Upgrade grafiky od AMD

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
artemisclark
Nováček
Nováček
Registrován: 15. črc 2022

Upgrade grafiky od AMD

Příspěvek od artemisclark »

Zdravím,

před pár měsíci jsem chtěl aktualizovat sestavu, ale to jsem odložil, protože mi lidé doporučili počkat, jelikož budou nové cpu a gpu. Vzhledem k tomu, že se čeká už jen na grafiky od AMD, tak bych chtěl poradit ohledně pár věcí do mé budoucí sestavy. Samozřejmě budu muset počkat, až bude něco na skladě

Jde mi hlavně o hraní her, hraji především MMO, rozlišení je 2560x1440, taktovat budu tak maximálně ram a cpu

Sestava:
GPU: Uvidím podle AMD, ale cenově a výkonnostně na úrovni RTX 3080
CPU: Ryzen 5900X
Chladič CPU: SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2
Motherboard: Budu muset koupit (přecházím z intelu)
SSD: Samsung SSD 970 EVO PLUS, M.2 - 1TB
RAM: Patriot VIPER Steel 16GB (2x8GB) DDR4 4400
Monitor: ASUS TUF VG27AQ - LED monitor 27"
Zdroj: Corsair RMi Series RM1000i - 1000W (chci koupit)
Case: Fractal Design DEFINE R4 Black Pearl

Motherboard: Chtěl bych poradit hlavně s motherboard, tam si nejsem jistý jestli se dražší x570 vyplatí nebo mi bude stačit levnější b550. Pak tedy jestli si radši připlatit za dražší desku 5-6k nebo levnější za 3-4k bude stačit a přitom neztratím moc na kvalitě.

Zdroj: Pokud byste našli nějakou lepší variantu i třeba levnější, tak si rád nechám poradit.
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade grafiky od AMD

Příspěvek od spajdr »

CPU urcite 5800X3D pokud hrajes MMO, tam je rozdil v fps pri vetsim poctu NPC/lidi neskutecny.
S tema RAMkama by mohl byt problem, frekvence je dost vysoka a ne kazda deska si s tim poradi a nabootuje ve failsafe modu (2133Mhz).
Spis se podivej po nejakem kitu 3600-3800Mhz co ma CL14 casovani.
Levnejsi B550 ... no grafika ti pojede v PCIE 4.0 ale M.2 disk pojede pres PCIE 3.0 coz neni az tak omezujici (jestli jede cteni/zapis 3GB nebo 6GB za sekundu), ale do budoucna by mohlo.
Bylo by dobre napsat i rozpocet, kolik do toho muzes dat penez.
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Upgrade grafiky od AMD

Příspěvek od Jey »

CPU na hry 5800X3D, na práci 5900X. Základní desku B550, pokud nepotřebuješ vyloženě něco, co nabízí X570 (a nebrat základní desku s aktivním chlazením).
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“