Izolace vibrací od HDD.

Cokoli okolo skříní, jejich výběru, doporučení a problémů. Úpravy se řeší v sekci Casemodding.

Moderátor: L4mka

Odpovědět
Fox_25
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. lis 2008

Izolace vibrací od HDD.

Příspěvek od Fox_25 »

Ahoj,
mám tři 7200rpm disky(Hitachi Ultrastar A7K2000) uložené v koši, nejsou přišrubované, nýbrž v místech pro šuplík jsou natažené dráty na kterých jsou položené. Koš je uložen na houbičce na nádobí, nahoře zajištěn proti pohybu dvěma kousky houbičky a nikde se nedotýká skříně. Celá skříň(fractal design r4) je položená na hrubších houbičkách na nádobí a je na velkém stole z masivu.

Bohužel, ani tohle všechno nedovede zabránit přenosu vibrací do stolu, pořád je to trochu slyšet, záleží na tom jak si která houbička za čas „sedne“. Na skříň kvůli tomu nemůžu dát ani bočnice protože ty i přes izolační materiál na bocích velmi ochotně rezonují a disky nejsou bohužel v úplné rovině a už vůbec ne pevně přišroubované jak káže instalační předpis. Nicméně i tak jsou po více než 50tis. hodinách v pořádku.

Má cenu zkoušet gumové O kroužky a nebo odhmotňovací nožky na skříň a koš s disky? Sice mám v plánu nahradit je disky Seagate Ironwolf, ale na to teď nejsou finance a mě došli nápady a trpělivost to dokola řešit.
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Izolace vibrací od HDD.

Příspěvek od Alfajk »

ja postavil case na dvojitou vrstvu ustrizeneho koberce a vibrace zmizeli, a to se tam toci 3 plotny
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Odpovědět

Zpět na „Počítačové skříně“