GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Ache »

kdybych neměl kousek s dobrýma VRAM, tak bych si to klidně ověřil - záložní kartu naštěstí mam (tu "luxusní" GTX 970). Ale zkoušet likvidovat takový kus se mě úplně nechce. :-D fany sem měl na max. těch 2000ot. když sem zkoušel ze začátku ten default, ale jinak lítaj mezi pasivem a 1200-1400otáček při profilu 2500MHz @ 0,9V (kvůli tomu bugu, jinak bych dal 0,89V) + 1500VRAM (rezerva jak kráva) - od doby co to mam nastavený takto, 100% stabilita.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od python.p »

Deshroud, dát tam jiný fany a je to. Nemusím nikam lítat. Ale líbi se mi ta morálka tady, borca co si půjčil 2 karty aby si vybral lepší toho jste ihned kamenovali. Ale tady už se vymýšlí jak se před koncem záruky budou likvidovat fany aby člověk dostal zpět love za kartu. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Ache »

python.p píše: úte 11. dub 2023, 05:45Deshroud, dát tam jiný fany a je to. Nemusím nikam lítat.
Takže vadnou kartu místo reklamace si "opravit" výměnou fanů za jiné a na vlastní náklady... to je teda rada... hlavně ohledně budoucího prodeje a vysvětlování, proč tam není origo fan. :roll:
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od python.p »

Tak ono je to jednoduchý, buď tě to štve a dáš to reklamovat, nebo si to opravíš a dáš to reklamovat až budeš potřebovat, nebo se ti to bude hodit. To je ta rada. :) Neber to jako opravit, ale jako vytunit. 8-)

Samozřejmě vadné zboží reklamovat hned, ale spíš jsem se tady pozastavil nad tím, že někdo dá před koncem záruky fany na full... a s novou karty taky a pak znovu... :)

Náklady na celý 2x 120mm fany a nebo 3x 90mm. Který stejně každej kdo se rejpe v PC má nějaký doma. Jo a hned tam nemusíme přeci dávat noctuu, žejo.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Ache »

python.p píše: úte 11. dub 2023, 06:25Samozřejmě vadné zboží reklamovat hned, ale spíš jsem se tady pozastavil nad tím, že někdo dá před koncem záruky fany na full... a s novou karty taky a pak znovu... :)
Otestování toho, zda c budoucnu neprodávám pak případně vadný kus ne? :wink:
Já s mým provozem nemám možná šanci na tohle narazit... protože jedu na undervoltu. Ale pokud to lidem na defaultu praská, tak ověřením kvality naopak bude full load fanů... což se mě ale fakt nechce dělat teď, když karta slouží dobře. Mít kus s běžným OC VRAM tak tu full fan load forsáž dostane hned. :wink:

Jinak fany měnit nepotřebuju, na těch 1200rpm v loadu je to pěkně tiché. Takže jediný důvod je otestovat, je budoucí prodej karty. Když to nedá, tak problém výrobce, ne můj.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
coyd
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. led 2010
Bydliště: Ostrava TBC - The Black City

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od coyd »

python.p píše: úte 11. dub 2023, 06:25 Samozřejmě vadné zboží reklamovat hned, ale spíš jsem se tady pozastavil nad tím, že někdo dá před koncem záruky fany na full... a s novou karty taky a pak znovu... :)
Ta karta má být snad schopná jet na full po celou dobu záruky :roll: Takže aby by podle tebe bylo košér, tak kartu s výrobní vadou vědomě neprovozovat na jejích specifikacích a ani to případně nezkoušet u nového kusu.
CPU: AMD Ryzen 7 5700X@4,5GHz MB: ROG Strix X570-I Gaming GPU: Inno3D GeForce RTX 4070 TiS (1,0V)
RAM: 2x16gb G.Skill Trident Z RGB@3333MHz PSU: Seasonic Focus 650W Case: Metallic Gear NEO Mini V2 Silver
CPU cooler: Corsair H100x Monitor: 27" AOC AG271QG 165Hz 2K G-Sync
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od python.p »

Než budeš vkládat do úst něco co jsem nikdy neřekl a nebo nenapsal.

Samozřejmě to má jet klidně i na 100% po celou dobu. Tak to je.

Já se pozastavil nad tím, že karta funguje bez problémů, ale před koncem záruky to pustím 3* na max abych ji mohl vyreklamovat, to je to oč tu točí. ;)

Ache: jasný, to beru. Proto bych to teď neřešil, funguje tak funguje.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Ache »

Ono možná prověření fanů přijde už s tím Cyberpunk RT overdrive, kdy bude potřeba ždímat více fps, a tak se přejde asi spíš na OC :D
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
marek16
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2006
Bydliště: Brno

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od marek16 »

python.p píše: úte 11. dub 2023, 05:45 Deshroud, dát tam jiný fany a je to. Nemusím nikam lítat. Ale líbi se mi ta morálka tady, borca co si půjčil 2 karty aby si vybral lepší toho jste ihned kamenovali. Ale tady už se vymýšlí jak se před koncem záruky budou likvidovat fany aby člověk dostal zpět love za kartu. :)
Nejsem si jistej, jestli na téhle kartě deshroud vůbec jde - resp. jestli se to bez toho celý nerozsype, bude mít na čem držet backplate atd. Pokud by ty fany byly nějak standardizovaný a jen se tam dal našroubovat nějakej arctic nebo noctua, tak to asi neřeším a vyměním, ale tak to není, a navíc už kvůli záruce, ne.

A sere mě to ještě z principu, pokud je výrobce takový debil, že ušetří euro na fanech u grafiky za 1000E a výsledek je, že to nevydrží ani tři měsíce... tak si zaslouží, aby mu to lidi reklamovali dokud se buď nepoučí, nebo nezkrachuje.
V podstatě mi nepřijde ani nemorální to, co tu psal Ache - ekozločiny právě takových šmejdů výrobců mi vadí mnohem víc, protože jsou motivovaný čistou bezuzdnou hrabivostí, bez jakékoliv slušnosti nebo rozumné úvahy - prostě všechno ojebat na max, a snad to dobu záruky vydrží. Z tohohle přístupu je mi na blití a je to důvod, proč ta planeta směřuje tam kam směřuje.

Nicméně ono to hlavně vůbec není potřeba dělat úmyslně, stačí na tom hrát a odejde to samo :-D

EDIT: volal jsem do alzy, a žádná výměna nebo vrácení, prej si počkám 30 dnů bez grafiky :evil:
Quis custodiet ipsos custodes?
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Já bych na to šel pragmaticky, pokud ty fany nebo celej ten přední shroud kolem nich jde dobře sundat, tak bych to sundal provozoval to s ňákym jinym 3rd party fanem a pak to reklamoval těsě před koncem záruky, kdy už to pravděpodobně budou mít po záruce u dodavatele a skončí to dobropisem. No mercy.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od python.p »

Tam tak nějak miřím...

Já to Inno měl, ale už si nepamatuju jak to tam bylo udělaný, ale u drtivé většiny karet to jde oddělat relativně snadno. :)

Zákon hovoří až 30 dní no. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Shaquille »

Tedy nechci vam do toho kecat, ale pri drobne vade produktu nemate na dobropis narok ;)
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
marek16
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2006
Bydliště: Brno

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od marek16 »

já myslím že to tady všichni víme, ale když vymění jeden větráček teď, tak za měsíc rupne další. No a po třech stejných závadách už máš právo na vrácení peněz. Slušnej eshop by to vyměnil rovnou celý, nebo, když vidí že se to děje systémově, nabídl třeba to vrácení peněz, ale nikdo si na to tady nedělá zákonnej nárok nad rámec zákona.

Jinak já bych tu výměnu i udělal, ale fakt se pak nehodlám s někým dohadovat, že jsem tady porušil nějakou plombu/poškrábal šroubek a warranty void.
můžou si za to sami, takhle to budu reklamovat dokud to bude odcházet a nevrátí mi prachy.
Quis custodiet ipsos custodes?
morke
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 09. srp 2009
Bydliště: Háj ve Slezsku

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od morke »

Po třech měsících je jediná možnost reklamace. Kdyby to byl rozsáhlý problém, tak by se o to výrobce zajímal a šlo by vyměnit celou kartu.
Otázka je, jestli při případné opravě nedají jiný ventilátor, který se rozbije. Takže si užívejte levné Inno3D, protože to nemá řešení. Nebo prodat a sehnat něco rozumného.
PC: I5-11600K, Gigabyte Z590 UD AC,
PNY RTX 3070, Corsair 16 GB DDR4, Seasonic Prime GX 750, SSD Samsung 850 EVO 500 GB/Samsumg 980 Pro 500 GB/980 1TB, Noctua NH-D15, Fractal Design Torrent
Zvuk: Foobar2000 → KS → Topping D10s → Chord C-line → Primare i22 → Chord Clearway → Monitor Audio Silver 2
VeCkO
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. říj 2008
Bydliště: Vratimov
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od VeCkO »

marek16 píše: úte 11. dub 2023, 01:40 Ale teď jsem pařil Last of Us, a přišlo mi, že ta karta byla nějaká hlučnější, jako by zdegradovala pasta, hotspot klidně 105st, a větráky se občas roztočily na max (fakt fičák). :lol:
Tak to jsem zvědavý co čeká třeba mě u sociálního EAGLU od Gigabytu za 21.500,-Kč :lol: btw má tu ještě někdo EAGLA? :-D
Ale ten tvůj Hotspot je brutalita, to ta EAGLE má chlazení zatím luxusní vše na default myslim nepřesáhl hotspot 72st. a jádro s pamětmi kolem 60st.
Po UV hotspot 62st.
Každopádně snad to Gigabyte vychytal :lol: :lol:
Ryzen 7 5800X3D -|- ASUS ROG Strix B550-F Gaming-|- RX 7900 XTX 24GB Nitro+ -|- G.SKILL 4x8GB 3600MHz CL14
3440x1440 UltraWide -|- SAMSUNG S24 ULTRA


>>>>INSTAGRAM<<<<
>>>>CBR1000RR / GoPro / POV / YOUTUBE<<<<
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od python.p »

Jaký hádání? Je o plombě něco v zákoně? Není hotovo, konec debaty. :)

Nikdy, opakují nikdy jsem s tím neměl problém na reklamaci.

Gigabyte dneska dělá velmi, ale velmi povedené karty. Každá se dá i krásně upravit.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
marek16
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2006
Bydliště: Brno

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od marek16 »

no on ten hotspot hrozně záleží na hře (typu zátěže), normálně se mi to taky drželo tak 70-85, až to Last of Us to tak vypálilo.
Nevím nakolik je to hrou a nakolik ztvrdlou pastou, rozebírat to nechci.

Python: ano, není, jenže když karta odejde a alza řekne "smůla" ,tak já mám na výběr buď to spolknout a přijít o dvacku, nebo se s nima dohadovat, soudit, a pravděpodobně tu dvacku zaplatit jen na tom čase co mě to bude stát. To je prostě lose lose game, a ty velký firmy to moc dobře ví, a proto to dělaj.
Quis custodiet ipsos custodes?
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Shaquille »

Python - Neznamena to, ze sejmutim plomby prijdes o zaruku, ale to, ze servis spolehlive vi, ze jsi kartu otevrel. Pak muze chybu shodit na to, ze sis ji zavinil neodbornou instalaci ;) A co udelas, budes platit znalce? Nebudes...
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od python.p »

Proč? Oni musí dokázat, že ty jsi to pokazil, nemůžou to shodit na to, že asi jsi to pokazil. Zákon hovoří jasně.

Šroubek od nálepky očistit, přečíst si pořádně předávací protokol a hotovo. Pokud v protokolu nebude napsaný něco o stržené plombě máš vyhráno. :)

Nejhorší je smrt z vyděšený. ;)

Jo zaplatil. Ale naštěstí jsem tohle nikdy nemusel řešit...

PS: další řešení je koupit si tu nálepku na Ali pro případ reklamace a nebo ji sundat opatrně a pak ji nalepí zpět. Kdo chce hledá způsoby, kdo ne, hledá důvody.
Naposledy upravil(a) python.p dne úte 11. dub 2023, 16:03, celkem upraveno 1 x.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: GeForce RTX 4070 Ti - info, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Ache »

Samozřejmě, že likvidovat ty plomby je blbost. Ta karta má fungovat z továrny a ne že si to člověk musí dodělat doma... když někomu vadí hlučnost... koupí si lepší model. Ale abych si koupil kartu za 20+k a rozebíral kvůli výměně fanů za tišší? zbytečný risk.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“