Sestava k letmému zhodnocení (kompatibilita)

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
aleqcz
Nováček
Nováček
Registrován: 26. čer 2022

Sestava k letmému zhodnocení (kompatibilita)

Příspěvek od aleqcz »

Ahoj,
poprosil bych o letmé zhodnocení následující sestavy, která byla doporučena mému synovci. Už je to nějaký pátek, co jsem skládal vlastní počítače, nyní jedu už spíš jen v noteboocích, tudíž neznám vhodnost kominací základovka - cpu - paměť (zejm. z ohledu frekvence, časování) - grafika. Připadá mi OK, ale rád si vyslechnu ale názory lidí, co se v této oblasti aktuálně pohybují.

CPU: AMD Ryzen 5 5600x
MB: Asus ROG Strix B550-F GAMING WIFI II (Základní deska AMD B550, socket AMD AM4, PCI Express 4.0, 2× PCIe x16, 3× PCIe x1, 4× DDR4 5100MHz (OC), 6× SATA III, 2× M.2, USB 3.2 Gen 2, USB-C, WiFi, Bluetooth, HDMI, DisplayPort, 8ch zvuková karta, RGB podsvícení, formát ATX)
RAM: 16GB Kingston 2x8GB DDR4 3200MHz CL16 (KF432C16BBK2/16) FURY Beast (již pořízeno, možno vrátit, kdyby to byl velký kiks v kompatibilitě)
GPU: nějaká RTX 3060 Ti (z druhé ruky, neznám značku, ale to bude nepodstatné)
HDD: Crucial BX500 1TB SSD
Case: be quiet! Pure Base 500DX Black + Be Quiet! Pure Wings 2 120mm PWM ventilátor
Zdroj: Asus ROG Strix 750W GOLD

Z mého pohledu bych poprosil asi hlavne o zhodnocení vhodnosti kombinace MB-CPU-RAM-GPU a výkon zdroje.

Já bych za sebe asi za stejný peníze klidně vyměnil SATA za NVMe, WB Blue SN570 (např.) stojí stejně

Díky,
A.
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestava k letmému zhodnocení (kompatibilita)

Příspěvek od mlrs »

Jako v podstate to jde...

Ja sam bych v takovem pripade uvazoval asi o tech RAMkach (ktere uz mas :-D ) - bud jako 32GB (ale asi to neni vylozene nutne) nebo pak rychlejsi 3600Mhz (v QVL ty koupene pameti nevidim (https://rog.asus.com/motherboards/rog-s ... qvl_memory), ale snad to normalne pojede).

Deska a zdroj se mi zdaji pomerne drahe, ale zas to aspon vydrzi - ale kdyby se chtelo usetrit, tady by asi byl prostor (sestava by mela zrat v zatezi tak 350W tzn. 750W zdroj je fakt hodne).

+ mista na disku neni nikdy dost :lol:
Ryzen 5 5600 + Wraith Prism RGB, RTX 3070 EAGLE 8G, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 2,25TB SSD, 1TB HDD, Seasonic Focus GX 650, Xigmatek Asgard, Dell U3023E
PC2: Intel NUC 11 Performance Lite, Core i5-1135G7, Iris Xe, 32GB RAM DDR4 3200MHz, 1TB Samsung 970 EVO PLUS + Xbox Series X
aleqcz
Nováček
Nováček
Registrován: 26. čer 2022

Re: Sestava k letmému zhodnocení (kompatibilita)

Příspěvek od aleqcz »

Díky!
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“