Pomalý zápis na NVMe SSD

Vše kolem disků bez pohyblivých částí - SSD, flash, nand, atp.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Pomalý zápis na NVMe SSD

Příspěvek od Holda »

Ahoj,

jsem po upgradu z B150 na ASUS PRIME B660M-A D4. Jsem línej a reinstall jsem zatím nedělal, nicméně disk ADATA SX8200 mi vychází výkonově nějak divně.
Čtení je v pořádku, ale zápis je na limitu SATA SSD. Děje se to i když nabootuju Windows z flashky, tak bych reinstall neviděl jako řešení. Už nevím co víc zkoušet, drivery všechny z webu ASUS nahrané, bios poslední, ssd firmware poslední, Windows aktuální.

Nevíte, kde může být chyba?

Díky
Obrázek
Obrázek
Obrázek
.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Pomalý zápis na NVMe SSD

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Tohle vypadá spíš na mizerné SSD. Používáš 20 let zastaralej Hdtune, používej alespoň 5.0, kdyby se ti nepodařilo sehnat můžu ti jej poslat, ale v nastavení benchmarku změň z 256K na 8M bloky, a pak když v novějších verzích uděláš surface scan, tak po dokončení se ti tam ukáže tlačítko "speedmap" které ti krásně zobrazí které oblasti byly fast a které slow. Také můžeš udělat file-benchmark, random write až do 200GB filu kterej krásně odhalí propady výkonu po zaplnění SLC cache a schopnost SSD udržet zápisovej výkon.

Nicméně, na tom co jis naměřil něco hnije, čtení má díry jak rozpadající se Samsung a zápis máš jako kdyby jsi žádnou SLC cache neměl, prostě to jde rovnou do těch slow čísel. V desce/OS bych problém moc nehledal, protože sekvenční čtení je kde má bejt tzn komunikace mezi deskou a SSD funguje ok, a NVME protokol buďto jede nebo ne, tam neni na straně OS moc co řešit.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomalý zápis na NVMe SSD

Příspěvek od python.p »

Miliontá revize toho disku... Udělej to co píše DOC, ale nic nového asi nezjistíš.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Re: Pomalý zápis na NVMe SSD

Příspěvek od Holda »

Ono je zvláštní, že když byl novej, tak to bylo v pohodě. Nepamatuju si už čísla, ale vím, že jsem si řekl, že to je +- odpovídající.

Zkusím udělat tu speedmapu, ale jak píšete, tohle nic neřeší. Ono v reálu to nejspíš nepoznám, ostatně za celou dobu jsem si toho nevšimnul.
.
Odpovědět

Zpět na „SSD a flash disky“