USB Nabíjení, USB Ethernet hub a pročc to nejde

Vše ostatní - tiskárny, skenery, zdroje, klávesnice, myši, herní zařízení, skříně a další.

Moderátor: L4mka

Odpovědět
Teapack314
Nováček
Nováček
Registrován: 10. pro 2022

USB Nabíjení, USB Ethernet hub a pročc to nejde

Příspěvek od Teapack314 »

Ahoj, jsem tu nový, dávám raději do Ostatní HW i když by to možná obstálo i v sítích, modemech atd.. Mám takovou dvojotázku pro někoho, kdo víc rozumí rozhraní USB.

O co mi ve finále jde:

Několik android telefonů co připojení přes ethernet adaptér podporují by mělo být online 24/7. Tedy chci je přes USB jak nabíjet, tak je držet na síti.

Koupil jsem si tyhle dvě zařízení.
Obrázek

Vezmem to zařízení vpravo, které samo o sobě vlastně funguje dobře. Z přední strany zapojím UTP do RJ-45, vedle je USB-C-male do kterého bodnu nabíječku (podporuje až 60W nabíjení) a výstup (taky USB-C) bodnu do telefonu. Ten se v tu chvíli nabíjí a je na síti. Supr.

Nj. jenže 10 telefonů by takhle chtělo 10 těhlech zařízení (tj 690,- za jedno, plus 10 nabíječek, 10 UTP kabelů a nějaký switch/router, což už je raketa)

Moje otázka zní, z principu jakým USB a síťové prvky fungují, je možné na výstup (USB-C) nabodnout nějaký USB hub a rozdělit tak napájení a ethernet až za tímto zařízením???

Protože mě to prostě nefunguje. A teď tedy podotázka, kde nebudeme řešit ethernet, ale jen nabíjení. Mám další konektory/redukce. Zajímá mě, proč jedno zapojení funguje a druhé ne, když by podle mě také mělo.

ZAPOJENÍ 1 - ADAPTÉR = KABEL USB-A / USB-C male = REDUKCE USB-C female / USB-A male = REDUKCE USB-A female / USB-A female = KABEL USB-A / USB-C male = můj ETHERNET ADAPTÉR == TELEFON SE NABÍJÍ

ZAPOJENÍ 2 - ADAPTÉR = KABEL USB-A / USB-C male = můj ETHERNET ADAPTÉR = REDUKCE USB-C female / USB-A male = REDUKCE USB-A female / USB-A female = KABEL USB-A / USB-C male == TELEFON SE NENABÍJÍ

Proč sakra? První příklad dokazuje, že všechny konektory, kabely a redukce jsou v pohodě a proud přenášejí. ale když ty samé věci zapojím až za ten ethernetový adaptér, už nefunguje ani nabíjení... Má někdo vysvětlení??
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: USB Nabíjení, USB Ethernet hub a pročc to nejde

Příspěvek od Natural »

Na sběrnici může být jen jeden hostitel.
Takže buď 10 adaptérů, nebo nějaký rpi nebo něco podobného jako prostředníka. Nebo bezdrát.
Teapack314
Nováček
Nováček
Registrován: 10. pro 2022

Re: USB Nabíjení, USB Ethernet hub a pročc to nejde

Příspěvek od Teapack314 »

Natural píše: ned 11. pro 2022, 20:59 nějaký rpi nebo něco podobného jako prostředníka.
Myslíš raspberry pi?? Můžeš to rozvést? Mám Odroid, taky jednodeskový počítač..
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: USB Nabíjení, USB Ethernet hub a pročc to nejde

Příspěvek od Natural »

Tak jak jsem to napsal, udělat z něj hostitele.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hardware“