GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Thellwin »

Nedávno byl na Steamu v akci za tuším 8 éček, to byla fajn cena. Zdarma je nebo byla nějaká omezená edice kde je pár základních testů, akorát nelze nastavit nic podle sebe a musíš jet dle default nastavení, ale body ti to ukáže, aspoň si myslím, že to tak je.

Jinak se dá testnout třeba v Unigine Superposition atd.
Goldnoob team proud member!
solfan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. led 2010

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od solfan »

zkusim GPU userbenchmark...uvidime 😀👍
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Thellwin »

Tak to je zrovna blbej test podle mě :D
Goldnoob team proud member!
solfan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. led 2010

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od solfan »

ok, tak jsem dal ten unigine, v 1080p medium mam 35321 a ve 4k optimized 17150, co asi sedi.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od python.p »

https://benchmarks.ul.com/3dmark?_ga=2. ... 26#windows

FireStrike a máš celkem jistotu, že je to stabilní.

Dej tam 3x P14 PWM PST a máš po problému. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
solfan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. led 2010

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od solfan »

jako vymenit ty dva 18cm co tam jsou origo za 3 14cm?
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od python.p »

Ano. Fractal neumí pořádné ventilátory...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
solfan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. led 2010

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od solfan »

Tak jsem poridil par dat z furmarku, tak si myslim, ze asi ok :-)
V plny zatezi, dal jsem dozadu dalsi vetrak, teploty do 75 stupnu. Zkousel jsem zvedat otacky prednich ventilatoru a na teplotu GPU to nemelo zadny vlyv, takze to vypada, ze flow je tam dostatecny a zvysovanim otacek uz moc neziskam. Jeste muzu dat pod grafickou kartu jeden vetrak, aby ji to ofukovalo zespoda :-)

https://imgur.com/9KHUVsO
https://imgur.com/5ZNGlxX
https://imgur.com/WDlwNQW

ted bude dalsi krok UV :-)
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od python.p »

Jestli máš Torrenta, tak ten zadní je kontraproduktivní...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
fmx rider
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2006

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od fmx rider »

Ten chladic na innu je teda pekny smejd. 75 stupnu pri 285W a 2200 otackach no fuj.
knedla
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. srp 2003

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od knedla »

solfan píše: úte 7. úno 2023, 09:50 Tak jsem poridil par dat z furmarku, tak si myslim, ze asi ok :-)
V plny zatezi, dal jsem dozadu dalsi vetrak, teploty do 75 stupnu. Zkousel jsem zvedat otacky prednich ventilatoru a na teplotu GPU to nemelo zadny vlyv, takze to vypada, ze flow je tam dostatecny a zvysovanim otacek uz moc neziskam. Jeste muzu dat pod grafickou kartu jeden vetrak, aby ji to ofukovalo zespoda :-)

https://imgur.com/9KHUVsO
https://imgur.com/5ZNGlxX
https://imgur.com/WDlwNQW

ted bude dalsi krok UV :-)
To máš teda asi něco špatně když ten UV tam máš už teď - 0,9 V a frekvence 2 295 až 2 325 MHz dle tvých screenů. Při těchto hodnotách máš teploty a otáčky ventilátorů strašně vysoké. Na defaultu si to ani neumím představit.
Gigabyte B 660 gaming X, intel i5 12 600, 850 W MSI, MSI RTX 4070 Ti trio Gaming X
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Ache »

Jo to jsou o něco vyšší teploty, než kolik to maxuje mě v zastaralým Coolermasteru HAF-X, ale tuhle legendu v airflow asi hned tak něco nepřekoná.

Každopádně UV to chce určitě, provozovat to na maximum power nemá moc smysl. Ta karta umí být výrazně efektivnější než na kolik jí v základu nastavili.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Net
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. pro 2006
Bydliště: Komix City™

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Net »

Ache píše: úte 7. úno 2023, 11:05 Jo to jsou o něco vyšší teploty, než kolik to maxuje mě v zastaralým Coolermasteru HAF-X, ale tuhle legendu v airflow asi hned tak něco nepřekoná.

Každopádně UV to chce určitě, provozovat to na maximum power nemá moc smysl. Ta karta umí být výrazně efektivnější než na kolik jí v základu nastavili.
Môžem potvrdiť, mám rovnako skrinku HAF-X, ten airflow je TOPka 8) Jedina limitácia je dlžka karty 34cm alebo nožnice na plech a strihať kôš na HDD/SSD :-D

Tie teploty máš moc vysoko na to že idu vetraky na 2200rpm, moc hlučne to máš. Skus upraviť krivku v MSI AB.
Procesor: Intel Core i5 13600k @ 5,1Ghz / Noctua NH-D14 +2xP14 | Operačná Pamät: Corsair Vengeance LPX 2x16GB 3200MHz DDR4 15-17-17-35 1,35V CL15 | Matičná Doska: ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4 | Grafická Karta: Inno3D GeForce RTX 4070 Ti X3 12G
Zdroj: EVGA SuperNOVA 750 G2 | Skrina: ColerMaster HAF X | Pevný Disk: Samsung 850 EVO 250GB | Samsung 860 EVO 1TB | 2xWD 4TB RED | Monitor:
32" ASUS ROG Swift PG329Q | Operačný systém: Windows® 10 PRO 64-bit CZ | Audio: YAMAHA Receiver RX-V367 Ti + Creative Sound BlasterX AE-5 + JAMO S606 + JAMO S602 + JAMO S60CEN

ASUS N61VN: Procesor: Intel Core Duo 2 T7450 2,13ghz / 1,125V | Operačná Pamät: 2x2 DDR3 1066Mhz | Čipová sada: Mobile Intel® PM45 Express Chipset +ICH9M | Displej: 16" HD (1366x768) | Pevný disk: SSD Crucial BX200 480GB | Grafická karta: Nvidia Geforce GT240M 1GB DDR3 | Operačny systém: Windows® 10 Home 64-bit CZ
solfan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. led 2010

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od solfan »

python.p píše: úte 7. úno 2023, 10:52 Jestli máš Torrenta, tak ten zadní je kontraproduktivní...
Ahoj, a jak to tedy resit, kdyz jsem ho ted dal, tak mi prijde, ze fouka vzadu o neco vic...dat ho radsi dolu at fouka zespoda na kartu?
solfan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. led 2010

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od solfan »

knedla píše: úte 7. úno 2023, 11:05
solfan píše: úte 7. úno 2023, 09:50 Tak jsem poridil par dat z furmarku, tak si myslim, ze asi ok :-)
V plny zatezi, dal jsem dozadu dalsi vetrak, teploty do 75 stupnu. Zkousel jsem zvedat otacky prednich ventilatoru a na teplotu GPU to nemelo zadny vlyv, takze to vypada, ze flow je tam dostatecny a zvysovanim otacek uz moc neziskam. Jeste muzu dat pod grafickou kartu jeden vetrak, aby ji to ofukovalo zespoda :-)

https://imgur.com/9KHUVsO
https://imgur.com/5ZNGlxX
https://imgur.com/WDlwNQW

ted bude dalsi krok UV :-)
To máš teda asi něco špatně když ten UV tam máš už teď - 0,9 V a frekvence 2 295 až 2 325 MHz dle tvých screenů. Při těchto hodnotách máš teploty a otáčky ventilátorů strašně vysoké. Na defaultu si to ani neumím představit.
no mam to bez jakychkoliv zasahu do nastaveni, napeti tu a tam skoci i na 1,1V, nevim, jestli to neni chyba mereni, nebo tak neco...
solfan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. led 2010

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od solfan »

Ache píše: úte 7. úno 2023, 11:05 Jo to jsou o něco vyšší teploty, než kolik to maxuje mě v zastaralým Coolermasteru HAF-X, ale tuhle legendu v airflow asi hned tak něco nepřekoná.

Každopádně UV to chce určitě, provozovat to na maximum power nemá moc smysl. Ta karta umí být výrazně efektivnější než na kolik jí v základu nastavili.
tak jsi psal, ze to mas kolem 72 stupnu, tak to zas az takovy rozdil neni :-)

otazka je, jestl je to kvuli arflow v bedne, nebo neco jine...
solfan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. led 2010

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od solfan »

koukam na ruzne testy a je pravda, ze se ty hodnoty v zatezi lisi.
v idle je to ok, to jsem neco malo nad 30 stupnu a vetraky se netoci.

ale v zatezi jsou v testech bezne tepoty pod 70 stupnu a i kolem 70 stupnu jsou otacky ventilatoru huboko pod 2000...ale ano, zatim jsem nasel ty lepsi verze karet s lepsim chlazenim.
a samzorejme je pak otazka, v jake skrini a prostredi to provozuji.
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Thellwin »

Začni používat edit a neposílej X postů po sobě.
Goldnoob team proud member!
knedla
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. srp 2003

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od knedla »

Podle mě by karta v zátěži měla mít 1,1 V a cca 2 600 MHz, pokud teda kvůli teplotě to sama nesníží.
Gigabyte B 660 gaming X, intel i5 12 600, 850 W MSI, MSI RTX 4070 Ti trio Gaming X
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Ache »

Tak logicky od toho INNA3D nelze čekat výkon chladiče jako u těch 35cm a 3+ slotových hovad. Výhodou je jen ta kompaktnost a cena, s tím sem i já do toho šel, protože maximální výkon to vidělo jen v benchmarcích. Ono to teda v 99% her ani těch 285W nežere - spíš pod 250W, takže víceméně teploty jsou pak v takové zátěži pod 70°C - je fakt, že to je i hranice kdy automatika víc přidává.

Na dvouslot je ten chladič hodně dobrý... když si vzpomenu například R9 290X od Gigashitu, který lítal na 90° C a téměř 3000 otáček (také čistý dual slot s 3x fanem, TDP 290W), tak výkon toho chladiče na ty rozměry vůbec není špatný, ale měřit se to s nějakým Gainwardem na 3+ sloty fakt nemůže.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“