downgrade aplikace na Android 12/Zenfone 8

Mobilní telefony, PDA a MDA zařízení.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
Hirogen
Nováček
Nováček
Registrován: 12. led 2010

downgrade aplikace na Android 12/Zenfone 8

Příspěvek od Hirogen »

Dobrý den,
nejradši bych si nafackoval.
Nainstaloval jsem si nejposlednější verzi Galerie odsud https://www.apkmirror.com/apk/zenui-asu ... ter-inc-2/
verze 3.3.0.73
Samozřejmě, že po spuštění aplikace spadne.
Po rozkliknutí ve správci aplikací, nejde odinstalovat. Tlačítko deaktivovat je zamlžené. V minulosti šlo (Zenfone 3 / An6) deaktivovat aplikaci s tím, že se mě systém zeptal, jestli jí chci nahradit původní verzí. Dal jse mano a šlo to.
Nyní mám jen nefunkční Galerii s nemožností odinstalovat.
Zkusil jsem návod zde: https://cs.gadget-info.com/56726-how-to ... g-any-data
Nicméně po zadání příkazu přes Shell mi hlásí chybu, že ADB je nesprávný příkaz. Zvláštní je, že příkaz v CMD/jako správce ale funguje. Ten první proběhne (nakopírovat to ale mohu i v průzkumníku...). Druhý příkaz mi vypíše:

avc: denied { read } for scontext=u:r:system_server:s0 tcontext=u:object_r:fuse:s0 tclass=file permissive=0
System server has no access to read file context u:object_r:fuse:s0 (from path /sdcard/sw/gal.apk, context u:r:system_server:s0)
Error: Unable to open file: /sdcard/sw/gal.apk
Consider using a file under /data/local/tmp/
Error: Can't open file: /sdcard/sw/gal.apk

cesta sdcard/sw/gal.apk je správná. gal.apk jsem pojmenoval pro zjednodušení. Nakopírování do této cesty proběhlo.
Poraďte mi prosím, jak downgrade aplikace Galerie.
Děkuji moc.
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: downgrade aplikace na Android 12/Zenfone 8

Příspěvek od zsdx »

Asi nechces slyset, ze Asus ma na svem webu ke stazeni firmware (coz je o trochu vic, nez tovarni nastaveni), ze?

Sam vidis, denied read - zkontroluj prava ke karte v telefonu nebo zkus ten soubor dat do jim zminovane cesty.
Hirogen
Nováček
Nováček
Registrován: 12. led 2010

Re: downgrade aplikace na Android 12/Zenfone 8

Příspěvek od Hirogen »

Proč bych neměl chtít slyšet?
Má-li to být ironie, asi nechceš slyšet, že jsem tento fw před 14ti dny nahrál, žejo?
Ale konec ironie. S tou Galerií to byla vysloveně moje blbost.
Na druhou stranu zjišťuji, že pokud doma večer přes USB vycucnu fotky a zformátuji, zabere mi to ve finále míň času, než řešit jak to odebrat a provést downgrade aplikace.
**************
Cesta - on to dává do hlavního adresáře. To jsem zkoušel. Podle mně musí být ROOT system, proto to hlásí chybu. On ale píše, že ne.
Hirogen
Nováček
Nováček
Registrován: 12. led 2010

Re: downgrade aplikace na Android 12/Zenfone 8

Příspěvek od Hirogen »

Vyřešeno,
provedl jsem místní zálohu a zformátoval. Ono to neuškodí čas od času udělat :-)
Odpovědět

Zpět na „Mobilní telefony a PDA/MDA“