Herní PC do cca 50.000,-

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
Isador
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 16. říj 2011

Herní PC do cca 50.000,-

Příspěvek od Isador »

Rozpočet cca 50.000,- (je flexibilní ale jen trochu)

Po 11 letech potřebuji upgrade. Obracím se proto na Vás, mágy tohoto světa, o radu co si pořídit.

Rozpočet je na skříň.
Rád bych si konečně zahrál na max detaily. Je mi celkem jedno rozlišení. Momentálně mám fullhd (1920x1080) tak minimálně to. Stabilní fps minimálně o 60-144 by bylo moc fajn. Už mě nebaví hrát o 40-50 fps.

Seznam aktuálních her, které si chci zahrát na max detaily:

Red Dead Redemption 2
Aliens: Fireteam Elite
Dying Light 2 Stay Human
Century: Age of Ashes
Hood: Outlaws & Legends
Cyberpunk 2077
Gears 5
Elden Ring
Starfield
Battlefield 1 a 5
Hunt: Showdown
Black Desert Online
Shadow Warrior 2
Death Stranding
ARK: Survival Evolved
TES: Skyrim (trochu hodně namodované)

Převážně tedy single ale rád hraji FPSka a MOBA hry.

OS: Win 10/11 preferuji Home. Nemám a určitě budu potřebovat.

Procesor by měl být od intelu a grafika od nvidia. S tím mám jen dobré zkušenosti. S ostatními už tak dobré nemám.

Vodní chlazení? Pokud by se tam dalo tak nějaký set na snadnou údržbu + nářadí (nářadí mimo rozpočet - dokoupí se později).

Tower prosím černý a RBG podsvícení není třeba.

Sestavu si nechám postavit přes CZC nebo ALZU tak je třeba komponenty udržet v jednom obchodu. Sám si to sestavovat radši nebudu.

A jako poslední MIMO ROZPOČET ještě monitor určený k hraní. Tady nemám absolutní tušení v jakých cenách se něco slušného pohybuje.
POZOR ! : Absolutní Amatér.
-Vladimir-
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. bře 2016
Bydliště: SZ od Dačic / jižně od Brna

Re: Herní PC do cca 50.000,-

Příspěvek od -Vladimir- »

Zdravím,
za 49100 cca (tedy skoro 52000 se systémem za 2000 a cenou sestavení 700) by Vaše sestava mohla vypadat nějak takto:
https://www.czc.cz/349137,305099,335638 ... 23253/kody

Vzhledem k tomu, že jste se zmínil, že budete hrát MOBA hry, tak Core i5-12600KF je za ještě rozumný peníze to nej (ty 4 malý jadýrka při dobrém rozvržení úkonů zvládnou zajistit jak síťové připojení, tak i případnou komunikaci do a ze svého PC, tím pádem těch 6 velkých jader se může věnovat čistě hře.

Dal jsem tam RTX 3080, ale pokud nechcete hrát v rozlišení min. 2560x1440 (QHD) a stačí Vám FullHD, místo RTX 3080 volte tu samou edici, ale RTX 3070 (je o 6000 Kč levnější)

Monitory můžu semka nějaký nahodit, ale stopro někdo jiný přijde s lepším (ať už s kvalitnějším panelem, lepším rozsahem podávaných barev (ano, starej dobrej gamut))

QHD https://www.czc.cz/msi-gaming-optix-g27 ... 24/produkt

FullHD https://www.czc.cz/msi-gaming-optix-g25 ... 63/produkt
ignorelist: Stratos (již trvale)
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Herní PC do cca 50.000,-

Příspěvek od python.p »

Tady to máš za 52k

-> https://www.tsbohemia.cz/?cls=ordbasket ... iid=290518

Nutno otevřít v anonymním okně prohlížeče. Furt to nemají opravený lumpové...

Nicméně dá se "ušetřit" na cpu, vzít i5-12600(K/F) případně levnější edici karty, ale podle mého je to škoda.

Další věc je, že nechat takový PC skládat brigádníkem v eshopu mi přijde škoda. Pokud bys měl zájem, můžeme se domluvit na stavbě.

Reference tu: https://www.facebook.com/python.p/reviews/
viewtopic.php?p=9827541&hilit=python#p9827541
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
skaven321
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. zář 2014

Re: Herní PC do cca 50.000,-

Příspěvek od skaven321 »

ja by som pockal mesiac, a mozno isiel do novych Zen4, minimalne sa zmenia ceny
R7 5800X3D, 32GB DDR4 3200Mhz CL14 G.SKILL FlareX@3600MHz, Sapphire RX 7900 XT GAMING 20GB, ASUS MG279
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Herní PC do cca 50.000,-

Příspěvek od python.p »

Ceny se změní minimálně, to máš pravdu. :)

Ale tak když už bude čekat měsíc na Zen4, tak by mohl počkat dva na RTX 4000 ne? :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
skaven321
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. zář 2014

Re: Herní PC do cca 50.000,-

Příspěvek od skaven321 »

python.p píše: stř 3. srp 2022, 15:30 Ceny se změní minimálně, to máš pravdu. :)

Ale tak když už bude čekat měsíc na Zen4, tak by mohl počkat dva na RTX 4000 ne? :)
moze dokupit postupne, preco nie :) naco kupovat stare Aldery, ked moze mat nove Ryzeny?
R7 5800X3D, 32GB DDR4 3200Mhz CL14 G.SKILL FlareX@3600MHz, Sapphire RX 7900 XT GAMING 20GB, ASUS MG279
Isador
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 16. říj 2011

Re: Herní PC do cca 50.000,-

Příspěvek od Isador »

Vladimir děkuji. Mrknu se na to a zkusím si něco zjistit o té sestavě :)

Python.p v košíku schází windows ale i s ním bych se do rozpočtu ještě vešel.
Plus pc bych kupoval až příští měsíc. Tedy září. V druhé polovině zhruba.

Mimochodem oba jste vybrali klasické větráky místo vodního chlazení. Je tak špatné nebo prostě jen drahé (cena/výkon)? Nespolehlivé?
POZOR ! : Absolutní Amatér.
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“