Seasonic S-II 430w spolehlivost

Problémy, rady a vše ostatní k PC zdrojům, UPS, napájení a voltážím, wattmetrům i počítání spotřeby.
Odpovědět
ICEBRETON
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. led 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Seasonic S-II 430w spolehlivost

Příspěvek od ICEBRETON »

Zdar, zdroj jsem kupoval pred 14 lety. Provozovan byl dohromady s pentiem E5200 a hd4670. Prvni dva roky jsem na tom hral hry tak 3h denne v prumeru. Pak zbylych 11 let pouzivali pc rodice na obasny internet, vic jak hodinu denne to urcete nebezelo. Posledni rok pc lezi ladem.

Podle me by ten zdroj mel byt celkem "neopotrebovanej". Kdybych stavel nejakej low end pc ted, s rekneme ryzenem 5600 a rx6600, da se ten zdroj pouzit? Nebo je to risk? Diky za odpovedi.
NTB: ProBook 4740s
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Seasonic S-II 430w spolehlivost

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Hele já tu mám zdroje co maj 30 let a používaj se. Klidně bych jej použil. Racionálně, je to bezpečné? Ne. Bude stále v pohodě? Ne. Ale pravděpodobně pojede. Vyčistit, kouknout se na kondíky a jedeme dále. Ale i kdyby byly vizuálně ok tak můžou bejt vevnitř vyschlý a už prostě nemít kapacitu. Pointa ale je že na low-power PC pokud nijak nezlobí to bude stačit. Podstatné je asi nejvíce to, že Seasonicy z této doby jsou fajn kvalita a i případná smrt by neměla bejt explozivní co ssebou vezme celej PC. Osobně tu z téhle éry mam 4 Seasonicy od 400 do 500W a umřel jeden, ostatní stále jedou a ten co umřel tak tomu odešla 5V standby větev, tzn dal jsem na něj redukci na AT a používám jej jako AT zdroj do retro mašiny.

Můj hlavní zdroj je stále, dnes už 14 let starej HX750 a stále se drží, resp drží oclou 12700K + 6800XT + raid pole z 8 disků a ani se u toho nezapotí.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Seasonic S-II 430w spolehlivost

Příspěvek od python.p »

Asi bude fungovat, ale....

Na Alze mají 650W verzi za 1299 s 5 lety záruky. Jak bych to osobně neriskl.

PS: 500W je jen o 30,- Kč levnější, nemá to cenu.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: Seasonic S-II 430w spolehlivost

Příspěvek od Natural »

Já bych ho klidně nechal sloužit. Tyhle měly ještě všechno japonský kondíky, takže většina z nich slouží dodnes.
Odpovědět

Zpět na „Počítačové a záložní zdroje“