Divné pípání desky, je na odpis?

Vše týkající se základních desek. Od problémů, výběru, informací, BIOSů, ovladačů a další.

Moderátoři: Eddward, PKBO

Odpovědět
filip2142
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. dub 2010
Bydliště: Český Těšín (Karviná, Ostrava)
Kontaktovat uživatele:

Divné pípání desky, je na odpis?

Příspěvek od filip2142 »

Zdravím všechny,

potřeboval bych po Vás zkušenějších menší radu. Mám PC z roku 2013:
CPU: i7 2700K
MB: GA-Z77X-UD5H (https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA ... -rev-10#ov)
RAM: 4x4 GB 1600 MHz, 1.50V, CL9
...
Chtěl jsem udělat upgrade a narvat tam do dvou slotů 2x8GB moduly Kingston HyperX black 1600MHz CL10, nějak to nešlo (už přesně nevím jak to pípalo), začalo to fungovat při variantě podle slotů od CPU: 4GB module, prázdný slot, a poté 2x8GB moduly Blacky. Systém W7 Ultimate 64 bit mi ukazoval 20 GB paměti, ale využitelných jen 15.9 GB, což mi přišlo divné. Řešil jsem to, avšak po restartu nic. Deska pípá asi 10x pomalu a hned potom rychleji jakoby do rytmu, nikde jsem tuto kombinaci nenašel. Zkusím zde přiložit nahrávku. Poté jsem zkoušel reset na desce nic... vyměnit baterku od CMOS také nic. Ještě jsem nezkoušel zapnout PC bez baterky, tak můžu vyzkoušet, nic moc mě nenapadá.

Zvuková nahrávka: https://www.uschovna.cz/zasilka/FSV6V7N ... DJVRCKP8YK

Vím, je to starý PC, ale mám tam důležité věci a rád bych ho ještě užil, popř. v nejzazším případě koupil adkvátní desku, pokud by někdo nabízel.

Děkuji moc všem za rady! Už si s tím nevím rady, Filip.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Divné pípání desky, je na odpis?

Příspěvek od Shaquille »

dej od CPU - prazdny - 8GB - prazdny - 8GB
to vyuziti pameti muze byt HW se sdilenou pameti, obvykle to byva GPU v procaku. Melo by se dat nastavit pres Intel ovladac GPU, ale 4GB je docela dost, jestli se nepletu, tak HD 3000 umi max 1,7GB... Jeste to muze byt rezim spanku, ktery si taky (pravdepodobne) dedikuje nejakou RAM pamet.
Ultimate edice - to mas na 99% nejakou piratskou verzi, je mozne, ze to je jen zkriplena edice Home Premium, ktera umi adresovat jen 16GB.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
filip2142
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. dub 2010
Bydliště: Český Těšín (Karviná, Ostrava)
Kontaktovat uživatele:

Re: Divné pípání desky, je na odpis?

Příspěvek od filip2142 »

Díky!, zkusím až přijdu z práce. Win byl od začátku origo (z origo DVD), otázka je, zda jsem tam nedával loader, protože se mi při reinstalaci nechtělo zdlouhavě WIN ověřovat.
Odpovědět

Zpět na „Základní desky“