Zpomalení notebooku na HW úrovni?

Doporučení, výběry, názory a řešení problémů s notebooky, UMPC, deskbooky, apod.

Moderátor: Don

Odpovědět
gully
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 06. pro 2005

Zpomalení notebooku na HW úrovni?

Příspěvek od gully »

Ahoj všem,

chtěl bych poradit, jak postupovat při hledání problému u notebooku HP ProBook 6560b, který se "z ničeho nic" zpomalil. Nepomohla ani reinstalace OS Win 10 Pro. Už samotná instalace z USB probíhala neskutečně pomalu a během ní došlo ke dvěma problémům/chybám:
  1. oobekeyboard error
  2. oobesettingsmultipage error
Oba problémy jsem s pomocí internetu tak nějak vyřešil a OS nakonec nainstaloval, avšak je neskutečně zabržděnej a např. jenom odezva kliku na tlačítko Start trvá někdy až 5 vteřin, než se pomalu vysune nabídka.

Video ukázka:
https://www.veed.io/download/9c735bdd-d ... f1b3a0cabc

Proto se chci zeptat, jak postupovat (pokud to má teda vůbec smysl) při hledání zakopanýho psa?

Paramtery notebooku:

Obrázek
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Re: Zpomalení notebooku na HW úrovni?

Příspěvek od Mr.Nigga »

Buď se přehřívá a tím pádem throttluje CPU, ale spíš bych tipoval že umírá disk. To má ještě klasickou plotnu, ne?
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
gully
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 06. pro 2005

Re: Zpomalení notebooku na HW úrovni?

Příspěvek od gully »

Jj, je to tak. Mám tady volny jedno jety ale dobry SSD, tak to zkusím přehodit a pokud to zvládnu :-), dám vědět.
Moc dík!
gully
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 06. pro 2005

Re: Zpomalení notebooku na HW úrovni?

Příspěvek od gully »

Takže se ozývám, abych zkonstatoval, že je vše OK. Skutečně byl problém ve špatným disku. Akorát se musím přiznat, že nešlo o plotnu, ale o SSDéčko Kingston, který jsem vyměnil za Samsung EVO.

Ještě jednou moc dík!
Odpovědět

Zpět na „Notebooky a netbooky“