Jaká tv jako pc monitor

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
Player21
Nováček
Nováček
Registrován: 28. črc 2018

Jaká tv jako pc monitor

Příspěvek od Player21 »

Ahoj potřeboval bych poradit jak je to s tim vypalováním na pc rozhoduji se mezi těmito dvěma tv jako pc monitor převážně na hraní her. Děkuji za každou radu

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/c2-oled

Nebo jistotu mini led ale zas jak pro mě bude omezující rozkvět

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/qn90b-qled
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Jaká tv jako pc monitor

Příspěvek od DOC_ZENITH »

O tom se tu vedly debaty často, někomu se v dohledné době nic nevypálilo, někomu ano, někdo zase trpí na mrtvé pixely (Oledům umíraj Pixely do černa), je to spíš hoď si korunou versus jak opatrnej budeš. Pokud tam nebudeš prát max jak a nehraješ pořád tu samou věc aby tam nebyl stejnej HUD, a neplánuješ to mít 10 let tak asi C2. Ta rychlost Oledu + neporazitelenj native kontrast za to stojí.

Co se Samsungu QN90B týče, tak je to ok obrazovkla, ale má své mínusy. Má to pomalej VA panel s dark-smearingem, musíš mít aktivní adaptive sync jinak trpí ghostingem, omezené pozorovací úhly, přesaturace v některých barvách hlavně některé odstíny zelené a tendence ke static ditheringu pokud ti klesá framerate k 60.

Tohle ti nikdo nerozsekne to rozhodnutí musíš udělat ty. Btw kdyby jsi se rozhodnul pro ten Samsung prodávám jeden v bazaru:

viewtopic.php?p=9853114#p9853114

Hlavní důvody byly že už mě ten dark-smearing začal trochu lést krkem a hlavně taky to že jsem usoudil že 42" je prostě moc. Všimnul jsem si že to co je na okrajích prakticky nevnímákm a když se jdu dívat na video tak si ho ani nehodim do fullscreenu a tak. Pro mě je prostě ideálních 30-32", více ne. Nahradil jsem to Samsungem Neo G7 kterej má rychlé VA bez smearingu a psokojenost, Oledu se zatim bojim, dám tomu asi ještě pár let. Možná bych to zkusil ale jsou buďto too big a nebo mizerný ultrawidy, já chci svejch 4K 32".
curiouso
Nováček
Nováček
Registrován: 09. srp 2023
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká tv jako pc monitor

Příspěvek od curiouso »

It features a sluggish VA panel with dark-smearing, requires active adaptive sync, or else suffers with ghosting, narrow viewing angles, oversaturation in certain hues, notably some shades of green, and a propensity to static dithering if your framerate dips to 60. phrazle
satanicek666
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. bře 2014

Re: Jaká tv jako pc monitor

Příspěvek od satanicek666 »

https://www.rtings.com/tv/learn/longevi ... te-3-month a este https://www.rtings.com/tv/learn/real-li ... rn-in-test . na olede staci nastavit jas na 35 max 40 zapnut ich vychytavky na osetrenie oledu ako posuvnik pixelov alebo vypalovanie loga na ultra a nemas sa coho obavat...to bolo dakedy tie ich vapalovacky.ale aj tak LG ma najlepsie oled panely.najlepsie osestrene pred vypalovanim
Amd R7 5800x3d = Noctua d15 = Asus strix b550f = Kingston 64gb ram 3600mhz cl18 = Rtx 4090 Phantom = Ssd: M2 WD 850x 1tb win10 + M2 WD 850x 2tb + 850 evo 2tb = Lian Li 216 black = Fany: 2x Lian Li 160mm-in + 3x Noctua a12x25-out + 2x Noctua a12x25-bottom = Asus strix 1kw aura = LG C2 42" = Per: Log g915 tkl + Log g pro wire + g440 hard + Xbox Wire Controller = Audio: Topping dx3pro+ = Mackie mr524 = AudioTechnica-a550z
Sasakr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. bře 2010

Re: Jaká tv jako pc monitor

Příspěvek od Sasakr »

DOC_ZENITH píše: stř 28. pro 2022, 11:32tendence ke static ditheringu pokud ti klesá framerate k 60.
Co to znamená, prosím?
alienGT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. úno 2007
Bydliště: Opava

Re: Jaká tv jako pc monitor

Příspěvek od alienGT »

@Player21
Posledni 2 upgrady za uplynulých 15 let, jenz bych vypichnul? SSD + OLED 4K 120Hz.

Nic jineho mi nedalo takovy wow efekt, kdyz jsem je prinesl domu, jaky tyto 2 veci. Obavam se, ze C2 nesezenes, je nahrazena C3kou a o skoro 10tis drazsi.

Prvni dny pred OLEDem budes jen koukat a zasnout.
7800X3D|Silent Loop 2|ASUS Strix B650E-E|2x32GB 6000CL30|RTX 4090 Gaming OC|FD Meshify 2 XL|RM850i|42" LG C2 120Hz OLED
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Jaká tv jako pc monitor

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Sasakr píše: stř 9. srp 2023, 07:49
DOC_ZENITH píše: stř 28. pro 2022, 11:32tendence ke static ditheringu pokud ti klesá framerate k 60.
Co to znamená, prosím?
To znamená že tam v pohybu vidíš jakousi mřížku, někdo to označí za "scanlines" atd, atd. Něco jako na co se naráželo tady.

https://tftcentral.co.uk/reviews/philips_436m6vbpab.htm

Ten Samsung to ale dělá jen v low-refresh a v pohybu, neni to konstanta jako ten Philips. Nicméně ten Samsung má zase typickej slow VA panel se smearingem. Prostě ne, QN90B byla hrozná. Nebrat.
Sasakr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. bře 2010

Re: Jaká tv jako pc monitor

Příspěvek od Sasakr »

Díky za vysvětlení. Mám NU8000 a VA smearing je nejhorší u černého objektu na šedém podkladu. To je šmouha jak blázen. Ale vlastně jsem si toho poprvé všiml až asi po 3 letech používání, kdy jsem hrál FEAR. V klasicky barevných scénářích to, řekl bych, není tak tragické.

Ten static dithering jsem neznal a nikdy nezaznamenal.
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“