GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od python.p »

A co u takový 4080 a nebo 4090 nebo 3080Ti v mining horečce.

Jediná doopravdy tichá karta je Asus Noctua edition. Ale to už se motáme mimo téma.

Třeba u GB sundaš fany tak, že nemusíš řešit nějakou plombu. A co teprve ti co si dají grafiku na vodu, blázni!!! Karta za 50 a hned bez záruky!!! :D
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
VeCkO
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. říj 2008
Bydliště: Vratimov
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od VeCkO »

marek16 píše: úte 11. dub 2023, 15:57 no on ten hotspot hrozně záleží na hře (typu zátěže), normálně se mi to taky drželo tak 70-85, až to Last of Us to tak vypálilo.
Tak já to bral u New Worldu (ano to je ten killer nVidia karet co bylo kolem toho ten bum než to opravili patchem tak to pár karet usmažilo)
Tahle hra mi ze všech her co jsem hrál bezkonkurenčně nejvíce drtí teploty jak karty tak CPU. :D
Tady je to právě dobrý test jak ti funguje Airflow v casu apod protože to fakt jede bomby na vše
Ryzen 7 5800X3D -|- ASUS ROG Strix B550-F Gaming-|- RX 7900 XTX 24GB Nitro+ -|- G.SKILL 4x8GB 3600MHz CL14
3440x1440 UltraWide -|- SAMSUNG S24 ULTRA


>>>>INSTAGRAM<<<<
>>>>CBR1000RR / GoPro / POV / YOUTUBE<<<<
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Thellwin »

Promaz + unlock

Jinak název fóra je PCtuning, pokud někoho tak moc irituje, že někdo jiný si "tuní" svůj HW, tak ať si své pocity nechá příště pro sebe
Goldnoob team proud member!
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Ache »

no já sem zvědavej jak se to vyvrbí... Ta karta je jinak zpracovaná pěkně. Jaký jiný model má celokovový kryt (díky kterému se i PCB chladí). Taková blbá výrobní chyba by fakt nasrala. Trápit mě to nemusí - má to 3roky záruku a stejně pak se zase bude měnit za novou generaci... ale určitě bych pak nerad kartu prodával s tím, že bych věděl, že ty fany jsou nakřáplý.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
segestes
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. dub 2017

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od segestes »

python.p píše: úte 11. dub 2023, 16:05 Třeba u GB sundaš fany tak, že nemusíš řešit nějakou plombu. A co teprve ti co si dají grafiku na vodu, blázni!!! Karta za 50 a hned bez záruky!!! :D
Píšeš karta za 50... U které 4090 GB jde sundat fany, aniž bys musel řešit nějakou plombu? Protože zrovna to jsem chtěl udělat u Windforce a rozhodně to nešlo. Šroubky držící kryt byly na hodně nepřístupných místech (i když se správným nářadím by se to možná dalo) a jeden konektor ventilátorů byl pod heatsinkem schovaný tak, že by bez jeho sundání nešel odpojit....
marek16
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2006
Bydliště: Brno

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od marek16 »

no hele, kdyby se stal zázrak a alza mi vrátila prachy, je tu někdo kdo měl v ruce tyhle karty? Do jaké z nich byste šli? Priorita je ticho a teploty bez nějakých externích softů a ladění, vzhled/RGB mě absolutně netankuje. Bonus za 4r záruku po registraci.

Gigabyte NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti Eagle OC 12G
GAINWARD GeForce RTX 4070 Ti Phoenix 12G
PALiT GeForce RTX 4070 Ti GamingPro
MSI GeForce RTX 4070 Ti GAMING X TRIO 12G, 12GB GDDR6X (koukám že ta nemá tu díru v backplatu, takže asi bude slabší)
Quis custodiet ipsos custodes?
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Thellwin »

Palit jsem doma měl a byl ok, akorát jsem řešil vyšší spotřebu v idle (skoro 20 W proti 8 W u Inna), ale to zase není nějaký zásadní problém. Gainward bude skoro to samé jako Palit. Eagla tu někdo na fóru taky má a tuším, že psal ok.

Podle mě ty karty jsou všechny víceméně ok a rozhodoval bych se podle sympatií ke značce a ceny. Palit je teď na CZC za 21800,- a Gainward na Alze za 21500,- u Eagla by jsi musel 500 připlatit proti Innu. MSI Trio mi přijde předražené, když vemu v potaz, že nenabízí nic navíc proti těm ostatním.

Ale stejně si myslím, že peníze zpět určitě nedostaneš :D
Goldnoob team proud member!
solfan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. led 2010

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od solfan »

mel jsem inno, mel jsem palit a nakonec mam asus tuf.
ted je ta asus tuf na alze za 23300,- (ja ji kupoval za 25000,-)
za mne neni o cem, ten priplatek za ty dobre vlastnosti stoji - samozrejme jsou i jine s dobrymi vlastnostmi, napriklad inno ichill, msi supreme, ale ve velikosti do 33cm je asus tuf proste super.
fmx rider
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2006

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od fmx rider »

Gigabyte ma agresivni krivku ventilatoru, musis doladit rucne. Gainward/Palit karty neumi jit pod 1150 otacek na chladici, takze nikdy nebudou nejak moc tiche. Zbyva ti MSI a Asus. Tuf OC jde koupit s caschbackem za 22k, pripadne jsou tiche PNY xlr8.
VeCkO
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. říj 2008
Bydliště: Vratimov
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od VeCkO »

btw nestává se někomu když má v MSI Afterburneru UV profil že mu někdy prostě zčerná monitor?
Když mám aktivní UV profil jako že start up s Afterburnerem tak se mi třeba tak 1-2 tydně stane, že mi zčerná obrazovka a pomůže jen restart.
Myslím tim jako že ve Winech když mám třeba zaplý prohlížeč jen tedy v 2D taktech ve hrách žádný pád nebo tak, vždy v 2D.
Vypozoroval jsem to když mám dany UV..
Když mám default profil tak to neudělá.

Takty v 2D jsou kolem 210MHz/50Mhz na 0,88V co koukám GPU-Z spotřeba 7,5Watt
Možná mám něco špatně, ale na 3080RTX jsem udělal UV profil a bežel jsem na tom 24/7 bez problémů.
Ryzen 7 5800X3D -|- ASUS ROG Strix B550-F Gaming-|- RX 7900 XTX 24GB Nitro+ -|- G.SKILL 4x8GB 3600MHz CL14
3440x1440 UltraWide -|- SAMSUNG S24 ULTRA


>>>>INSTAGRAM<<<<
>>>>CBR1000RR / GoPro / POV / YOUTUBE<<<<
marek16
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2006
Bydliště: Brno

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od marek16 »

fmx rider píše: sob 15. dub 2023, 12:47 Gigabyte ma agresivni krivku ventilatoru, musis doladit rucne. Gainward/Palit karty neumi jit pod 1150 otacek na chladici, takze nikdy nebudou nejak moc tiche. Zbyva ti MSI a Asus. Tuf OC jde koupit s caschbackem za 22k, pripadne jsou tiche PNY xlr8.
dík za pěkný shrnutí. TUFka pro mě asi padá, páč v recenzi na alze píše týpek coil whine. MSI už nevěřím po tom kentusu - to byl fakt ten největší shit karta, co jsem kdy viděl, a do toho počítám i tu s rozpadlým větrákem.
Kdyby se povedlo, tak momentální favorit je pro mě asi Gainward Phantom za 22.5. (pozor, BEZ "Reunion", ta má menší díru v backplatu a tím pádem asi horší chladič)
I v té polské recenzi zněl docela tiše, 1150 otáček v loadu asi přežiju, když jsem doteď přežíval 2000 s Inno :)
phantoms.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Quis custodiet ipsos custodes?
fmx rider
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2006

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od fmx rider »

Ten rozdil bude taky v kvalite PCB. Vetsi pruduch vzduchu = kratsi a hur osazene PCB (u gainward, palit). Viz stejna situace u 4080
https://www.techpowerup.com/review/gain ... -gs/4.html
https://www.techpowerup.com/review/gain ... -gs/3.html
marek16
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2006
Bydliště: Brno

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od marek16 »

má to i nějaký další nevýhody kromě asi potenciálně horšího OC?
Quis custodiet ipsos custodes?
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Ache »

VeCkO píše: čtv 20. dub 2023, 17:57 btw nestává se někomu když má v MSI Afterburneru UV profil že mu někdy prostě zčerná monitor?
Když mám aktivní UV profil jako že start up s Afterburnerem tak se mi třeba tak 1-2 tydně stane, že mi zčerná obrazovka a pomůže jen restart.
Myslím tim jako že ve Winech když mám třeba zaplý prohlížeč jen tedy v 2D taktech ve hrách žádný pád nebo tak, vždy v 2D.
Vypozoroval jsem to když mám dany UV..
Když mám default profil tak to neudělá.

Takty v 2D jsou kolem 210MHz/50Mhz na 0,88V co koukám GPU-Z spotřeba 7,5Watt
Možná mám něco špatně, ale na 3080RTX jsem udělal UV profil a bežel jsem na tom 24/7 bez problémů.
Už sem to tu řešil i vyřešil :wink:
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
solfan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. led 2010

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od solfan »

marek16 píše: čtv 20. dub 2023, 18:06
fmx rider píše: sob 15. dub 2023, 12:47 Gigabyte ma agresivni krivku ventilatoru, musis doladit rucne. Gainward/Palit karty neumi jit pod 1150 otacek na chladici, takze nikdy nebudou nejak moc tiche. Zbyva ti MSI a Asus. Tuf OC jde koupit s caschbackem za 22k, pripadne jsou tiche PNY xlr8.
dík za pěkný shrnutí. TUFka pro mě asi padá, páč v recenzi na alze píše týpek coil whine. MSI už nevěřím po tom kentusu - to byl fakt ten největší shit karta, co jsem kdy viděl, a do toho počítám i tu s rozpadlým větrákem.
Kdyby se povedlo, tak momentální favorit je pro mě asi Gainward Phantom za 22.5. (pozor, BEZ "Reunion", ta má menší díru v backplatu a tím pádem asi horší chladič)
I v té polské recenzi zněl docela tiše, 1150 otáček v loadu asi přežiju, když jsem doteď přežíval 2000 s Inno :)

phantoms.jpg
ano, coilwhine na asus uslysis asi vic, protoze je karta obecne tissi :-)
pokud je misto, tak inno 3d ichill, pokd ne, tak ten asus...za me tedy :-)
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Ache »

Ache píše: úte 28. úno 2023, 19:44 ono to skoro vypadá, že řešim dva problémy, který vypadají stejně - blackscreen.

1) Na ADA očividně asi novideo sRGB (ořez a kalibrace barev přes NVAPI) dělá problémy a dost často po startu systému je black screen, ale systém běží a po resetu driveru (přes kláves zkratku) je vše ok. K zamrznutí v tomhle případě nedochází, jen výstup na monitor po bootu je nějaký failnutý, bez použití ořezu gamutu je reboot cajk. Poslední dny sem jen na neořezaným gamutu a cajk, aktivován dnes, reboot po instalaci nových driverů a black. :roll:

2) Blacksreen jen tak kdykoliv (většinou na youtube, nebo i jen tak na webu, ploše - ale vždy jen ve 2D), který ale zasekne PC - klávesnice nereaguje a nejde vyvolat reset driveru. Tady je tedy podezření na tu křivku nebo VRAM - problém je, že to nejde očividně jen tak vyvolat / nasimulovat aby se to stalo častěji, ale s GPU na default (bez UV) / default VRAM, se to ještě nestalo... od teď tedy zkouška OC VRAM +2000 při default GPU :-D

Když už se na ty blackscreeny ptal VeCkO... tak na straně 35 sem vyřešil ten druhý případ = problém byl kvůli tomu UV.

Jak to ale vypadá, tak s nějakými drivery se sama vyřešila i jednička :idea: - tj. omezení gamutu a kalibrace barev přes NVAPI pomocí novideoSRGB už problémy nedělá.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
maltra
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. říj 2010
Bydliště: Západná Stredozem

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od maltra »

marek16 píše: čtv 20. dub 2023, 18:06TUFka pro mě asi padá, páč v recenzi na alze píše týpek coil whine
Coil whine je u mojej TUFky takmer uplne eliminovany. Proste sa to zapieklo a po pociatocnom dost intenzivnom whine to uz nie je problem. Vobec by som sa nebal do nej ist na tvojom mieste. Plus je kvalitne postavena, mas istotu ze ti z vetraku neodletia lopatky :-D
PC: R9 5900X | 32 GB DDR4 | X570 Aorus Master | ASUS RTX 4070 Ti TUF | WD_BLACK SN850X 2TB | Phanteks Enthoo Pro M Glass | AX860 | Alienware AW3423DWF
Retro PC: PIII 650E Slot 1 | GA-6BXE Rev 1.9 | 128MB DDR | V4 4500 32MB AGP | SB 32 PnP CT3670 | SpinPoint 80GB>32GB
Dejvak
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. zář 2004
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Dejvak »

Dejvak píše: pát 7. dub 2023, 06:36 Jak poladit křivku ventilátorů u sociální Palitky? - https://www.palit.com/palit/vgapro.php?id=4728&lang=en

v AB nastaveno roztočení ventilátorů na 60°C, ve skutečnosti se roztočí při 56°C a rovnou na 1150rpm.

Jdou u týhle karty nastavit nižší minimální otáčky?

Obrázek Obrázek
DOC_ZENITH píše: pát 7. dub 2023, 10:29 Nejdou. Všechny Pality/Gainwardy týhle generace maj tyhle otáčky jak minimum.
Která levná 4070Ti umí jít s otáčkami níž?
Realita je jenom pro ty, kteří se nejsou schopni smířit s drogou.
5600X ● Fortis ● TUF GAMING B550-PLUS ● Fury 2x16GB 3600MHz CL16 ● Palit 4070Ti ● Xonar DX/XD ● SX8200 PRO 1TB ● Blue 4TB ● Burst 480GB ● Focus+Gold 650W ● Regnum RG4 ● K270 ● G400s ● Q3279VWFD8 ● DTT 2200 ● PortaPro ● W10P
VeCkO
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. říj 2008
Bydliště: Vratimov
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od VeCkO »

@Dejvak
Hele já mám EDGE a když jsem teď zkoušel manuálně Fany zapnout v 2D tak když nastavím 50% je to 840RPM ani jsem nepoznal že se to zaplo (kromě HWmonitoru) musel jsem se podívat přes bočnici jestli se to fakt začlo točit.
Obrázek
präsentationsbilder kostenlos
Ryzen 7 5800X3D -|- ASUS ROG Strix B550-F Gaming-|- RX 7900 XTX 24GB Nitro+ -|- G.SKILL 4x8GB 3600MHz CL14
3440x1440 UltraWide -|- SAMSUNG S24 ULTRA


>>>>INSTAGRAM<<<<
>>>>CBR1000RR / GoPro / POV / YOUTUBE<<<<
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od webwalker »

Recenze:
MSI GeForce RTX 4070 Ti GAMING X TRIO 12G >>
msi-rtx-4070-ti-gaming-x-trio-12g-review-pct.jpg
https://www.gpureport.cz/recenze/397/ms ... 397&page=1

Další obr mezi RTX 4070 Ti :oops:
Jinak, karta je samo sebou tichá, jen ty frekvence a limit spotřeby měly být na takový chladič prostě vyšší.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“