GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Ache »

Spajdr koukam trochu víc ocnul VRAM :-D
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od webwalker »

Recenze
Asus ROG STRIX GeForce RTX 4070 Ti O12G Gaming >>
asus-strix-rtx-4070-ti-o12g-gaming-review-pct.jpg
https://www.gpureport.cz/recenze/382/as ... 382&page=1

Vymazlená, prakticky celokovová karta, samozřejmě za nesmyslnou cenu.
Bohužel jsem měl smůlu na grafický čip a paměti, takže ten můj sample na OC opravdu nic moc (VRAM dokonce jen +1250 MHz)

GPUreport recenze update:
1. byla trochu přeorganizována kapitola o spotřebě
2. do recenze jsem zařadil na její konec hodnocení a srovnání všech otestovaných RTX 4070 Ti (i s nějakými tipy)
Ta stránka se srovnáním je zatím jen ve zkušebním provozu, takže kdybyste tam našli nějakou blbost, nebo měli námět na vylepšení, dejte vědět přes SZ.
Později bude toto srovnání součástí každé recenze a doplním ji i do recenzí starších (Ada Lovelace a RDNA 3).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Varimathras
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. črc 2006
Bydliště: Brno

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Varimathras »

@ webwalker - Prosím tě, jakej program ukazuje to kompletní info o kartě (FPS, teplota, atd.) v benchmarku? To se dá nastavit v AB nebo je to něco jinýho?
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od webwalker »

@Varimathras: Já to musím dělat trochu složitěji, takže:

Frametime + FPS: měřím v NVIDIA FCAT
To ostatní kolem provozních vlastností je kombinace: Afterburner + HWInfo
Když je doměřeno, logy FCAT a Afterburner sloučím (mám na to speciální nástroj) a mám výsledek všeho.

dá se to ale dělat i jednodušeji. Pokud nepotřebuješ frametimes, tak si vystačíš jen s Afterburnerem a HWInfo.
Další možností je pak pěkný nástroj CapFrameX :)
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Thellwin »

To detailnější porovnání karet co už jsi zrecenzoval na konci je určitě fajn. Jen mě zarazily celkem vysoké teploty u těch karet, to je testováním na openbenchi?

Jinak teda Strix za tu cenu totální nesmysl.
Goldnoob team proud member!
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od webwalker »

@Thellwin: Ano, testováno na open benchtable při ambientní teplotě 24 °C (to je nutné vždy dodržet).
Ostatně, tady je to napsané: :oops:
https://www.gpureport.cz/recenze/testov ... 382&page=3
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Thellwin »

Aha srry, já to celý nikdy nečtu, jen si kliknu na kapitoly co mě zajímají :oops:

Nebudeš mít na test tu social Inno někdy? Zajímalo by mě, jak by v těhle podmínkách dopadla. Zkus nějakou z Alzy vysomrovat až je budou mít :D
Goldnoob team proud member!
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Ache »

Hlučností mě to INNO3D připomíná Gainward 2070, kterou sem si díky gpureportu pak pořídil (v době kdy stály běžně 16K, byl sociální dual-fan Gainward za 11999). Takže bych čekal, že ve fulloadu to bude kolem těch 40-41dB. Jen to má lepší zvuk - gainward měl v tom hluku fanů takový divný tón při určitých otáčkách. Ale víceméně by mě to zajímalo taky... byť na defaultu tu kartu stejně neprovozuju (při UV 0,89V jede téměř všude na na cca 1200 otáček).
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od webwalker »

Asi takhle, pokud v nejbližší době nevyjdou zase nějaké nové grafické karty (jako RTX 4070/4060 Ti), tak plánuju další kolečko karet objednat z Alzy. Prozatím to byly všechno (až na ty nové Radeony) samply přímo od výrobců. Z Alzy bych pak rád získal právě ty levnější edice, které vendoři moc propagovat nechtějí.
Takže, jestli máte nějaké návrhy, kterou otestovat, klidně napište. Ale například zrovna to soc-Inno teď na Alze myslím skladem není. A po takovém Radeon RX 7900 XTX se úplně slehla zem (prý jsou ale na cestě) :oops:
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Thellwin »

Za mě social Inno, je jedno jestli klasik nebo OC verzi, stejně je to stejný, potom Ventusku a taky by mě zajímal ten Palit GameRock Classic, co maj na CZC za 23k :)
Goldnoob team proud member!
coyd
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. led 2010
Bydliště: Ostrava TBC - The Black City

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od coyd »

Dneska byl na Alze 1ks poměrně dlouho, ale většinou není no. Jsou to poměrně zvláštní dodávky po 1-3ks. Asi na náš trh už chodí jen zbytky.
CPU: AMD Ryzen 7 5700X@4,5GHz MB: ROG Strix X570-I Gaming GPU: Inno3D GeForce RTX 4070 TiS (1,0V)
RAM: 2x16gb G.Skill Trident Z RGB@3333MHz PSU: Seasonic Focus 650W Case: Metallic Gear NEO Mini V2 Silver
CPU cooler: Corsair H100x Monitor: 27" AOC AG271QG 165Hz 2K G-Sync
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od python.p »

Spíš si to tam prodejci dávají po kusech...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Thellwin »

Social Inno mají i na TSB. Ale za 24k což už tedy není dobrá nabídka - https://www.tsbohemia.cz/inno3d-geforce ... 74260.html

A Palit GameRock na CZC za 23k je vyprodanej, včera ještě měli.
Goldnoob team proud member!
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od spajdr »

Ten Gainward za 23k tez nevypada nejhure.
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Thellwin »

Jo ten je ok, ale nesmíš chytnout kousek, co nedá na VRAM ani +1200 při OC jako já :D
Goldnoob team proud member!
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od webwalker »

Tady mám výsledek OCnutýho Gainwarda Phoenixe :-D
http://www.3dmark.com/pr/2093944
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od spajdr »

webwalker píše: stř 25. led 2023, 18:35 Tady mám výsledek OCnutýho Gainwarda Phoenixe :-D
http://www.3dmark.com/pr/2093944
Tak frekvence mame stejne, ale tohle uz asi nedam, zkousim jeste dat agresivnejsi casovani RAM ale dela to prd, takze gratulka :-D
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Thellwin »

webwalker píše: stř 25. led 2023, 18:35 Tady mám výsledek OCnutýho Gainwarda Phoenixe :-D
http://www.3dmark.com/pr/2093944
Jen tak ze zvědavosti jsem se vrátil k recenzi té karty a zarazil mě tenhle graf. Možná to čtu blbě, ale podle toho grafu vychází všechny Amepere jako efektivnější než Ada ... ?

https://prnt.sc/6WIRzBIe8vvu
Goldnoob team proud member!
Evok
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. říj 2004
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Evok »

Od jakého výrobce nejlépe kartu koupit? Na Alze ted mají skladem Suprim verzi. Jde mě hlavně aby nepískali cívky. Je nějaký zaručený výrobce nebo je to loterie u všech ?
iPhone 11 Pro 256GB / SONY Playstation 4 Pro/ Xbox One X 1TB
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Ache »

Pokud se ti to vejde do skříně, tak asi nejlépe vypadají ty Gainwardy, nebo ten LGBT Palit GameRock za 23K na CZC. cívky asi jsou vždy loterie, ale 4070Ti hlavně po undervoltu žere prd. takže tam asi pískat bude jen maximálně ASUS (tam je dle diskuzí ta pravděpodobnost vyšší)
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“