Sony KD-55XH9096 a restartyTV, proc?

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
Ripper6
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2010

Sony KD-55XH9096 a restartyTV, proc?

Příspěvek od Ripper6 »

Mam uz asi rok tuto televizi Sony KD-55XH9096. Byla uvedena jako pomerne kvalitni.
Prislo i par updatu, povoleni VRR na hry.
TV pouzivam pouze pres HDMI a to ze je tam pripojeno PC. Nekdy to asi po mesici samo udelalo restart.
Rikam asi kvuli pameti, mozna to tak vynucuje.
Jeste tam mam receiver Onkyo, tedy preposilani zvuku do AVR systemu a konzoli PS5.

Nove jsem tam pak dal Netflix, tedy pres to tlacitko, jen zapnuti a bezi. Je tam ta Netflix appka.
Pri koukani na Netflix, nekdy po delsi dobe a nekdy driv proste to zamrzne a sup restart :-l
Potom to treba vydrzi rekneme na jeden film a zase restart. Pak delsi dobu klid.
Mel jsem puvodne za to, ze appka musi byt radne ukoncena, takze ovladacem vzdy dam ukoncit. Ani to ale nepomuze.
Pripojene je to pres LAN kabel.
Kdyz jsem mel to driv pres wi-fi tak to nedelalo a zacalo to delat, kdyz jsem mel poskozeny router a umrela wi-fi.
Je mozne ze by na to mohl mit vliv treba xdsl internet?
Cim toto je zpusobeno?
Ma nekdo zkusenost ze se mu takto restartuje TV? Televizi jinak neprijmam, takze na normalnim prijmu to nemam jak vyzkouset.
Pouze PC, konzole a Netflix. Nejvetsi problem je ten Netflix.
pozn. ani Zidoo Z10 Pro nevadi.
Win 11, AMD 7950x3D, SSD M.2 Seagate FireCuda 530 4TB, 2x SSD SATA Crucial 4TB, 2x HDD Toshiba ent MG09 18TB. MB Asus ROG CROSSHAIR X670E HERO, RAM G.Skill Trident Z5 Neo 64GB 6000Mhz (AMD Expo), GPU Gigabyte RTX 4090 OC 24G, Case Fractal Design Meshify 2 XL, MSI zdroj MEG Ai1300P PCIE5 1300W, BDXL VERBATIM UHD 4K USB BD-RW. Monitor Sony Bravia 65x95L (Dolby Vision), Sound PC Onkyo HT-S7805 (Atmos,DTS X)
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Re: Sony KD-55XH9096 a restartyTV, proc?

Příspěvek od Mr.Nigga »

Nemá to nějaký factory reset? Jinak bych ji reklamoval, náhodné restarty nejsou normální ať už jsi na wifi, LAN, přes HDMI nebo cokoliv jiného
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
Ripper6
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2010

Re: Sony KD-55XH9096 a restartyTV, proc?

Příspěvek od Ripper6 »

Mr.Nigga: prave je to divny. Factory reset ma, ale ten jsem zatim neudelal po update firmwaru. Proste jsem to nechal vzdy online nahrat, restart TV to samo ze jo a dost. Muze to byt i tim kdovi. Reklamovat se me to fakt nechce, je to moc velky, nemam uz ani krabici a museli by nejlip proto prijet z nejakeho servisu.
Win 11, AMD 7950x3D, SSD M.2 Seagate FireCuda 530 4TB, 2x SSD SATA Crucial 4TB, 2x HDD Toshiba ent MG09 18TB. MB Asus ROG CROSSHAIR X670E HERO, RAM G.Skill Trident Z5 Neo 64GB 6000Mhz (AMD Expo), GPU Gigabyte RTX 4090 OC 24G, Case Fractal Design Meshify 2 XL, MSI zdroj MEG Ai1300P PCIE5 1300W, BDXL VERBATIM UHD 4K USB BD-RW. Monitor Sony Bravia 65x95L (Dolby Vision), Sound PC Onkyo HT-S7805 (Atmos,DTS X)
smile4me
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. říj 2003
Bydliště: Orlová (Ostrava)

Re: Sony KD-55XH9096 a restartyTV, proc?

Příspěvek od smile4me »

Co jsem se tak koukal, tak tento problém asi nemáš sám.
Tady

https://community.sony.pl/t5/android-tv ... -p/3882243

to řeší od září Poláci, psali na netflix, na sony, jeden tam píše, že byla v TV měněna i nějaká deska s elektronikou a zatím nikdo na nic nepřišel.

Sony radilo vypnout interaktivní televizi Samba, ale ani to nepomohlo.

A co toto?
https://www.youtube.com/watch?v=W0cMJ6U ... nel=Arthur
Case:Nanoxia Deep Silence 4, Zdroj:Seasonic S12II-620, MB:Asus Z97M - Plus, CPU:Intel Core i5-4690K, Paměti:Crucial 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 Ballistix Sport , VGA:MSI R9 390 GAMING 8G, HDD:SSD Crucial M500 120GB, Toshiba P300 1TB, Mechanika:ASUS DRW-24F1ST, Monitor:Philips 246E7QDSW, Repro:Bose Companion 2 Series II
Ripper6
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2010

Re: Sony KD-55XH9096 a restartyTV, proc?

Příspěvek od Ripper6 »

smile4me: ty jo moc ti diky, jak budu mit ted cas hned toto zkusim. Jak tam ctu na tom youtube (stihl jsem projit jen YT komenty), tak je to dost pruser. Puvodni stary firmware ten prvni to nedelal, takze to radeji se vzdam VRR, ktere stejne u PS5 nezapinam, ale u PC byse mi mohlo hodit vic.
Tedy pokud by vubec slo zpet nahrat stary firmware klasickym updatem z flasky? :(
Neumim si predstavit, ze to nekdo pouziva jeste jako klasickou televizi na bezne porady Nova, Prima, to musej mit ty lidi radost.
Mam ji jeste v zaruce u Electroworld ale jen do 27.01.2023 :( Takze reseni by pak bylo v nejkrajnejsim pripade ji proste reklamovat a pozadovat nejlip vraceni penez. Nastesti tehdy jsem tam mel slusnou slevu, takze jsem za ni tolik nedal.
Stvou me tyto nedodelky, co se prodavaj za celkem vysoke penize a jeste jsou stare, chybi tomu porty napr HDMI 2.1, setri se na zonach podsviceni, pak jeste to ma sliby ze bude VRR a ze to jako zatim neni a pak rok nic... a kdyz uz to tedy je tak zase to podelaj takto achjooo.

Ja ji bral kvuli Dolby Vision, eARC preposilani Atmos zvuku a potrebuju to pro PC. Jiny znacky maj taky dobre TV, ale je tam moda OLED a OLED kvuli PC se chci vyhnout :(
pozn. neslo tak ani o cenu, ale ani nic drazsiho neslo koupit co by melo za ty prachy nekde 50, 80tisic uz vsechny HDMI 2.1 porty, umelo to eARC s Atmos a melo to i Dolby Vision.
Win 11, AMD 7950x3D, SSD M.2 Seagate FireCuda 530 4TB, 2x SSD SATA Crucial 4TB, 2x HDD Toshiba ent MG09 18TB. MB Asus ROG CROSSHAIR X670E HERO, RAM G.Skill Trident Z5 Neo 64GB 6000Mhz (AMD Expo), GPU Gigabyte RTX 4090 OC 24G, Case Fractal Design Meshify 2 XL, MSI zdroj MEG Ai1300P PCIE5 1300W, BDXL VERBATIM UHD 4K USB BD-RW. Monitor Sony Bravia 65x95L (Dolby Vision), Sound PC Onkyo HT-S7805 (Atmos,DTS X)
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“