ROG CROSSHAIR formula problém DOCP profilu Prosím pomoc

Základní desky firmy Asus a firmy MSI.

Moderátor: Eddward

Odpovědět
Rediax
Nováček
Nováček
Registrován: 06. lis 2011

ROG CROSSHAIR formula problém DOCP profilu Prosím pomoc

Příspěvek od Rediax »

Ahoj,
mám takový problém při použití DOCP(XMP) profilu mých RAM pamětí. Když nechám defaultní nastavení BIOSU bez použití DOCP(XMP) profilu moje paměti jsou na 2133Mhz. PC bootuje jako střela nahned, není žádný problém. Když ale použiji nastavený profil časování a taktu z profilu a uložím nastavení (použiji DOCP profil), bootuju v pohodě, projedu mem testy a jiný sračky, všechno ok, stabilní. Dám restart nebo jen vypnu PC, zapnu a hodí to na desce chybu - code 22 detect HDD a nenajede nic. Dám restart a hned v pohodě to nabootuje i s profilem DOCP. Po každém restartu nebo i vypnutí, musím dát ještě jeden restart abych bootnul s nastavením na CL16 3200Mhz. Chápal bych kdyby to nenajelo vůbec, ale že to po restartu jde v pohodě mi přijde divný.

O chybě sem nic nenašel, flashnul sem aktuální BIOS a všechno a nic. Zruším nastavení do defaultu a tohle to nedělá. Kde může být problém ? Mám zkoušet jinou voltáž SOC ? Nic jiného přetaktované není.

Sestava:
AMD Ryzen 9 3900X
ROG Crosshair VIII Formula AMD X570
Operační paměť: 2 sady Corsair 16GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Dominator Platinum PC4-25600, CL16-18-18-36, napětí 1.35V, XMP 2.0
ASUS ROG STRIX RX 580 GAMING TOP 8GB
Zdroj ROG THOR 850W Platinum
Chladič ASUS ROG RYUJIN 360, 3x120mm
Bedna Collermaser Cosmos
WD 1x 1TB HDD 1x 640GB HDD
1x Kingston SSD 120gb
NVMe (PCIe 4x 16.0 GT/s) GIGABYTE GP-AG41TB (zde je nainstalován Win 11 pro verze 22H2 origoš samozřejmě)
Obrázek
freeobrazky
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: ROG CROSSHAIR formula problém DOCP profilu Prosím pomoc

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Než začnem, máš paměti ve správnejch slotech? Musej bejt v tom vzdálenějšim v z páru. Ala směrem od CPU to má bejt prázdnej, RAM, prázdnej, RAM.

Pokud to tak je, tak bych zkusil neaktivovat DOCP ale jen se jím nechat inspirovat a nastavit paměti manuálně tak jak jsou v DOCP, nezapomeň na 1,35v voltáž. Zajímalo by mě jestli to tak bude fungovat či se bude problém opakovat.
Rediax
Nováček
Nováček
Registrován: 06. lis 2011

Re: ROG CROSSHAIR formula problém DOCP profilu Prosím pomoc

Příspěvek od Rediax »

DOC_ZENITH píše: úte 8. lis 2022, 21:49 Než začnem, máš paměti ve správnejch slotech? Musej bejt v tom vzdálenějšim v z páru. Ala směrem od CPU to má bejt prázdnej, RAM, prázdnej, RAM.

Pokud to tak je, tak bych zkusil neaktivovat DOCP ale jen se jím nechat inspirovat a nastavit paměti manuálně tak jak jsou v DOCP, nezapomeň na 1,35v voltáž. Zajímalo by mě jestli to tak bude fungovat či se bude problém opakovat.
Mám plné všechny 4 sloty. Všechny RAM jsou stejné 4x 8GB bral jsem dvakrát kit 2x8gb. Aby nebyl problém. No zatím se hrabu v biosu, zkouším mírně poupravit voltáž a override. Jinak už nevím co s tím. Můžu zkusit nastavit časování ručně, ale v podstatě to bude stejné jako ten profil.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: ROG CROSSHAIR formula problém DOCP profilu Prosím pomoc

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ano ale možná to bude nabíhat hned napoprvé.

To co se ti děje zní jak 2 možnosti.

1. Chyba memory trainingu. Tomu by se dalo pomoci kdyby jsi vpynul fastboot a MCR fastboot a všude dal full init.
2. Takzvanej studennej start, ala komponenty jsou unstable prvních pár vteřin než se zahřejou. Tohle by byl fail. a byla by to vada desky nebo RAM.
Rediax
Nováček
Nováček
Registrován: 06. lis 2011

Re: ROG CROSSHAIR formula problém DOCP profilu Prosím pomoc

Příspěvek od Rediax »

DOC_ZENITH píše: úte 8. lis 2022, 22:32 Ano ale možná to bude nabíhat hned napoprvé.

To co se ti děje zní jak 2 možnosti.

1. Chyba memory trainingu. Tomu by se dalo pomoci kdyby jsi vpynul fastboot a MCR fastboot a všude dal full init.
2. Takzvanej studennej start, ala komponenty jsou unstable prvních pár vteřin než se zahřejou. Tohle by byl fail. a byla by to vada desky nebo RAM.
Zkusím vypnout fastboot, jdu to zkusit.
Rediax
Nováček
Nováček
Registrován: 06. lis 2011

Re: ROG CROSSHAIR formula problém DOCP profilu Prosím pomoc

Příspěvek od Rediax »

Tak bohužel ani to nezabralo.
Odpovědět

Zpět na „Asus a MSI“