Rada s nakupom MB+CPU+RAM do 30k

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
Spirit
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. srp 2004
Bydliště: Brno

Rada s nakupom MB+CPU+RAM do 30k

Příspěvek od Spirit »

Ahojte,

kolega sa rozhodol pre upgrade a chcel by obcerstvit zakladne kombo PC - CPU, zakladovku a pamate. Procesor si viac menej uz vybral, chcel by 7900X, ostava mu vybrat adekvatnu dosku a RAM, oboje spolu do cca 16 tisic. Naroky na zakladovku nema nijak specialne, asi by to akurat nemusela byt nejaka fakt lacna a nekvalitna fosna. RAM by mu mali stacit 32GB. Poradite nieco vyvazene? Diky predom za kazdu radu.
Spirit
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. srp 2004
Bydliště: Brno

Re: Rada s nakupom MB+CPU+RAM do 30k

Příspěvek od Spirit »

Nikto ziaden napad? :( TIe dosky su strasna tragedia.. B650 asi nikto nechce, B650E stoji to iste, co X670E vlastne a X670 mi nebereha hlava, k comu je vobec takto pazravy, 14W srac k dobru, ked je k tomu pomaly este horsi, nez B650E... Existuje vobec rozumna doska do 5k, skladom, k tejto zostave? Lebo davat do bezneho, domaceho, herneho kompu viac, nez 9 tisic za dosku, mi pride docela uchylne.. :?
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Rada s nakupom MB+CPU+RAM do 30k

Příspěvek od Thellwin »

Ne, s deskama je to tragédie. Na druhou stranu, pokud je ochotný dát 16k za MB + RAM tak se v pohodě vejde.
Goldnoob team proud member!
Spirit
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. srp 2004
Bydliště: Brno

Re: Rada s nakupom MB+CPU+RAM do 30k

Příspěvek od Spirit »

Nuz otazka ale znie, jaku dosku a pamate zvolit. Priznam sa, ze nemam moc prehled u DDR5 a tie dosky som sa dival, ale cenovo sialenstvo. I tak ak by ste mi dali nejaky hint, tak budem zan rad. :)
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Rada s nakupom MB+CPU+RAM do 30k

Příspěvek od Thellwin »

Tak třeba já jsem nakonec u neuskutečněného upgradu z tohoto tématu - viewtopic.php?t=295192 zvolil následující

Asus ROG Strix B650-A Gaming Wi-Fi - https://www.alza.cz/asus-rog-strix-b650 ... 456366.htm a paměti Kingston - https://www.czc.cz/kingston-fury-beast- ... 90/produkt

Ta deska by mě stála o litr méň než je ta cena na Alze a paměti o cca 200,- méně než teď stojí na CZC.

Pokud má rozpočet 16k, tak může zvolit lepší desku případně paměti. V tématu, kde jsem řešil desku, byly doporučovány Strix B650E-E nebo B650E-F pokud chce mít technologicky rezervu (PCIe 5 pro M.2 disk i GK).
Goldnoob team proud member!
Spirit
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. srp 2004
Bydliště: Brno

Re: Rada s nakupom MB+CPU+RAM do 30k

Příspěvek od Spirit »

Diky Thellwine moc, predam info ;)
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“