Má smysl M.2 na starou desku?

Vše kolem disků bez pohyblivých částí - SSD, flash, nand, atp.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
MrBogy
Nováček
Nováček
Registrován: 10. dub 2014

Má smysl M.2 na starou desku?

Příspěvek od MrBogy »

Zdravím, mám tuto desku https://www.czc.cz/asus-p7p55d-intel-p55/67214/produkt

Má smysl z hlediska rychlosti pořizovat M.2 adapter třeba https://www.czc.cz/axagon-pcem2-s-radic ... 21/produkt a do to disk? Nebo s klasickým SSD budu mít stejnou rychlost? Jinak vím, že z M.2 nebudu moct bootovat systém.

Díky
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Má smysl M.2 na starou desku?

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Rychlost na M2 bude větší ale poznáš jí v praxi aby jsi to pocentil? Ne.

Btw P55 má na southbridge PCI-E GEN1, ani ne GEN2, to měl až Sandy, tzn ta M2 ti stejně pojede 4x pomaleji. Ihmo nekupuj to. I sata ti pojede napůl žerdi protože deska má jen Sata2. Sorry tohle patří do retra na XP gaming než na cokoliv jiného.
MrBogy
Nováček
Nováček
Registrován: 10. dub 2014

Re: Má smysl M.2 na starou desku?

Příspěvek od MrBogy »

Ok díky. Jako nad upgradem přemýšlím už nějakou dobu, ale když Pc funguje a v hrách mě to neomezuje, tak je mi líto desku s procesorem a ramkama vyhazovat...
Slezman
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. led 2004
Bydliště: u lesa

Re: Má smysl M.2 na starou desku?

Příspěvek od Slezman »

Já jsem na desku s X58 dal 1 TB Samsung V-NAND SSD 860 EVO a tomu komplu to pomohlo značně i přes to, že jinde by ten disk jel úplně jinak.
Dokonce jsem stejným způsobem prodloužil život i důchodci s deskou P5B :-)
Doma: i5-10600K, 32GB RAM, RTX 3060 Ti ********* Chalupa: i7 920, 24GB RAM, RTX 3060 ********* Děti: Q6600, 8 GB RAM, GTX 1050Ti
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Má smysl M.2 na starou desku?

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Tady se bavíme o výměněn SSD za jiné SSD resp zde spíš přidání dalšího SSD. Pokud dotyčný ještě nemá SSD tak samo sebou koupit a to Satové aby se z něj bootovalo. Já jsem tak trochu počítal s tím že dnes už každej bootuje z SSD protože jinak je to utrpení, ale jestli se na ten komp nešahlo těch 13 let co je ta platforma stará, tak tehdy byly SSD pořád ještě tak trochu premium a nedával je tam každej. Největší benefit z SSD je v přístupovce a tam je jedno kolim MB/s to v sekvenčce dá, vždy se to vyplácí. Jen prosimtě nekupuj žádnej Samsung, hlavně ne 870EVO, jsou to poslední rok shity. Crucial MX500 je zdá se OK.
MrBogy
Nováček
Nováček
Registrován: 10. dub 2014

Re: Má smysl M.2 na starou desku?

Příspěvek od MrBogy »

SSD na systém už mám, ale chtěl bych přidat další disk a právě přemýšlím, jestli vzít další SSD nebo M.2
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Má smysl M.2 na starou desku?

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Je to jedno. Rozdíl v praxi nepoznáš, plánuj podle toho co chceš stavět v budoucnosti.
Odpovědět

Zpět na „SSD a flash disky“