GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
solfan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. led 2010

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od solfan »

a co jsou tvoje kriteria pro vyber? proc zkousis?
jsem rad, ze nejen ja menim a testuju 😀😀👍
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od python.p »

Mám teď doma 4070Ti Ti GAMING OC 12G, půjdou na ní vyměnit fany a jsem pak zvědav jak to bude fakčit. Co je teď in a co testuje, nechce se mi to zpětně číst. :D
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Thellwin »

Promaz OT, toto jé téma o RTX 4070 Ti ...

solfan - Inno jsem bral protože to byla v podstatě jediná karta za 22k a ve výsledku se ukázala jako ok, ale samozřejmě karta s lepším chladičem a třeba i možností vyššího PL je na hraní lepší
Goldnoob team proud member!
maltra
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. říj 2010
Bydliště: Západná Stredozem

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od maltra »

Hardware Unboxed megatest Radeon RX 7900XT vs. GeForce RTX 4070 Ti - https://www.youtube.com/watch?v=lSy9Qy7sw0U
PC: R9 5900X | 32 GB DDR4 | X570 Aorus Master | ASUS RTX 4070 Ti TUF | WD_BLACK SN850X 2TB | Phanteks Enthoo Pro M Glass | AX860 | Alienware AW3423DWF
Retro PC: PIII 650E Slot 1 | GA-6BXE Rev 1.9 | 128MB DDR | V4 4500 32MB AGP | SB 32 PnP CT3670 | SpinPoint 80GB>32GB
solfan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. led 2010

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od solfan »

takze probehla (snad) definitivni vymena. Mam ted ASUS tuf (nonOC verze) a musim rict, ze je krasne ticha (za tu kratkou chvili, co jsem to ted vecer zkousel, jsem ani nejak nepostrehl velke rozdily mezi Q a P modem), proti social Inno a Palit gamingpro je to proste nesrovantelne.
Tim nerikam, ze ty dve karty jsou nejak spatne, ale pro nekoho to muze byt zajimava informace, ze proste co se tyka hlucnosti, jsou tam velke rozdily…ano, za celkem velky cenovy rozdil, ale tohle je nakonec to, co jsem potreboval, v zakladu aby to slapalo :-)
udelal jsem time spy jak v performance, tak v quiet modu a popravde, dle nastaveni to ma v performance modu nizsi otacky a nizsi vykon, takze bud jsem spatne pochopil to prepinani (a ma to byt obracene) nebo je to chyba mereni, nebo nevim, na tom ale tak nesejde.
A jeste je zajimave, ze ty dve predesle karty dali v testu 2850MHz, tato da max 2775MHz, kazdopadne je to porad vic, nez co je ve specifikaci…

Quiet mode:
Obrázek

Performance mode:
Obrázek

ted uz si jen rikam, ze jsem mohl tech par stovek dat za OC verzi a byl by klid :-D
kazdopadne tato verze mi za ten priplatek stoji, je jeste porad celkem kompaktni, zpracovani je super, hlucnost paradni. nejaky coilwhine tam je, ale tezko rict, jestli vetsi, nez u predeslych dvou karet, jelikoz tam se to mohlo ztracet v hluku ventilatoru :-)

takze za me doporuceni: pokud nekdo umi ladit a chce se mu s tim hrat, tak klidne levnejsi variantu, komu nevadi hluk, take klidne levnejsi variantu. Kdo chce mit v zakladu klid, tak proste ten priplatek za to stoji. Popravde premyslim, co navic prinasi ROG verze :-)
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Ache »

No bylo by smutný, kdyby sis i na TUF stěžoval, protože masivnější (a to jen mírněji) chladič má akorát ta STRIX ka. :-D Ale je zajímavá ta frekvence - i základní inno vždy (v exemplářích co tady lidi zkoušeli i co se dá najít na YT) vždy má default nad 2805MHz... ASUS TUF se naopak pohybuje kolem 2760MHz.

OC verze se nesmysl - těch pár MHz si můžeš pro dobrý pocit udělat sám, ale na výkonu to, kromě pohonění nad 3Dmarkem, v praxi nepoznáš.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
solfan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. led 2010

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od solfan »

no me hlavne prekvapil ten rozdil, uprimne jsem se bal, ze to bude horsi, ze platim hlavne za znacku a tak.
dle recenzi i ten palit mel byt tichy a bud byl nejaky vadny kus, mnebo proste ticho je neco jineho pro kazdeho z nas :-)
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Ache »

To musel být vadný protože dle testů ty dB co generuje byly na podobný úrovni. viz i ten polskej test.

INNO ano - je bez lazení jasně slyšet a nejde o tichou kartu, ale o tom tu taky nikdy nebyla řeč, takže zkoušet inno pokud jsem netopýr je blbost. I já to to v SZ jasně doporučoval s lazením. Protože 1. to bude tišší a 2. výrazně nižší spotřeba. Fungovat na tom defaultu je celkem blbost pokud si to člověk umí poladit. Pokud ne... tak se nic neděje, ale zbytečně to pak žere kolem 250W.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
solfan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. led 2010

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od solfan »

jj, ja souhlasim. nijak ty karty nehanim, za ty penize ok, jen proste kdyz clovek nema zkusenosti, tak to proste prekvapi :-)
ten palit je fakt otazka…na druhou stranu se prodava za tolik, co to inno, takze by to mohlo byt na podobne urovni (nekde se asi usetrit muselo).

kazdopadne ted je ten asus na alze za jeste zajimavejsi cenu, cca 24500 a to uz ty 2000 za mne stoji kazdopadne. ale samozrejme muj pohled.
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Thellwin »

Palit byl tichej, když jsem ho měl doma, musel jsi mít blbej kus.
Goldnoob team proud member!
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od python.p »

solfan píše: úte 14. bře 2023, 22:29 no me hlavne prekvapil ten rozdil, uprimne jsem se bal, ze to bude horsi, ze platim hlavne za znacku a tak.
dle recenzi i ten palit mel byt tichy a bud byl nejaky vadny kus, mnebo proste ticho je neco jineho pro kazdeho z nas :-)
On je ten hluk strašně subjektivní... To co někomu trhá uši, to druhému absolutně nevadí.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
solfan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. led 2010

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od solfan »

presne tak.
si rikam, ze jsem mel natocit za plus minus stejnych podminek, co a jaky hluk jednotlive kraty delali.
mne hodne pomohl ten polsky test, kde davali jednu kartu za druhou jaky zvuk vydavala…
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od python.p »

Gigabyte Gaming OC + 2x P12 PWM v Lancool Mesh II, kde jsou další 2x P12 PWM podtím, tak bez UV v Superpostion to hrne na 2850 MHz a teploty do 65°C. RPM na 900. Za mě hodně povedenej model.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Ache »

Jasně, povedenej model ve stylu : dodělej si doma :-D Ale P12 uznávam - za tu cenu luxus fany
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Thellwin »

S touhle úpravou bude povedenej v podstatě každej model. Kromě Inna to všechno váží od 1,5 kg nahoru takže když se nahradí fany tak to musí uchladit všechno na dobré teploty :)
Goldnoob team proud member!
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od python.p »

Vem v potaz cenu + že nemusíš rozdělat celou kartu abys sundal shroud + to že na pasivu nemá žádný dementní výstupky. Optimální karta na úpravu.

Ale jinak víceméně souhlasím.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Ache »

Jo tak to je opak inna, tam ten plechovej (asi hliník) kryt drží celkou kartu pohromadě.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Thellwin »

Co jsem koukal tak Gaming od GB je v defaultu hodně hlučnej, zkoušel jsi udělat úpravu křivky těch default fanů?
Goldnoob team proud member!
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od python.p »

Nene, celej komp má být LN (LowNoise) takže to šlo rovnou dolů. :) Zkušenost s GB za posledních pár let je taková, že neudělali tichý fany a by default mají zbytečně agresivní křivku.

Tady povolíš 4 šroubky, odpojíš pinzetou 3 konektory a hotovo. Ve finále to nemusíš ani odpojovat z desky, stačí to odpojit ze shroudu a kábliky schovat k heatpipe mezi žebrování.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
solfan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. led 2010

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od solfan »

toto se mi hodne libi, co tady pises, ale ten GB by se mi jednak nevesel a zatim nejdu experimentovat.
Ja mam ted setup, ze vepredu v skrini jsou origi dva 18cm FD vetraky, dolu 2 Arctic 14 cm vetraky a chladic fortis. Na zdroji se vetrak netoci. a samozrejme ASUS tuf 4070ti.

A za me to splnuje tichou sestavu, az jsem mile prekvapen, ze s takovym vykonem to je slusne tiche (a za mensi penize, jak jsme kupovali pocitace kolem roku 2000 a to v zadnem pripadne nebyli tiche a extra vykonne stroje :-D).
Ano, v noci, kdyz je uplne ticho to slyset je, ale v tomto modu se zatim neprovozuje a jeste dlouho nebude (mlady ma tou dobou spat :-D)
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“