve hře a lehce slyšitelné chlazení u VGA.

Zkus jet jen ve 2K jak se to bude chovat tam.
MB: ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING Bios 2214 CPU: AMD RYZEN 9 7900X + CORSAIR iCUE LINK H170i 420mm GPU: ASRock AMD Radeon RX 7900 XTX Phantom Gaming 24GB OC RAM: 2x16GB - 32GB G.SKILL Trident Z5 NEO DDR5 6000MHz CL30 SSD SYSTEM: SAMSUNG 990 PRO Gen 4 NVMe 2TB SSD DATA A TESTY: KINGSTON RENEGADE, GIGABYTE AORUS Gen 4 NVMe SSD 1TB ZDROJ: FRACTAL DESIGN ION+ 860W PLATINUM Modular CASE: CORSAIR 7000D AIRFLOW Black Bigtower MONITOR: MSI 28" OPTIX IPS FreeSync 4ms - 4K NET: VODAFONE Kabel 500 Mb/s - 30Mb/s SYSTEM: Windows 11 PRO 64BIT Build 23H2 FOTO PC: https://cz.pcpartpicker.com/b/pdvfrH
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Pády GK AMD RX6800XT

Příspěvek od spajdr »

Takže teploty i VRM (hotspot) když to checknes přes HWINFO64 máš v pořádku? Zkusil bych si nainstalovat MorePowerTool a zvýšil
Power Limit GPU (W) a TDC Limit GFX (A) třeba o 10%.
Já měl refku sapphire 6800xt + 750w seasonic focus+ 750W a 4k nedávala s default taktem. Komp se pak vypnul/resetnul.
Mayki
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2004
Bydliště: Nejmladší město ČR

Re: Pády GK AMD RX6800XT

Příspěvek od Mayki »

Tak kluci díky za návrhy. Abych to trochu upřesnil.
Paměti jsem zkoušel přehazovat, postupně jsem jel na jednu, pak na tu druhou. Bez úspěchu.
Vše jsem hodil na default takty, paměti na 2133.
Zapomněl jsem zmínit, že mám nově ještě druhý displej na zobrazování údajů z Aidy64. Displej je připojený redukcí z DP na HDMI a to je možná i ten kámen úrazu, aspoň částečně. Když jsem ho totiž fyzicky odpojil (předtím jsem ho zkoušel vypnout pouze we win), tak jsem nechal jet Time spy hodinu v kuse a spadlo to až potom. Předtím to spadlo už u třetího testu. Chvíli jsem hrál v DX12 Chorus, bez pádu.
PCI sloty jsem zkoušel různé, bez úspěchu.
Prime95 projde.
Furmark drží.
Teploty jsou v klidu jak na GPU tak CPU, Mobo.
Ještě zkusím uškrtit ty takty v ovladačích a odzkoušet to delší dobu ve hře.
Ryzen 9 5900X, Asus ROG Strix X570-E, G.Skill Ripjaws V Black 32GB(2x16GB) 3600MHz, RX 6800XT a to vše pod vodou
Nějaké info : http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=68&t=259257 a fotky : https://imgur.com/a/S5C76
Alien Arcade Cabinet : https://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=68&t=270645
djstudio
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pády GK AMD RX6800XT

Příspěvek od djstudio »

Mám taky dva 4K monitory napojeny na 6800XT oba ale přes displayport žádné redukce. na druhém sleduji hodnoty z AMD ovladačů, teploty, otáčky větráků, FPS ve hře atd..
MB: ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING Bios 2214 CPU: AMD RYZEN 9 7900X + CORSAIR iCUE LINK H170i 420mm GPU: ASRock AMD Radeon RX 7900 XTX Phantom Gaming 24GB OC RAM: 2x16GB - 32GB G.SKILL Trident Z5 NEO DDR5 6000MHz CL30 SSD SYSTEM: SAMSUNG 990 PRO Gen 4 NVMe 2TB SSD DATA A TESTY: KINGSTON RENEGADE, GIGABYTE AORUS Gen 4 NVMe SSD 1TB ZDROJ: FRACTAL DESIGN ION+ 860W PLATINUM Modular CASE: CORSAIR 7000D AIRFLOW Black Bigtower MONITOR: MSI 28" OPTIX IPS FreeSync 4ms - 4K NET: VODAFONE Kabel 500 Mb/s - 30Mb/s SYSTEM: Windows 11 PRO 64BIT Build 23H2 FOTO PC: https://cz.pcpartpicker.com/b/pdvfrH
Mayki
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2004
Bydliště: Nejmladší město ČR

Re: Pády GK AMD RX6800XT

Příspěvek od Mayki »

Tak prozatím mírný pokrok, Memtest odhalil jednu vadnou RAM, je na RMA. Nicméně pády zůstaly i sjinou dobrou RAM. Na PCI-E 16x nastavena gen3 v biosu, jelikož mám gen3 riser (odzkoušený), snížená frekvence GPU na 2100 a odpojení Aida displeje který je na čínské redukci DP - HDMI. Teď už Timespy projel 3,5 hodiny na 4K extreme bez pádu, ve hře jsem byl cca hodinu taktéž bez pádu. Jakmile ale zapojím Aida displej, svítí po startu počítače bílá led na MB, co znamená nějaký problém s GK a přijde pád Timespy do půl hodiny. Ještě zkusím zapojit ten displej přímo na HDMI a otestovat.
Ryzen 9 5900X, Asus ROG Strix X570-E, G.Skill Ripjaws V Black 32GB(2x16GB) 3600MHz, RX 6800XT a to vše pod vodou
Nějaké info : http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=68&t=259257 a fotky : https://imgur.com/a/S5C76
Alien Arcade Cabinet : https://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=68&t=270645
jctrnacty
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. úno 2009

Re: Pády GK AMD RX6800XT

Příspěvek od jctrnacty »

djstudio píše: úte 12. dub 2022, 18:39 Mám taky 6800XT a hry ve 4K my po čase spadly třeba po hodině hraní. Microsoft Flight Simulator 2020 nejvíc.
Mam taky 6800 xt a MSFS2020 je unstable shit, to pada kazdemu i me, fora jsou toho plny.
_________________
Ryzen 5800X3D, Dark rock 4, Msi Prestige creation X570, Asrock RX 6800 XT, 32GB 3600MHz CL16, Fractal Design Define C, Seasonic focus gold+ 650W, Samsung EVO 970 2TB, X52 Pro, WMR HP Reverb G1, 32" BenQ EW3280U 4K
Mayki
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2004
Bydliště: Nejmladší město ČR

Re: Pády GK AMD RX6800XT

Příspěvek od Mayki »

Tak abych to nějak uzavřel, jelikož pády pořád neustávaly, rozhodl jsem se ještě jednou přeinstalovat systém na čisto. Po nějakém původním kolečku automatických aktualizací, jsem na zkoušku aktualizace zakázal. Začal jsem pomalu instalovat ovladače desky, grafiky, potom používaný soft a mezitím zkoušel stabilitu systému. Vše jsem vrátil na default, takty grafiky, gen3 PCIE na gen4, zapojil Aida displej a zatím vše jede bez pádu, ve 4K s naplno vytíženou grafikou ve hře už 6 den. Takže evidentně to byla SW chyba, možná podpořená tou vadnou RAM se kterou jsem vše předtím instaloval. Ještě nemám úplně vše zpátky, ale jelikož si dělám zálohy disku před dalším instalováním, myslím že už to dopadne OK. Takže ani MB, CPU, GK vadné nejsou, i když ty pády a chyby ovladače tomu napovídaly. V Mironetu už týden zkoumají mou reklamaci RAM a zatím se nevyjádřili. By mě zajímalo, co jim na tom tak trvá, když to pokaždé v Memtestu do 15 minut havarovalo se spoustou chyb.
Ryzen 9 5900X, Asus ROG Strix X570-E, G.Skill Ripjaws V Black 32GB(2x16GB) 3600MHz, RX 6800XT a to vše pod vodou
Nějaké info : http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=68&t=259257 a fotky : https://imgur.com/a/S5C76
Alien Arcade Cabinet : https://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=68&t=270645
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Pády GK AMD RX6800XT

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Nikdo nic netestuje, to se posílá dodavateli na výměnu za nové.
g-ice
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. led 2019

Re: Pády GK AMD RX6800XT

Příspěvek od g-ice »

Rád bych se tu přiživil lehkym OT - musim reinstalovat widle pokud budu menit jen procák? Konkretne 3700x za 5800x3d. Diky...Uplne se mi do toho nechce ;)
PC - Ryzen 5800x3D@Arctic freezer 360 II - Asus x570 gaming-e - Gskill tridentZ Neo 3600@CL14- SX8200 pro 1TB - Sapphire Nitro+ 7900XTX - Soundblaster X3 + Mackie CR4 - Define 7 - Supernova G3 850w - Asus MG278Q
djstudio
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pády GK AMD RX6800XT

Příspěvek od djstudio »

Já bych udělal novou instalaci ale Windows 10+11 poběží i s tím novým cpu. Nová instalace bude zárukou v hrách že tě nebudou trápit různé pády a sám uvidíš svižnější systám. Já dělám new instalaci každé defakto 4měsíce a to do systému nedávám moc aplikací ale právě kvůli hrám. Dohrány dvě tři velké hry a už zase nový build Windows. Mně celá instalace a nastavení trvá 3hodiny taková už rutina. A kup si i AIO je dostatek na výběr a suprově to chladí.
MB: ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING Bios 2214 CPU: AMD RYZEN 9 7900X + CORSAIR iCUE LINK H170i 420mm GPU: ASRock AMD Radeon RX 7900 XTX Phantom Gaming 24GB OC RAM: 2x16GB - 32GB G.SKILL Trident Z5 NEO DDR5 6000MHz CL30 SSD SYSTEM: SAMSUNG 990 PRO Gen 4 NVMe 2TB SSD DATA A TESTY: KINGSTON RENEGADE, GIGABYTE AORUS Gen 4 NVMe SSD 1TB ZDROJ: FRACTAL DESIGN ION+ 860W PLATINUM Modular CASE: CORSAIR 7000D AIRFLOW Black Bigtower MONITOR: MSI 28" OPTIX IPS FreeSync 4ms - 4K NET: VODAFONE Kabel 500 Mb/s - 30Mb/s SYSTEM: Windows 11 PRO 64BIT Build 23H2 FOTO PC: https://cz.pcpartpicker.com/b/pdvfrH
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Pády GK AMD RX6800XT

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ne, reinstallovat při výměně CPU nic nemusíš. Navíc 3700X a 5800X3D používaj stejnej northbridge, z pohledu IO jsou to teda iden tické systémy. Jediný co můžeš po věmněn udělat je refreshnout driver AMD za novější, pokud teda ňákej vůbec používáš, já jsem příznivce čistého OS. Pokud to bude fungovat dobře bez, neinstaloval bych ani ten.
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: Pády GK AMD RX6800XT

Příspěvek od Dithius »

Počkej Doci.
Jakože AMD Chipset Driver nestahuješ a neinstaluješ? :/ Jako mi by se to taky libilo, ale říkal jsem si jestli si tím Turbo nehodím na nižší hodnoty nebo tak. ikdyby decentně
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Pády GK AMD RX6800XT

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Když jsem měl ZEN3 tak jsem žádnej chipset driver vůbec neinstaloval a vše běželo parádně.
Odpovědět

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“