Call of Duty®: Modern Warfare 2 + Warzone 2.0

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Call of Duty®: Modern Warfare 2 + Warzone 2.0

Příspěvek od Krteq »

satik píše: pon 31. říj 2022, 08:00 Já to zatím zkoušel asi půl hodiny a kromě toho, že mi to za tu dobu asi 6x crashlo (dvakrát při startu hry, pak pokaždý, když jsem se hrabal v nastavení grafiky a pak při načítání gulagu), jsem si jinak ničeho špatnýho taky nevšim :)
Nepoužívejte poslední nV drivery, pak to nepadá

G3D - Latest NVIDIA drivers cause problems in Call of Duty: Modern Warfare 2
satik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. črc 2015
Bydliště: Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Call of Duty®: Modern Warfare 2 + Warzone 2.0

Příspěvek od satik »

Mám 522.25
GPU MSI RTX 4090 Suprim X CPU AMD Ryzen 9 7950x3D MB ASUS Crosshair HERO, RAM G.Skill Tridentz 64GB @6000MHz CL30
case Fractal Define Torrent PSU Seasonic Prime TX 1600W, M2 SSD Seagate Firecuda 530 2+4TB
monitory Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG periferie Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX 300 VR Valve Index
sajty
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. lis 2020

Re: Call of Duty®: Modern Warfare 2 + Warzone 2.0

Příspěvek od sajty »

Kampaň:
- neuvěřitelně dementní friendly AI. Často střílí po neexistujících nepřátelích a pak naprosto ignorují enemáka, který stojí 2 metry před nimi. Místo střelby začnou pomalu couvat a nebo díky tomu, jak je hra brutálně nascriptovaná pro jednotlivé sekvence, tak nedělají nic a čekají na hráče. Krásně to bylo vidět třeba v misi na lodi s kontejnery.
- naopak nepřátelská AI na vyšší obtížnost je pravý opak. Ne že by byla chytrá, to v žádném případě, ale vybíhá z poza rohu na pre-fire se smrtící přesností a znalostí pozice hráče, kdy není možné nijak reagovat. Na nižší obtížnost to nevadí, ale na veterána to je okamžitá smrt.
- auto savy v nevhodných místech těsně před smrtí, které vedou k restartu celé mise bez možnosti manuálních savů (doufám, že jsem možnost manuálního uložení nepřehlédl)
- zasekávající se nascriptovaná friendly AI, díky které není možné v misi pokračovat. Například navádění Ghost v misi s kamerami.
- náhodné pády

Coop:
- každé spuštění coopu způsobuje reset nastavení tlačítek ovládání
- zabugované achievementy, které se mi odemkly ve chvíli, kdy jsem nesplnil podmínky
- zabugovaný matchmaking, který mě ne jednou hodil do mise samotného

Mulťák:
- ve více lidech v lobby prakticky nemožné si zahrát. Neustále to při matchmakingu někomu v lobby padá a musíme znovu pouštět hru. Tohle trvá klidně 15 nebo 20 minut, než se nám podaří úspěšně skočit do hry.
- a když hra nepadá, tak se zasekává matchmaking. Místo hledání hry to píše jen connecting a je nutné se odpojovat a připojovat do lobby, aby to naskočilo.
- a když už si konečně zahrajeme, náhodně to padá i ve hře
- dementní systém odemykání attachementů, kdy je nutné hrát dalších 20 zbraní, abych si poodemykal, co potřebuju
- zabugované odemykání kamufláží
- náhodné frame dropy
- spawny po smrti přímo před zbraň nepřítele
- aim assist na konzolích trackuje i přes smoke a zdi
- v social hubu často nevidím lidi online a někteří tam pro změnu jsou 2x. Je nutné restartovat hru.
- složité a nepřehledné UI
- chybějící statistiky (obdoba Barracks v předchozím díle)
- chybějící možnost ukládat vlastní blueprinty, takže pokaždé hezky vyklikávat znovu

A pak už jenom drobnosti, jakože při každém spuštění se mi hra přepíná do fullscreen borderless, i když už jsem si 100x nastavoval fullscreen exclusive (kolegovi to zase vždy nastavuje 4k rozlišení, i když hraje na FHD), ale to už v tom množství bugů zapadne. A to jsou jen věci, se kterýma se potýkám já osobně, to vůbec nemluvím o tom, co všechno se objevuje na Redditu. Myslím, že hodnocení těsně nad 50% na Steamu mluví za vše. Pracuju ve vývoji software a hanba by mě fackovalo za toto po klientovi chtít 70€. Za půl roku věřím, že to bude fajn hra, ale teď to je o nervy.
GIGABYTE B650 AORUS PRO AX | Ryzen 7 7800X3D + Noctua NH-D15 chromax.black | SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G | Kingston 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY Beast Black EXPO | Kingston KC3000 NVMe 1TB + ADATA LEGEND 800 NVMe 1TB | MSI MPG A1000G PCIE5 1000W | be quiet! SILENT Base 802 | AOC Q27G2S/EU Gaming + Viewsonic XG2405 | CZC.Gaming Hexblade | ZOWIE S1-C | Razer Blackshark V2 | DXRACER OH/WY103/N
Chief4
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. led 2006
Bydliště: Praha

Re: Call of Duty®: Modern Warfare 2 + Warzone 2.0

Příspěvek od Chief4 »

no za mě zatím kampaň pecka, technické problémy pár by se našlo, dvakrát mi to crashlo, mám odehráno asi 6 hodin, a v misi kde jsem sám ve městě někde v mexiku a musím se tam plížit jak dement tak se bugly nějaké světla a v některých místnostech mě to tak oslňovalo že se to nedalo dohrát a tv osvítila celej byt.. hdr mám na auto ale nějak neběží dle TV (ale to nesouvisí zřejmě s COD ono ani ve win neběží)
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Call of Duty®: Modern Warfare 2 + Warzone 2.0

Příspěvek od python.p »

Tak to mám asi z prdele kliku... Ani jednou mi to nespadlo. A ve squadu jsme jen 3x čekali déle. :)

Satik: Early adopters Issue. :P
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
satik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. črc 2015
Bydliště: Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Call of Duty®: Modern Warfare 2 + Warzone 2.0

Příspěvek od satik »

Trochu jsem si říkal, jestli něco z toho (crash při změně video options) nemůže souviset třeba s poměrem stran monitoru (32:9) :)
GPU MSI RTX 4090 Suprim X CPU AMD Ryzen 9 7950x3D MB ASUS Crosshair HERO, RAM G.Skill Tridentz 64GB @6000MHz CL30
case Fractal Define Torrent PSU Seasonic Prime TX 1600W, M2 SSD Seagate Firecuda 530 2+4TB
monitory Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG periferie Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX 300 VR Valve Index
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: Call of Duty®: Modern Warfare 2 + Warzone 2.0

Příspěvek od heroik »

Je to jako Vanguard a vlastně skoro každý díl CoD těsně po vydání. Zabugované a půlka obsahu chybí :D Hlavně málo map v mp.
BL!zZard
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. pro 2006
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Call of Duty®: Modern Warfare 2 + Warzone 2.0

Příspěvek od BL!zZard »

Warzone 2.0 Launch Trailer | Call of Duty: Warzone 2.0

Vypadá to sakra skvěle. Vychází už za 2 dny.

Jen blbý, že do té doby nestíhám naexpit všechny zbraně :(

Ale stejný den také vyjde do klasiky:

Shoot House Map | Call of Duty: Modern Warfare II

Tady se budou zbraně do Warzonů expit dobře.
AMD RYZEN 7 7800X3D @ PBO2 + ALF II 240 | ASUS TUF GAMING B650-PLUS | GIGABYTE RTX 4080 EAGLE OC 16GB @ 2820/23400MHz | Kingston FURY Beast 32GB (2x16) @ 6000MHz, CL30 | Kingston KC3000 | Corsair HX1000 | be quiet! Pure Base 500 FX | OLED 240 Hz QHD 27" LG Display
HTC Vive Pro 2
https://www.3dmark.com/3dm/101791536 24983 bodů
https://steamcommunity.com/id/johny66cz/
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Call of Duty®: Modern Warfare 2 + Warzone 2.0

Příspěvek od python.p »

Jo to je fajn, ale trošku mě serou s tím, že tě nutí na nejnovější drivery. Jinak hru nespustíš... undy jedny!
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: Call of Duty®: Modern Warfare 2 + Warzone 2.0

Příspěvek od heroik »

Co rikate na ten system expeni zbrani? Chytře to udělali tak, aby lidi co nemají koupené MW si ve Warzone ani neškrtli :D
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Call of Duty®: Modern Warfare 2 + Warzone 2.0

Příspěvek od python.p »

To si nemyslím, podle mě to je udělaný tak aby si každej minimálně na chvilku zkusil i něco jíného. A i tak jsem musel vzít do ruky brokovnici, i když se mi to hnusý...

Spíš třeba SPR mi přijde lepší jak ostaní marksman rifle...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: Call of Duty®: Modern Warfare 2 + Warzone 2.0

Příspěvek od heroik »

Tak né že si neškrtnou hrát se s tím dá, ale ten systém je udělaný tak že aby sis odemkl všechny attachmenty na jakoukoliv zbraň tak musíš vyexpit tak půlku všech zbraní - což ve Warzone bude nemožné pokud tam nechceš strávit půl života.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Call of Duty®: Modern Warfare 2 + Warzone 2.0

Příspěvek od python.p »

Jo takhle, tak to jo. Mám tam něco nahraný a nemám zdaleka vše co bych chtěl... a navíc třeba na Mč mi přijde cajk tak shark fin a hotovo, jinak to má hromadu nevýhod.

BTW: co říkáte na trailer, trochu se mi tam nelíbilo pár BF věcí.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
BL!zZard
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. pro 2006
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Call of Duty®: Modern Warfare 2 + Warzone 2.0

Příspěvek od BL!zZard »

Je to jako u předchozího Warzone, bez koupeného MP je to expení na prd, takže jo, nutěj tě ho koupit. Ale proč ne, zas je rozdíl mezi tím mít hru zdarma nebo za 70 €. Výhoda je tady značná pro platící. A s nějakým dobrým buildem při startu, chudáci free hráči :-D .

Btw padá vám stále hra s novými drivery 526.86 přímo pro tuto hru? Už jsem tu chtěl psát, jak ta hra konečně běhá bez pádů a hned spadla :-D . Padá mi znatelně méně a výkon je snad trochu lepší, hlavně v některých problémých mapách jako ta s vodou, ale není to stále 100%. Je pravda, že mám zaplé vždy 2 monitory a na 2. něco běží. Možná se samotným monitorem to nemusí padat tolik.

Jako fanouška BF mi ty BF věci v traileru nevadí. Když BF nemá BR a BFV BR, který mě hodně bavil, umřel brzo, tak proč to nemít zde.
AMD RYZEN 7 7800X3D @ PBO2 + ALF II 240 | ASUS TUF GAMING B650-PLUS | GIGABYTE RTX 4080 EAGLE OC 16GB @ 2820/23400MHz | Kingston FURY Beast 32GB (2x16) @ 6000MHz, CL30 | Kingston KC3000 | Corsair HX1000 | be quiet! Pure Base 500 FX | OLED 240 Hz QHD 27" LG Display
HTC Vive Pro 2
https://www.3dmark.com/3dm/101791536 24983 bodů
https://steamcommunity.com/id/johny66cz/
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
sajty
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. lis 2020

Re: Call of Duty®: Modern Warfare 2 + Warzone 2.0

Příspěvek od sajty »

Přesně toto se mi stalo. Tvrdil jsem kámošům na Discordu, že už mi to nepadá a do pěti minut to řachlo :D.
GIGABYTE B650 AORUS PRO AX | Ryzen 7 7800X3D + Noctua NH-D15 chromax.black | SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G | Kingston 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY Beast Black EXPO | Kingston KC3000 NVMe 1TB + ADATA LEGEND 800 NVMe 1TB | MSI MPG A1000G PCIE5 1000W | be quiet! SILENT Base 802 | AOC Q27G2S/EU Gaming + Viewsonic XG2405 | CZC.Gaming Hexblade | ZOWIE S1-C | Razer Blackshark V2 | DXRACER OH/WY103/N
logingame
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. kvě 2015

Re: Call of Duty®: Modern Warfare 2 + Warzone 2.0

Příspěvek od logingame »

Hraju MP cca týden, kampaň jsem zatím nedohrál(jsem v Amsterdamu, příběh mě zatím nezaujal abych to dohrál)
Hra
- Velký špatný UI. Hodně nepřehledný! (zkuste najít camo a vyznat se v nich, zlatý předchozí díl) Crosshair ve scopech jsem nenašel, nebo to tam ani není.
- Sem tam se objeví glitch = modrý textury, pomůže až restart hry - dělá to jak mě tak i dvou kamarádům (odlišný GPU AMD vs Nvidia)
- Neukládá se mi nastavení grafiky. Zkoušel jsem všelijaké návody, zatím nefunguje. Za to mám štěstí, že ani jednou mi to nespadlo(522.30)
Zbraně
- Velký mínus je licence zbraně, co jsem dočetl tak dokonce některé firmy nechtěly poskytnout ani za peníze. Pojmenování je pak zmatený a kazí to celkový dojem. Systém grindění zbraně se mi taky nelíbí, ale co nadělám. Je s tím spojený pojmenovaní zbraně bez licence, občas musím hledat jak vocas co to vůbec je. A jak už tady někdo zmínil je to i nevýhoda pro ty, kteří hrají pouze WZ a nemají koupenou hru.
Mapy
- Ohledně map tak se mi osobně nelíbí mapy ve tvaru nudle - úzký, dlouhý např. "Hranice" v domination tam spamujou Javeliny a takový trophy system je k ničemu. Snad přijdou další atraktivní mapy(Shoot House, Sawmill, Crash, Hackney Yard atd... Invasion mod je takový o ničem, mixujete s botama a jejich zabití vám nesčítá killstreak. Občas jsem nenarazil ani na hráče...
mouldy
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 10. črc 2009

Re: Call of Duty®: Modern Warfare 2 + Warzone 2.0

Příspěvek od mouldy »

Už je venku Warzone 2.0? Na netu vidím, že už je to "play free now".
Ryzen 9 7900X@5,8GHz || iCUE H150i RGB PRO XT || ASUS TUF GAMING X670E-PLUS WIFI || Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz CL36@6200 CL30 || Gigabyte RX 7900 XT up to 3,1Ghz/22Ghz 1,02V PTM7950 || Kingston KC3000 2TB || Toshiba 6TB Surveillance S300 || ROG STRIX 1000W GOLD || Be quiet! Silent Base 802 Airflow mode + iCUE || Dell S3422DWG
sajty
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. lis 2020

Re: Call of Duty®: Modern Warfare 2 + Warzone 2.0

Příspěvek od sajty »

Byl 33GB update, už se to zobrazuje v menu, ale hrát to ještě nejde.
GIGABYTE B650 AORUS PRO AX | Ryzen 7 7800X3D + Noctua NH-D15 chromax.black | SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G | Kingston 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY Beast Black EXPO | Kingston KC3000 NVMe 1TB + ADATA LEGEND 800 NVMe 1TB | MSI MPG A1000G PCIE5 1000W | be quiet! SILENT Base 802 | AOC Q27G2S/EU Gaming + Viewsonic XG2405 | CZC.Gaming Hexblade | ZOWIE S1-C | Razer Blackshark V2 | DXRACER OH/WY103/N
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Call of Duty®: Modern Warfare 2 + Warzone 2.0

Příspěvek od python.p »

Dneska od 19h...

Blizz: Mě to spadlo jedno s novejma, ale totálně celej systém - černá obrazovka, pár červených a bilých věci... Ale nahrál jsem tam dejme tomu 20h spadlo to jednou na začátku a teď v neděli.

Jinak good shit, dneska se k tomu nedostanu, ale na zítra velké těšení.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
mouldy
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 10. črc 2009

Re: Call of Duty®: Modern Warfare 2 + Warzone 2.0

Příspěvek od mouldy »

Tak je to hratelné i na steamu, ale stahovalo to jen 20GB, takže kde má být těch 170GB? :D
Ryzen 9 7900X@5,8GHz || iCUE H150i RGB PRO XT || ASUS TUF GAMING X670E-PLUS WIFI || Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz CL36@6200 CL30 || Gigabyte RX 7900 XT up to 3,1Ghz/22Ghz 1,02V PTM7950 || Kingston KC3000 2TB || Toshiba 6TB Surveillance S300 || ROG STRIX 1000W GOLD || Be quiet! Silent Base 802 Airflow mode + iCUE || Dell S3422DWG
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“