Jaké edice karet jsou nejtišší

Cokoli se týká koupě nové grafiky, upgradu starší či porovnání různých typů.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO

Odpovědět
jenik12
Nováček
Nováček
Registrován: 17. říj 2022

Jaké edice karet jsou nejtišší

Příspěvek od jenik12 »

Ahoj,
plánuju po letech koupit nějakou GPU aby mi sloužila chvíli, konečně jsem stár a tlustý a můžu si dovolit i něco lepšího než to nejlevnější.
V merku mám 4080.
Jaké varianty kterého výrobce je dobré sledovat když chci kartu, která bude tichá? Nevím, zda cívky jde zásadně utlumit, ale aspoň co se týče chlazení. Měl jsem kdysi nějakou, která se při běžné práci pořád spínala a vypínala a bylo to otravné.

Díky moc,
Honza
marek16
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2006
Bydliště: Brno

Re: Jaké edice karet jsou nejtišší

Příspěvek od marek16 »

Nemám to podle tichosti, ale viděl jsem nějaký video, kde srovnávali kvalitu, tak možná, že tam zmiňovali i tohle. Samozřejmě je to předchozí generace, ale jako nějaký vodítko by to sloužit mohlo.

https://www.youtube.com/watch?v=N3lfXsa08CY&t=928s
2022-10-17 14_22_51-2020-12-14 17_56_41-Which RTX 3070 to BUY and AVOID! 38 cards compared! Ft. Asus.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Quis custodiet ipsos custodes?
brambora81
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2015
Bydliště: Pardubice

Re: Jaké edice karet jsou nejtišší

Příspěvek od brambora81 »

s pasivnim chlazenim nic tissiho nesezenes
kupco
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. dub 2006
Bydliště: Praha

Re: Jaké edice karet jsou nejtišší

Příspěvek od kupco »

Obvykle byvaju najtichsie Asus TUF / Asus Strix a MSI Gaming Trio / MSI Suprim.

Urcite si ale pozri recenzie po vydani kariet pred tym, nez sa rozhodnes. Skvele porovnania maju na TechPowerUP, viz tato tabulka - https://www.techpowerup.com/review/asus ... oc/37.html

Obrázek
CPU: Intel Core i7-13700K, CPU cooler: Noctua NH-D15S chromax.black, GPU: GAINWARD GeForce RTX 4090 Phantom 24GB, MB: ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI, RAM: Kingston FURY 32GB KIT DDR5 6400MHz CL32, SSD: Crucial P5 Plus 2TB, CASE: Fractal Design Torrent Compact White TG Clear, PSU: ASUS ROG STRIX 1000W GOLD, LCD: ASUS 27" PG279Q, KB: Corsair K70 Cherry Brown, MOUSE: Logitech G502 Proteus Spectrum, NTB: ASUS Zephyrus G14 (RTX2060),
petsild
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. črc 2012
Bydliště: Praha 10

Re: Jaké edice karet jsou nejtišší

Příspěvek od petsild »

Dotaz nezněl ani jak moc hlučný je chladič ofukovaný ventilátory konkrétního výrobce, ale jak se na kartách negativně projevuje jev zvaný Coil whine, vychází z induktoru procházejícím proudem a to způsobuje vibrace a tím nepříjemné kvílení při zátěži.
alienGT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. úno 2007
Bydliště: Opava

Re: Jaké edice karet jsou nejtišší

Příspěvek od alienGT »

Co jsem tak vycetl, Asus je spis na tom horším konci a MSI na tom lepším.
Mel jsem Asus 1080ti a teď mám 3080ku. Obe bzuci tak nějak podobně, ale nepiskaji.
Důležité je trefit dobrý kus, takže vzít 3 karty a nejlepší si nechat. Chápu, že u karty za 50k+ to už může být problém.
7800X3D|Silent Loop 2|ASUS Strix B650E-E|2x32GB 6000CL30|RTX 4090 Gaming OC|FD Meshify 2 XL|RM850i|42" LG C2 120Hz OLED
prihlasjmeno
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. lis 2020

Re: Jaké edice karet jsou nejtišší

Příspěvek od prihlasjmeno »

jenik12 píše: pon 17. říj 2022, 14:19 Ahoj,
plánuju po letech koupit nějakou GPU aby mi sloužila chvíli, konečně jsem stár a tlustý a můžu si dovolit i něco lepšího než to nejlevnější.
V merku mám 4080.
Jaké varianty kterého výrobce je dobré sledovat když chci kartu, která bude tichá? Nevím, zda cívky jde zásadně utlumit, ale aspoň co se týče chlazení. Měl jsem kdysi nějakou, která se při běžné práci pořád spínala a vypínala a bylo to otravné.

Díky moc,
Honza
Měl jsem MSI Gaming Trio a Evga FTW3 Ultra a ani jedna nebyla při hraní slyšet, ani při běžné práci. Pokud jde o "běžnou" práci, je třeba asi vyzkoušet, pro každého je běžné něco jiného.
To neustálé spínání a vypínání mívají ty nejlevnější edice jako Gigabyte Eagle, tu bych ve verzi 4080 rozhodně nebral.
Na práci: Asus ROG Strix GL503V (i5-7300HQ / GTX 1050) ||| Na hraní:
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“