GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od python.p »

Aktuálně jsem na 750RPM (GPU + její intake a ALF), teploty do 70°C a to jsem ještě nedělal UV a boost tam je na 2850MHz :)

Za mě aktuálně nej karta. A úprava jde fakt udělat tak, že nikdo nemá šanci cokoliv zjistit.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Thellwin »

Tak jsem hodil na PC taky GB Gaming OC, takže pár poznatků.

To chlazení fakt není žádnej zázrak na stejných otáčkách je ten zvuk proti social Innu horší a celkově bych čekal, že ty teploty budou trochu níž, vzhledem k tomu, že to je celkem kráva. Idle spotřeba kolem 16 W, lepší než ta Palitka, ale pořád skoro dvojnásobek proti social Innu ...

Ale co se týče OC, tak evidentně další kousek s prototypem GDDR7X (zdravím Acheho), testoval jsem Port Royal a i hodnota +1945 MHz normálně projela. Jádro se zvednutým PL a V na max. stabilní na 3045 MHz výše už to padalo.

Zítra ještě zkusím VRAM +2000 MHz, dneska jsem začínal na +1500 a cíl byl jasný a to pokořit Spajdra v Port Royal s tou jeho přeflashovanou Ventuskou, na což stačilo +1945 MHz :D

Obrázek
Goldnoob team proud member!
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od python.p »

Přeměřování pindíků? :D Že bych to taky zkusil. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od spajdr »

Muzes :-) ale me to nechava chladnym, s 5800X3D jsem porad 1. na svete :-)
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Thellwin »

python.p píše: sob 18. bře 2023, 08:24 Aktuálně jsem na 750RPM (GPU + její intake a ALF), teploty do 70°C a to jsem ještě nedělal UV a boost tam je na 2850MHz :)

Za mě aktuálně nej karta. A úprava jde fakt udělat tak, že nikdo nemá šanci cokoliv zjistit.
Byly by nějaké fotky té úpravy? Případně nějaký stručný návod? Celkem uvažuji že si tu kartu nechám, tak kdybych to chtěl taky poladit.

Jinak Port Royale klidně zkus, kam se v našem žebříčku dostaneš :-)
Goldnoob team proud member!
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od python.p »

Obrázek

Lepíš fotku teď nemám.

Každopádně je to fakt jednoduché. Povolíš 4 šroubky v rohu shroudu, odklopíš si to na stranu, odpojíš 3x 4pin na ARGB, 3x 4pin na fany, to smotáš do prostoru pasivu. Jedinej problém je odpojení RGB z loga GB. Osobně bych to odpájel, ale klientovi si to nelajznu, takže pinzeta a odpojit z pod pasivu.

Pak FANy + 6 stahovacíh pásek a hotovo.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od python.p »

Tak nic na LN nastavení jsem na 14 000 bodech cca. S VRAM se nedostanu nad 1500MHz, takže pass... :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od webwalker »

Recenze:
MSI GeForce RTX 4070 Ti SUPRIM X 12G >>
msi-rtx-4070-ti-suprim-x-12g-recenze-pct.jpg
https://www.gpureport.cz/recenze/390/ms ... 390&page=1

Skvělá karta za nesmyslné peníze :oops:
Trochu podivné nastavení ventilátorů v režimu Gaming, po OC pak žere jak RTX 4080.
VRAM běhaly na max +1700 MHz.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
maltra
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. říj 2010
Bydliště: Západná Stredozem

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od maltra »

Port Royal mam skore rovnych 15500. Tiez to vyzera ze mam GDDR7X, tych +2000 som tam dal na prvu supu a ide to. Sklamalo ma ale jadro, maximalne mozem dat offset +195, na +200 uz to pada takze max boost bol pri tych +195 2985 MHz. Ten vysledok mam na 1 CCD (6 jadier) bez PBO a ramky na 3200 MHz, PL na 110% a V na max. Windows 11. Ake ojeby mate ponastavovane v ovladacoch? 😁
PC: R9 5900X | 32 GB DDR4 | X570 Aorus Master | ASUS RTX 4070 Ti TUF | WD_BLACK SN850X 2TB | Phanteks Enthoo Pro M Glass | AX860 | Alienware AW3423DWF
Retro PC: PIII 650E Slot 1 | GA-6BXE Rev 1.9 | 128MB DDR | V4 4500 32MB AGP | SB 32 PnP CT3670 | SpinPoint 80GB>32GB
Dejvak
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. zář 2004
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Dejvak »

Jak poladit křivku ventilátorů u sociální Palitky? - https://www.palit.com/palit/vgapro.php?id=4728&lang=en

v AB nastaveno roztočení ventilátorů na 60°C, ve skutečnosti se roztočí při 56°C a rovnou na 1150rpm.

Jdou u týhle karty nastavit nižší minimální otáčky?

Obrázek Obrázek
Realita je jenom pro ty, kteří se nejsou schopni smířit s drogou.
5600X ● Fortis ● TUF GAMING B550-PLUS ● Fury 2x16GB 3600MHz CL16 ● Palit 4070Ti ● Xonar DX/XD ● SX8200 PRO 1TB ● Blue 4TB ● Burst 480GB ● Focus+Gold 650W ● Regnum RG4 ● K270 ● G400s ● Q3279VWFD8 ● DTT 2200 ● PortaPro ● W10P
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Nejdou. Všechny Pality/Gainwardy týhle generace maj tyhle otáčky jak minimum.
marek16
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2006
Bydliště: Brno

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od marek16 »

hmm, tak sociální inno nevydržela ani tři měsíce, a začal tomu brutálně rachtat větrák, zní to jako by drhnul o ten kovovej shroud, takže poputuje na reklamaci do alzy.
teď si trošku nadávám, že jsem tehdá vzal 12700F s tím, "že mi přece grafika nikdy neodešla" :-D

EDIT: aha, tak na alze už třem lidem praskl větrák, tak už asi víme odkud vítr vane, no to je vynikající :-D doufám, že mi ji budou držet jako rukojmí celej měsíc. :roll:
Quis custodiet ipsos custodes?
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Thellwin »

Musím zaklepat, u mě zatím nic a kdyžtak mám naštěstí 12700K :D

To ti taky prasknul jako týpkovi na Alze, nebo jenom rachtá, bez viditelného poškození?
Goldnoob team proud member!
marek16
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2006
Bydliště: Brno

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od marek16 »

je to to stejný co tam řešili všichni , viz... myslím že vás to čeká všechny, zkusím se poptat jestli mi tu kartu rovnou nevymění/nevrátí prachy, páč lítat tam na RMA třikrát za sebou mě fakt neláká.
fan.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Quis custodiet ipsos custodes?
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Ache »

No ty vole, to sou čuráci, to se zase šetřilo někde na plastu :evil: Otázka, kdyby se mě to stalo (jako že očividně to možné je - pokud ta série fanů vadná byla) jaký jiný model vzít místo toho (jestli to jednou praskne, tak 2x tomu už pak pomůžu na vrácení cash za RMA), aby se vešel ho toho HAF-X. :(
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Thellwin »

Kratší byla třeba TUFka od Asusu, jestli se pamatuji správně.

No radost to není, popravdě mě ani tak neděsí fakt, že se to může stát i u mě, jako ta představa, že bych to jak zmínil marek16 musel absolvovat třikrát, než bych měl nárok na prachy zpět.
Goldnoob team proud member!
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Ache »

@marek: na jakých rychlostech si ty fany provozoval? předpokládám že vyšší otázky tomu kvůli odstředivé síle dají zabrat ještě víc. Já díky UV profilu mam většinou jen kolem těch 1200RPM.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
marek16
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2006
Bydliště: Brno

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od marek16 »

hele úplně normálně stock, nebylo to tak hlučný aby mě to obtěžovalo.
Ale teď jsem pařil Last of Us, a přišlo mi, že ta karta byla nějaká hlučnější, jako by zdegradovala pasta, hotspot klidně 105st, a větráky se občas roztočily na max (fakt fičák). No a asi po jedné takové eskapádě se to fakt odstředivou silou roztrhlo. Nicméně čemu se diví, když ten fan ani nemá vršek, je tam imho jen nálepka... (myslím, neodlepoval jsem to kvůli záruce)
roztočte si dutej plastovej kroužek s lopatkama na 4000rpm, co se asi stane, že...

už začínám pokukovat po bazoši co vzít místo ní kdyby mi vrátili prachy, za takových 26 bych asi šel do nějaké jeté 4080... :lol:
Quis custodiet ipsos custodes?
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Ache »

Jo, takže dobrý... pokud karta bude žít, ke konci záruky 3x nastavit fany na full :twisted: já jim dam vyrábět odpad.
Default neprovozuju kvůli spotřebě, jinak hluk i na default se dá (je slyšet ale není to obtěžující)... po UV ale to mam pěkně tichý a žere to jen kolem 140-160W (dle hry)
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Thellwin »

Hm, taky mám drtivou většinu času max. 1200-1300 rpm, takže možná to bude ok a záruka je 36 měsíců, tak uvidíme. Nevím kolik toho na Alze prodali, tipnu se že určitě vyšší desítky kusů, ale třikrát ta samá závada nevěstí nic dobrého a je otázka, kolik dalších lidí se třeba do těch recenzí ani o tuhle zkušenost nepodělilo.
Goldnoob team proud member!
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“