Herní počítat

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
Spells
Nováček
Nováček
Registrován: 28. lis 2016

Herní počítat

Příspěvek od Spells »

Zdravím,
Skládám si nový herní pc nějak jsem to poskládal podle parametrů, porovnávačích atd.. pak jsem čerpal informace i na vašem webu v sekci pc do 30K a nad 50K. U něčeho sem ustoupil, a u něčeho zase ale trošku přidal...

Proto bych Vás moc rád poprosil, zda by jste mi nemohli sdělit, zda by to takhle k sobě šlo, a zda je to jakoby "dobře sestavený"
Složit mechanicky to umím, ale tohle hledání součástek jsem ještě trošku začátečník...
Zdroj bych rád vyměnil z důvodu třeba "úspory energie" :-D
Grafickou kartu bych si zatím rád ponechal do toho nově složeného pc... A možná i ten SSD disk ale v budoucnu bych to rád určitě vyměnil...
Bohužel beden na počítače je opravdu mnoho, že jsem sice vybral tuto: GameMax Revolt ale vůbec si nejsem jist, zda se mi do ní ty součástky vejdou, a zda by se tam vešla stará a případně nová budoucí grafická karta.... Proto kdyby mi poradil někdo "lepší" bednu budu moc rád.

Můj Stary pc: některé součástky staré cca 10-15 let
GPU: Palit Nvidia Geforce GTX 1060 6GB
CPU: AMD FX(tm)-8300. (4,2 Ghz, s AM3+,)
CPU COOLER: SilentiumPC Spartan PRO HE924
RAM: Kingston HyperX Fury Blue 8Gb DDR3 1600.
MB: Asus M5A97_R20
SSD: Apacer AS340 SSD 960 GB
Zdroj: SEASONIC SS-500ET T3 BRONZE 500V

Nový PC co bych chtěl složit:
Zdroj: EVGA 750 GQ Power Supply
Základní deska: ASUS ROG STRIX B550-A GAMING
SSD Disk: Kingston KC3000 NVMe 1TB
Chladič Procesoru: BE QUIET! PURE ROCK 2 FX
Procesor:
AMD Ryzen 7 5700G
AMD Ryzen 5 5600X
AMD Ryzen 5 5600

U toho procesoru vůbec si nejsem jist jaký bych si měl vybrat, jelikož z logiky bych asi bral Ryzen 7 protože je to novější ale z druhé strany, to nemusí být zase tak dobrý jako třeba ten další...A zase si říkám, že když zase skládám pc na x let tak bych neměl nic podcenit...

Proto bych Vás chtěl moc poprosil o nějakou radu, případně třeba vypsání lepších součástek... (samozřejmě ty nové součástky se pohybuji v nějaké cenové rovině, kterou si mohu dovolit...

Předem moc děkuji za jakoukoliv odpověď

S pozdravem

Spells.
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Herní počítat

Příspěvek od Jey »

Chladič bych vzal Arctic Freezer 34 eSports DUO, procesor pokud nechceš AM5 tak 5800X3D nebo 5700X. 5700G? Grafickou kartu už máš. 5600X? Naprostý lowend.
Spells
Nováček
Nováček
Registrován: 28. lis 2016

Re: Herní počítat

Příspěvek od Spells »

Ten Chladič co tam je jsem našel na tomto webu jako doporučený... Procesor tedy jaky bys volil? Grafickou kartu sice mám, ale v budoucnu v řádu cca měsíců bych rád pak přestoupil na jinou, protože si myslím, že mě bude při hrách táhnout dolu...
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Herní počítat

Příspěvek od Jey »

A proč je doporučený? Protože má barevná světýlka? Má 1 fan vs 2 fany u Arcticu a to jsem ještě nezkoumal způsob montáže, zda je potřeba přístup ze zadní strany základní desky. Arctic má nejjednodušší montáž. Procesor jsem ti výše napsal jaký ano a jaký ne. Přesný model bych samozřejmě zvolil podle finančních možností.
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Herní počítat

Příspěvek od mlrs »

jak dlouho to ma cely vydrzet a jakou novou grafikubudes kupovat?
Teoreticky i ten zdroj jde vybrat podle toho, co tam bude za grafiku - 750W je pomerne dost.

Procesor zalezi, zda chces usetrit nebo mit vic jader do budoucna popr. i tu 3Dcache v podobe 5800X3D.
Ja jsem vzal R5 5600 a jsem zcela spokojeny v kombinaci s RTX 3070 je to tak akorat pro 1440p a za 3700kc je to parada.

Treba 5700X ma vic jader - zalezi, jak je dokazes vyuzit - aktualne ve hrach je na tom uplne stejne jako 5600.
Samozrejme ten 5800X3D je jina liga - ale fakt zalezi, co za kartu k tomu celemu hodis - jestli RTX 3060, tak bohate staci R5 5600, pokud ja nevim RTX 3080 a lepsi, tak by to malem chtelo ten 5800X3D.
Ryzen 5 5600 + Wraith Prism RGB, RTX 3070 EAGLE 8G, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 2,25TB SSD, 1TB HDD, Seasonic Focus GX 650, Xigmatek Asgard, Dell U3023E
PC2: Intel NUC 11 Performance Lite, Core i5-1135G7, Iris Xe, 32GB RAM DDR4 3200MHz, 1TB Samsung 970 EVO PLUS + Xbox Series X
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Herní počítat

Příspěvek od Jey »

Teď šly procesory s cenami poměrně hodně dolů, viz dnešní články o novinkách na internetu. 5800X3D za 9k, 5700X za 6k, 5600 za 3,5k, nebo bazar 3700X za 4,5k.

Záleží na využití počítače, jestli těch 8 jader bude potřeba. Pokud ano, tak jestli na MMORPG, tak 5800X3D. Jinak 5700X nebo 3700X podle ceny. Nejlevnější 5600.
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“