BIOS ASUS NTB

Doporučení, výběry, názory a řešení problémů s notebooky, UMPC, deskbooky, apod.

Moderátor: Don

Odpovědět
bigbalu
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 18. bře 2004
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

BIOS ASUS NTB

Příspěvek od bigbalu »

Zdravím,

jdu si k vám pro rozumnou radu

mám tento NTB : Asus X571GT-HN1058

chvilku jsem ho nepoužíval a syn mi omylem nastavil heslo v biosu a pochopitelně se teď neví jaké

je nějaká šance na odblokování? případně zabývá se tímto někdo z okolí Opavy?

děkuji za rozumné odpovědi
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: BIOS ASUS NTB

Příspěvek od Shaquille »

nalogujes se do windows a zmen datum na 2001/01/02
zkus pri spusteni pocitace, kdyz davas F2 nebo ESC pro vstup do biosu, jakmile vyskoci hlaska pozadujici heslo zmacknout Alt + R. Mel by se objevit pozadavek na security code, zkus ALAA4ABA
pripadne zkus datum 2011/23/11 a A1AAABBA

Pokud je to heslo pro spusteni notebooku, tak jedine clear cmos. Nektere stroje maji baterku, u nekterych je treba pajet...
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
bigbalu
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 18. bře 2004
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: BIOS ASUS NTB

Příspěvek od bigbalu »

ok, vyzkouším, moc děkuji
bigbalu
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 18. bře 2004
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: BIOS ASUS NTB

Příspěvek od bigbalu »

bohužel se nikam nenaloguju, heslo to po mě chce ihned po zapnutí NTB. ani do biosu jako takového se neumím dostat

má někdo s tímto zkušenosti? někde v okolí Opavy, Ostravy? potřeboval bych odblokovat NTB, data na disku pro mě nejsou podstatná, stejně bych naistaloval nový WIN
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: BIOS ASUS NTB

Příspěvek od Shaquille »

Pokud je to heslo pro spusteni notebooku, tak jedine clear cmos. Nektere stroje maji baterku, u nekterych je treba pajet...
Muzes zkusit vytahnout baterku a tim resetovat Bios https://youtu.be/-LzCvXbvM08
Ale primo v popisu toho videa je:
This doesn't help to erase or clear BIOS password. It's need for fix problem with failure data and time settings, also in cases where laptop freezes on the initial screen.
Pokud je heslo ulozene v TPM chipu, tak jedine jeho prepis - to uz se spise vyplati poridit novy notebook...
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Odpovědět

Zpět na „Notebooky a netbooky“